přeskočit na hlavní text přeskočit na hlavní navigaci
Přihlášení email Přihlášení uživatele Obec Telnice - Morava Facebook

Hlášení rozhlasu:

DŮLEŽITÉ INFORMACE - S ohledem na současnou epidemiologickou situaci oznamujeme zrušení těchto kulturních a společenských akcí v Telnici: Bude zrušen doprovodný program rozsvícení vánočního stromu – v neděli 28. listopadu v 16:30 hod. dojde pouze k prostému rozsvícení stromu na kostelním nádvoří. Bude zrušeno také divadelní představení pro děti: Kde spí motýli, které bylo naplánováno na neděli 28. listopadu, Zrušeny jsou také připravované vánoční mini-Trhy na Sokolovně, Vánoční hry a Silvestr pro děti na Orlovně a Halové mistrovství Telnice v tenisové čtyřhře ve sportovní hale a Štěpánský turnaj ve stolním tenise na Sokolovně. Na náhradní termín v příštím roce bude přeloženo také Adventní setkání se seniory, které se mělo konat na Orlovně. Děkujeme za pochopení.     MUDr. Picková oznamuje - MUDr. Hana Picková oznamuje, že bude v prosinci očkovat proti nemoci Covid 19, a to třetí i první dávkou. Zájemci se můžou nahlásit na telefonním čísle 544 884 117.     Páteční čtení dětem do odvolání ZRUŠENO - Obec Telnice a paní Ludmila Jašková tímto oznamují, že páteční čtení dětem do odvolání nebude. Děkujeme za pochopení.    

Vítáme vás
na stránkách obce Telnice
 
Úvodní stránka > Aktuálně - úvodní strana > Akce JSEM LASKAVEC v Telnici - 13. listopadu 2021 >

Videoprezentace obce

Navigace

přeskočit navigaci

Přihlášení uživatele

Jméno:

Heslo:

zapomenuté heslo

Anketa

Kde nás najdete?

Kde nás najdete?

Malovaná mapa Brno-venkov-jih

Akce JSEM LASKAVEC v Telnici - 13. listopadu 2021

I v letošním školním roce se naše MŠ zapojila do celorepublikového happeningu s názvem „JSEM LASKAVEC“, který každoročně pořádá Nadace Karla Janečka. V minulém roce se akce konala i přesto, že byl všude tvrdý lockdown! S dětmi a paními učitelkami jsme chodily po Telnici a zpívaly seniorům před domem, abychom je rozveselily. Akce byla velice úspěšná, a dokonce jsme byly s dětmi i v televizi.

Letos se již od začátku školního roku potýkáme s nízkými počty dětí na třídách. Jsou časté virózy a nachlazení, ale i přesto jsme se rozhodly s dětmi zapojit. Jako náš laskavý skutek jsme si zvolily pořádný úklid okolí MŠ. Děti byly neskutečně šikovné a shrabaly spadané listí na zahradě MŠ. Také jsme se s dětmi rozhodly udělat výstavku obrázků, které mají lidem udělat radost a mají je motivovat k laskavosti. Výstavu jsme umístili do místního obchodu a na nástěnku u obecního úřadu.  Všem dětem se obrázky velmi povedly.

Celá tato akce se koná na světový Den laskavosti, který vždy připadá na 13. listopadu. Je to skvělá příležitost ke konání dobrých skutků a myslím si, že je důležité, aby se děti učily být laskavé a tolerantní ke svému okolí, ke svým blízkým a kamarádů a hlavně i samy k sobě. Super by bylo, kdybychom byly laskaví a tolerantní po celý rok a nejen jeden den v roce. smiley

Veronika Slezáková, vedoucí učitelka MŠ Telnice


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Počet zobrazení: 163

Doporučujeme