přeskočit na hlavní text přeskočit na hlavní navigaci
Přihlášení email Přihlášení uživatele Obec Telnice - Morava Facebook

Hlášení rozhlasu:

Uzavřen obecní úřad - Obecní úřad v Telnici bude ve středu 27. října a v pátek 29. října 2021 pro veřejnost uzavřen. Děkujeme za pochopení.     Oříšek jede - Pojízdná prodejna s oříšky, sušeným ovocem a cukrovinkami nabízí své zboží každý čtvrtek v době od 10:30 hod. do 11:00 hod na parkovišti U Laštůvků. Podrobnější informace o firmě a nabízeném sortimentu naleznete na webových stránkách https://www.orisek-jede.cz/nebo na facebooku Oříšek Jede.     Řeznictví a uzenářství D – MASO Blažovice - Řeznictví a uzenářství D – MASO Blažovice bude prodávat v Telnici každý čtvrtek v 10.30 hod. na obvyklém prodejním místě čerstvé kuřecí, vepřové a hovězí maso, tradiční uzeniny, uzená masa a speciality.    

Vítáme vás
na stránkách obce Telnice
 
Úvodní stránka > Aktuálně - úvodní strana > Telničtí senioři byli v Praze mimořádně oceněni - 3. října 2021 >

Videoprezentace obce

Navigace

přeskočit navigaci

Přihlášení uživatele

Jméno:

Heslo:

zapomenuté heslo

Anketa

Kde nás najdete?

Kde nás najdete?

Malovaná mapa Brno-venkov-jih

Telničtí senioři byli v Praze mimořádně oceněni - 3. října 2021

V neděli 3. října 2021 v dopoledních hodinách se pozvané členky našeho KLASu odebraly na cestu do Prahy, kde mělo proběhnout slavnostní vyhlášení cen pro seniory. Akce je projektem SenSenu, vzniklého v Nadaci Charty 77, která byla založena Olgou a Václavem Havlovými. Její ředitelkou je v současné době paní Božena Jirků. Cestou telnickým hasičským dopravním vozidlem jsme se zastavili spolu s naším řidičem na chutný oběd a mířili ku Praze.

Setkání se uskutečnilo v odsvěceném kostele sv. Anny - v Pražské Křižovatce. Všichni zúčastnění se prokazovali pozvánkou a dokladem o zdravotním stavu (COVID). Moderátorka Markéta Fialová všechny přivítala v tomto kulturním zařízení, které je historickým skvostem naší vlasti. Ve stěnách je „vepsána“ celá historie tohoto někdejšího kláštera, později kostela ze 14. století. Původní stavba je snad ještě mnohem starší... Na stěnách jsou odkryty původní malby a také fresky. Při pohledu na podium nás zaujala květinová výzdoba a nápisy „Pravda a láska vítězí nad lží a nenávistí“.

Na podiu jsme přivítali taneční pár - mladík a seniorka. Byl to skvělý zážitek. Poté se ujaly slova předsedkyně poroty a předsedkyně Rady projektu SenSen a jedna ze senátorek. Zlatým hřebem bylo přivítání pana Jiřího Suchého v doprovodu paní Jitky Molavcové. U příležitosti jeho 90. narozenin ho čekalo uvedení do Zlaté síně slávy seniorů.

Nastala chvíle vyhlašování oceněných seniorů. Seniorkou roku se stala paní Vilemína Svobodová. Další ocenění se pak týkala nejlepších seniorských klubů, mezi nimiž zaujal místo i ten náš - KLAS Telnice! Jeho animátorka převzala z rukou senátorky čestné uznání a věcný dar. Byly jsme pyšné na toto ocenění při tak slavnostní atmosféře. Třešničkou na dortu se stalo vystoupení oblíbeného dua Suchý – Molavcová: byli tak skvělí, že strhli ke zpěvu snad všechny přítomné v sále. Doprovázeli je hudebníci ze Semaforu, vzpomínáme na to jako na opravdu jedinečný zážitek. Pořadatelé zakončili slavnost nabídkou rautu pro všechny zúčastněné.

Poděkování patří panu starostovi za zprostředkování celé akce včetně dopravy a za mnohaletou podporu našeho klubu, bez níž bychom nebyly tam, kde jsme. Řidič – hasič Petr Blažek se zasloužil za bezpečnou cestu hasičským speciálem do Prahy a zpět - patří mu srdečný dík.

Vracely jsme se plny dojmů z prožitého slavnostního odpoledne. Sladkou tečku za výletem jsme udělaly posezením v místní Orlovně při výborných pohárech. Stojí za zmínku, že náhodou jsme se potkaly s panem starostou, který se zrovna vracel z jiné akce. Aspoň jsme tak měly chvíli společně posedět a podělit se o čerstvé dojmy. Při této příležitosti vzniklo pamětní foto s obdrženým „Čestným uznáním“. Poté jsme se všechny vracely do svých domovů plny krásných dojmů a vzpomínek.

Seniorky Klubu aktivních seniorů Telnice


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Počet zobrazení: 212

Doporučujeme