přeskočit na hlavní text přeskočit na hlavní navigaci
Přihlášení email Přihlášení uživatele Obec Telnice - Morava Facebook

Hlášení rozhlasu:

Uzavřen obecní úřad - Obecní úřad v Telnici bude ve středu 27. října a v pátek 29. října 2021 pro veřejnost uzavřen. Děkujeme za pochopení.     Oříšek jede - Pojízdná prodejna s oříšky, sušeným ovocem a cukrovinkami nabízí své zboží každý čtvrtek v době od 10:30 hod. do 11:00 hod na parkovišti U Laštůvků. Podrobnější informace o firmě a nabízeném sortimentu naleznete na webových stránkách https://www.orisek-jede.cz/nebo na facebooku Oříšek Jede.     Řeznictví a uzenářství D – MASO Blažovice - Řeznictví a uzenářství D – MASO Blažovice bude prodávat v Telnici každý čtvrtek v 10.30 hod. na obvyklém prodejním místě čerstvé kuřecí, vepřové a hovězí maso, tradiční uzeniny, uzená masa a speciality.    

Vítáme vás
na stránkách obce Telnice
 
Úvodní stránka > Aktuálně - úvodní strana > Děti poznávají Telnici: Včelař - 29. září 2021 >

Videoprezentace obce

Navigace

přeskočit navigaci

Přihlášení uživatele

Jméno:

Heslo:

zapomenuté heslo

Anketa

Kde nás najdete?

Kde nás najdete?

Malovaná mapa Brno-venkov-jih

Děti poznávají Telnici: Včelař - 29. září 2021

Poprvé v letošním školním roce (29. září 2021) jsme se opět s radostí pustili do pokračování projektu „Děti poznávají Telnici“. Tentokrát mohlo dvanáct dětí školní družiny společně s paní vychovatelkou blíže poznat práci včelaře a jeho včeliček. Pan Ladislav Kubeša se na děti řádně připravil a mezi úly nám všem popsal, jak to v životě včel chodí. Mohli jsme nahlédnout do odborných publikací a spatřit včelí královnu, čmeláka, povídal nám o jednotlivých rolích ve včelím společenství. Netušili jsme, že včelka z Telnice doletí až tří kilometrovou vzdálenost a pak se vrátí zpět k nám. A taky, že letos jeho šikovná včelstva nanosila dvě tuny medu.

Před zraky dětí smotal z včelího vosku svíčku, kterou pak zapálil. Dětem zářily oči a vyslovovaly svá tajná přání. Někdo chtěl být včelařem… a jiný, aby školní jídelna připravovala jen hamburgery. Každý účastník dostal propolisový bonbón a byla to taková dobrota, že přišlo i na nášup. Dotazů, které pan Kubeša trpělivě, odborně, ale srozumitelně zodpověděl, bylo hojně.

Na závěr našeho milého setkání pozval všechny děti, aby se u něj zastavily, kdykoliv půjdou kolem a uvidí ho u včel. Velmi děkujeme panu Kubešovi za vstřícnost a ochotu, s jakou se nám věnoval. Příště jdeme navštívit další zajímavé telnické povolání: výpravčího - už ve středu 6. října 2021 - máte se také na co těšit. Pozvánku naleznete zde.

Ivana Mifková


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Počet zobrazení: 200

Doporučujeme