přeskočit na hlavní text přeskočit na hlavní navigaci
Přihlášení email Přihlášení uživatele Obec Telnice - Morava Facebook

Hlášení rozhlasu:

DŮLEŽITÉ INFORMACE - S ohledem na současnou epidemiologickou situaci oznamujeme zrušení těchto kulturních a společenských akcí v Telnici: Bude zrušen doprovodný program rozsvícení vánočního stromu – v neděli 28. listopadu v 16:30 hod. dojde pouze k prostému rozsvícení stromu na kostelním nádvoří. Bude zrušeno také divadelní představení pro děti: Kde spí motýli, které bylo naplánováno na neděli 28. listopadu, Zrušeny jsou také připravované vánoční mini-Trhy na Sokolovně, Vánoční hry a Silvestr pro děti na Orlovně a Halové mistrovství Telnice v tenisové čtyřhře ve sportovní hale a Štěpánský turnaj ve stolním tenise na Sokolovně. Na náhradní termín v příštím roce bude přeloženo také Adventní setkání se seniory, které se mělo konat na Orlovně. Děkujeme za pochopení.     MUDr. Picková oznamuje - MUDr. Hana Picková oznamuje, že bude v prosinci očkovat proti nemoci Covid 19, a to třetí i první dávkou. Zájemci se můžou nahlásit na telefonním čísle 544 884 117.     Páteční čtení dětem do odvolání ZRUŠENO - Obec Telnice a paní Ludmila Jašková tímto oznamují, že páteční čtení dětem do odvolání nebude. Děkujeme za pochopení.    

Vítáme vás
na stránkách obce Telnice
 
Úvodní stránka > Aktuálně - úvodní strana > KLAS probíral novodobé památky v našem kraji - 9. listopadu 2021 >

Videoprezentace obce

Navigace

přeskočit navigaci

Přihlášení uživatele

Jméno:

Heslo:

zapomenuté heslo

Anketa

Kde nás najdete?

Kde nás najdete?

Malovaná mapa Brno-venkov-jih

KLAS probíral novodobé památky v našem kraji - 9. listopadu 2021

V úterý 9. listopadu 2021 jsme se sešly v klubovně KLASu, abychom si v hlavním tématu řekly o novodobých památkách v naší vlasti, se zaměřením na kraj, ve kterém žijeme.

Nejprve jsme přivítaly mezi sebe novou členku. Přejeme jí, aby se s námi cítila co nejlépe. Společně jsme si zazpívaly jednu z našich písní. Jedna ze členek nás informovala o všem, co se plánovaného zájezdu do Národního divadla v Praze týče. Snad to okolnosti dovolí.

Na řadu tedy přišel výčet některých důležitých muzeí, hradů a zámků, kostelů a synagog. Prý opomíjené v tomto hodnocení bývají různé objekty továren, z nichž některé úplně zanikly nebo se jiné z nich dočkaly přestavby. Důkazem toho je nákupní Galerie Vaňkovka. Mezi další pozoruhodné památky se řadí hotely, soukromé vily areál Výstaviště, městské lázně, nemocnice… Nesmí zde chybět divadla, kina, knihovny, budovy bank, palác Baťa aj. Zmínka byla o televizních vysílačích, o zbudování tunelů, sportovišť, např. za Lužánkami.

Je otázka, zda se poměrně nově zbudovaný „Brněnský orloj“ také zařadí mezi památky (má dost odpůrců), podobně jako socha Jošta na koni na Moravském náměstí, vzhledem k jeho snad nevhodnému umístění... To ukáže čas.

Následovalo procvičení jemné motoriky rukou a malé občerstvení. Poté na nás čekalo procvičení paměti a pozornosti v podobě pracovního listu. Tentokrát snad bylo náročnější na soustředění. To už se dostavil pan starosta a s ním jsme se vrátili k různým událostem posledních dvou týdnů. Rozvinula se živá debata... Vyslechly jsme si pak také krátkou úvahu s názvem „Užitečná hádka“.

Zveme všechny seniory na besedu s paní Danou Šimkovou na populární historické téma „Život šlechtičen v 18. století ve středu 17. listopadu 2021“.

Za KLAS Telnice
Marie Fialová, animátorka

 

Počet zobrazení: 77

Doporučujeme