přeskočit na hlavní text přeskočit na hlavní navigaci
Přihlášení email Přihlášení uživatele Obec Telnice - Morava Facebook

Hlášení rozhlasu:

DŮLEŽITÉ INFORMACE - S ohledem na současnou epidemiologickou situaci oznamujeme zrušení těchto kulturních a společenských akcí v Telnici: Bude zrušen doprovodný program rozsvícení vánočního stromu – v neděli 28. listopadu v 16:30 hod. dojde pouze k prostému rozsvícení stromu na kostelním nádvoří. Bude zrušeno také divadelní představení pro děti: Kde spí motýli, které bylo naplánováno na neděli 28. listopadu, Zrušeny jsou také připravované vánoční mini-Trhy na Sokolovně, Vánoční hry a Silvestr pro děti na Orlovně a Halové mistrovství Telnice v tenisové čtyřhře ve sportovní hale a Štěpánský turnaj ve stolním tenise na Sokolovně. Na náhradní termín v příštím roce bude přeloženo také Adventní setkání se seniory, které se mělo konat na Orlovně. Děkujeme za pochopení.     MUDr. Picková oznamuje - MUDr. Hana Picková oznamuje, že bude v prosinci očkovat proti nemoci Covid 19, a to třetí i první dávkou. Zájemci se můžou nahlásit na telefonním čísle 544 884 117.     Páteční čtení dětem do odvolání ZRUŠENO - Obec Telnice a paní Ludmila Jašková tímto oznamují, že páteční čtení dětem do odvolání nebude. Děkujeme za pochopení.    

Vítáme vás
na stránkách obce Telnice
 
Úvodní stránka > Aktuálně - úvodní strana > Lampionový průvod - oslava svátku svatého Martina - 12. listopadu 2021 >

Videoprezentace obce

Navigace

přeskočit navigaci

Přihlášení uživatele

Jméno:

Heslo:

zapomenuté heslo

Anketa

Kde nás najdete?

Kde nás najdete?

Malovaná mapa Brno-venkov-jih

Lampionový průvod - oslava svátku svatého Martina - 12. listopadu 2021

V pátek 12. listopadu 2021 se Telnice rozzářila díky stovce lampionů a dětských úsměvů. Vše se dělo na počest svatého Martina, oblíbeného světce, jehož svátek v listopadu slavíme. Po roční pauze se děti mohly setkat se svatým Martinem coby chlapcem, který byl svým otcem, římským důstojníkem, veden k vojenské službě. Po rozhovoru s Martinem a jeho družinou jsme se dozvěděli, jak to v jeho životě bylo dál. Z vojny odešel a nakonec se stal biskupem. Děti si zazpívaly a také popovídaly o zvycích a tradicích, které jsou se svátkem sv. Martina spojeny. Všichni přítomní nositelé jména Martin dostali k svátku podkovu pro štěstí. Průvod v čele s Martinem a jeho družinou, vyrazil se setměním do ulic. Na kostelním nádvoří nám starší školáci zahráli scénku podle legendy, ve které se sv. Martin rozdělil s chudákem o svůj plášť. Domů si děti odnesly obrázek světce s tímto poselstvím: Komu se v životě dobře daří, neměl by zapomínat na ty, kteří žijí v nouzi" (Antologia, p. 637).

Děkujeme všem školákům i dospělákům, kteří se zapojili do příprav a programu. Hasičům za obětavou službu na přechodu a všem účastníkům za milou atmosféru.

Pavla Chovancová, Telnické sluníčko


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Počet zobrazení: 216

Doporučujeme