přeskočit na hlavní text přeskočit na hlavní navigaci
Přihlášení email Přihlášení uživatele Obec Telnice - Morava Facebook

Hlášení rozhlasu:

Uzavřen obecní úřad - Obecní úřad v Telnici bude ve středu 27. října a v pátek 29. října 2021 pro veřejnost uzavřen. Děkujeme za pochopení.     Oříšek jede - Pojízdná prodejna s oříšky, sušeným ovocem a cukrovinkami nabízí své zboží každý čtvrtek v době od 10:30 hod. do 11:00 hod na parkovišti U Laštůvků. Podrobnější informace o firmě a nabízeném sortimentu naleznete na webových stránkách https://www.orisek-jede.cz/nebo na facebooku Oříšek Jede.     Řeznictví a uzenářství D – MASO Blažovice - Řeznictví a uzenářství D – MASO Blažovice bude prodávat v Telnici každý čtvrtek v 10.30 hod. na obvyklém prodejním místě čerstvé kuřecí, vepřové a hovězí maso, tradiční uzeniny, uzená masa a speciality.    

Vítáme vás
na stránkách obce Telnice
 
Úvodní stránka > Aktuálně - úvodní strana > Děti poznávají Telnici: Strážník - 13. října 2021 >

Videoprezentace obce

Navigace

přeskočit navigaci

Přihlášení uživatele

Jméno:

Heslo:

zapomenuté heslo

Anketa

Kde nás najdete?

Kde nás najdete?

Malovaná mapa Brno-venkov-jih

Děti poznávají Telnici: Strážník - 13. října 2021

Ve středu 13. října 2021 jsme se s dětmi dle plánu projektu Děti poznávají Telnici setkali se strážníky Městské policie Šlapanice. Přijeli za námi dva strážníci a jedna strážnice. I přes tuto skutečnost byly naše děti se svými dotazy a příběhy během besedy v přesile. Řekli jsme si, jak poznat Městskou policii od státní Policie ČR a ve stručnosti si představili typy zásahů a problémů, které strážníci řeší, mnohdy i na území Telnice. Zopakovali jsme si všechna telefonní čísla tísňových linek. Důležité a poučné bylo například připomenutí, jak to chodí s cyklisty. Že je nutné nosit helmu a do deseti let věku jezdit jen v doprovodu rodičů. Také, že po chodníku můžeme jet na kole nebo koloběžce, ale jen rychlostí běžné chůze.

Viděli jsme zbraně a techniku, kterou strážníci při výkonu své práce používají. Děti si mohly vyzkoušet vysílačky, potěžkat obušky, vyzkoušet neprůstřelnou vestu a pouta. Zjistili jsme, že nám v základní škole vyrůstá docela silná budoucí jednotka policistů, celkem 10 dětí – většinou děvčat – sní o práci policist(k)y…. Na rozloučenou si účastníci s nadšením prohlédly služební vůz. To bylo radosti.

Příště vyrazíme za výpravčím na naše železniční nádraží (kvůli počasí byla návštěva přeložena) - 20. října 2021 - pozvánku najdete zde.

Ivana Mifková


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Počet zobrazení: 166

Doporučujeme