přeskočit na hlavní text přeskočit na hlavní navigaci
Přihlášení email Přihlášení uživatele Obec Telnice - Morava Facebook

Hlášení rozhlasu:

Nalezena zimní čepice - V ulici Růžová byla ve středu 8. prosince nalezena zimní čepice. Případný majitel si ji může vyzvednout na OÚ.     Kontroly a čištění komínů, spalinových cest - Českomoravské kominictví Menšík a Novotný bude ve vaší obci dne 13. prosince 2021 provádět kontroly a čištění komínů, spalinových cest, čištění spalinových cest u plynových kotlů a revize kotlů na tuhá paliva. Cena za čištění a kontrolu i se zprávou o provedení kontrol a čištění činí 370 Kč. Cena revize kotlů na tuhá paliva všech tipů značky VIADRUS činí 800Kč.Zájemci se mohou objednávat na telefonním čísle 778 144 563.     D-MASO Blažovice - celozávodní dovolená - V době od 24. prosince do 9. ledna 2022 bude mít D-MASO celozávodní dovolenou. Děkujeme za pochopení.    

Vítáme vás
na stránkách obce Telnice
 
Úvodní stránka > Aktuálně - úvodní strana > Ukázka výcviku asistenčních psů proběhla v prudkém dešti - 26. srpna 2021 >

Videoprezentace obce

Navigace

přeskočit navigaci

Přihlášení uživatele

Jméno:

Heslo:

zapomenuté heslo

Anketa

Kde nás najdete?

Kde nás najdete?

Malovaná mapa Brno-venkov-jih

Ukázka výcviku asistenčních psů proběhla v prudkém dešti - 26. srpna 2021

Dlouho jsme váhali, jestli ukázku asistenčních psů v parku u rybníka ve čtvrtek 26. srpna 2021 nezrušíme, když od rána průběžně pršelo. Pak se předpovědi umoudřily a s odpoledním sluníčkem svitla naděje na lepší počasí. Jenže přesně ve chvíli, kdy dvě lektorky spolku Pomáháme psím srdcem začaly se svým výkladem, se spustil déšť a rovnou pořádný. Obě dámy ale se svými třemi pejsky ukázaly vše, co měly připravené a zasloužily si od desítek zmoklých účastníků velký potlesk a obdiv. A ten si po právu zasloužila zasloužila i Bára Hrubá, která se svým Barneeyem předvedla i za deště a na mokrém a kluzkém hřišti nádherné kousky a vzájemnou sehranost. Však také byla oběma lektorkami pochválena. Milé bylo také například i to, jak se Barneey pokoušel předvést cvik, který před tím ukázaly cvičitelky asistenčních psů – tedy jak přidržet kovovou lžičku. Na první pohled se to zdálo jako snadný úkol, ale skutečně se s ním musel i tak dobře spolupracující a cvičený pes Barneey pořádně poprat. I za tuto snahu následoval potlesk.

Děkujeme lektorkám za příjemné pozdní odpoledne na téma: pes a život se zdravotně postiženými lidmi. Je úžasné, kolik práce a trpělivosti věnují přípravě psů, kteří pak celý svůj zbývající život pomáhají lidem. Děkujeme také Báře, která jistě všechny moc potěšila. A děkujeme všem, kteří dorazili a vydrželi až do konce i přes nepřízeň počasí. A nakonec mohu jen dodat, že jsme splnili to, co jsme slíbili – na otázku, kdy přestane pršet, jsme odpověděli, že ihned po skončení akce. A tak se taky stalo. Do večera už nepršelo a sluníčko krásně svítilo do promočené krajiny…


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Počet zobrazení: 281

Doporučujeme