přeskočit na hlavní text přeskočit na hlavní navigaci
Přihlášení email Přihlášení uživatele Obec Telnice - Morava Facebook

Hlášení rozhlasu:

Uzavřen obecní úřad - Obecní úřad v Telnici bude ve středu 27. října a v pátek 29. října 2021 pro veřejnost uzavřen. Děkujeme za pochopení.     Oříšek jede - Pojízdná prodejna s oříšky, sušeným ovocem a cukrovinkami nabízí své zboží každý čtvrtek v době od 10:30 hod. do 11:00 hod na parkovišti U Laštůvků. Podrobnější informace o firmě a nabízeném sortimentu naleznete na webových stránkách https://www.orisek-jede.cz/nebo na facebooku Oříšek Jede.     Řeznictví a uzenářství D – MASO Blažovice - Řeznictví a uzenářství D – MASO Blažovice bude prodávat v Telnici každý čtvrtek v 10.30 hod. na obvyklém prodejním místě čerstvé kuřecí, vepřové a hovězí maso, tradiční uzeniny, uzená masa a speciality.    

Vítáme vás
na stránkách obce Telnice
 
Úvodní stránka > Aktuálně - úvodní strana > Členky sociální komise provedly v září 2021 se seniory aktualizaci Seniorské obálky >

Videoprezentace obce

Navigace

přeskočit navigaci

Přihlášení uživatele

Jméno:

Heslo:

zapomenuté heslo

Anketa

Kde nás najdete?

Kde nás najdete?

Malovaná mapa Brno-venkov-jih

Členky sociální komise provedly v září 2021 se seniory aktualizaci Seniorské obálky

Sociální komise obce Telnice se svojí činností snaží přispět k většímu komfortu a zajištění bezpečí pro seniory nad 70 let. V průběhu měsíce září oslovujeme přímo v domácnostech všechny telnické občany spadající do výše zmíněné věkové skupiny s distribucí Seniorské obálky. Jedná se už o druhé kolo nabídky tohoto projektu. První proběhlo v roce 2018.

Co je seniorská obálka? Jedná se o tiskopis, který může napomoci v situacích, kdy se osoba dostane do tísně, ohrožení zdraví nebo života. Do tiskopisu se vyplní základní údaje o nemocech, o lécích, které jsou užívány, alergiích a doplní se kontakt na nejbližší příbuzné. Tato obálka poslouží ve chvíli, kdy bude senior potřebovat rychlou pomoc ze strany zdravotníků, ale také policistů, hasičů či strážníků. Obálku po vyplnění umístí na viditelném místě, vnitřní straně vchodových dveří nebo na lednici.

Nyní obec Telnice nakoupila v dostatečném množství všechno, co projekt nabízí, včetně obálek s magnetem pro upevnění. Někteří už Seniorskou obálku doma mají a vědí, o co se jedná. I přesto těmto občanům nabízíme pomoc s její aktualizací. Jako novinku představujeme kartu/průkazku ICE mini. Je to vlastně cestovní varianta Seniorské obálky o velikosti čtenářského průkazu. Vzhledem ke skladnosti je pak snadno uložena třeba v peněžence a senior ji tak může mít stále při sobě. Více informací o projektu naleznete na www.seniorskapolitika.cz/46-seniorska-obalka.html.

Během září 2021 byly členy naší komise v této věci osloveni všichni senioři starší 70 let s nabídkou aktualizace, doplnění či vyplnění Seniorské obálky. Děkujeme předem za spolupráci. Teď už zbývá jen si přát, ať Seniorská obálka dobře poslouží.

Ivana Mifková, sociální komise obce Telnice

P. S. Pokud by o tuto seniorskou obálku měl zájem i někdo mladší 70 let, může se ozvat obecním úřadu a rádi mu ji také bezplatně poskytneme (tel. 544 224 410).

   

Počet zobrazení: 114

Doporučujeme