přeskočit na hlavní text přeskočit na hlavní navigaci
Přihlášení email Přihlášení uživatele Obec Telnice - Morava Facebook

Hlášení rozhlasu:

MUDr. Pirner oznamuje - Zubní lékař z Újezda u Brna MUDr. Jiří Pirner oznamuje svým pacientům, že v době od 8. do 30. července 2021 bude čerpat dovolenou.     Přerušena dodávka el. energie - 9. června 2021 - Z důvodu plánovaných prací na zařízení distribuční soustavy bude přerušena dodávka elektrické energie dne 9. června od 8 do 15:30 v oblasti U Rybníka č.p. 287, k/632, Růžová od č.p. 31 a 105 po č.p. 317 a 409. Děkujeme za pochopení.     Oříšek jede - Pojízdná prodejna s oříšky, sušeným ovocem a cukrovinkami nabízí své zboží každý čtvrtek v době od 10:30 hod. do 11:00 hod na parkovišti U Laštůvků. Podrobnější informace o firmě a nabízeném sortimentu naleznete na webových stránkách https://www.orisek-jede.cz/nebo na facebooku Oříšek Jede.    

Vítáme vás
na stránkách obce Telnice
 
Úvodní stránka > Aktuálně - úvodní strana > Nová zvonička P. Marie Přímluvkyně Na Lopatě byla slavnostně požehnána - 13. července 2021 >

Videoprezentace obce

Navigace

přeskočit navigaci

Přihlášení uživatele

Jméno:

Heslo:

zapomenuté heslo

Anketa

Kde nás najdete?

Kde nás najdete?

Malovaná mapa Brno-venkov-jih

Nová zvonička P. Marie Přímluvkyně Na Lopatě byla slavnostně požehnána - 13. července 2021

Krásné úterní ráno 13. července 2021 se desítky místních a pozořických farníků sešly Na Lopatě u dřevěné zvoničky P. Marie Přímluvkyně. Ta se sice nachází na již újezdském pozemku manželů Jana a Miroslavy Rožnovských, avšak všichni místní ji považují za telnickou. Je také tak umístěna: svou tváří, sepjatýma rukama a slzami víry, naděje a lásky směrem k Telnici. Autorem z dubu vyřezávané zvoničky je sochař Jan Švadlenka z Mukařova (https://artgallery-svadlenka.estranky.cz/).

V průběhu obřadu žehnání připomněl otec Oldřich především lokalitu, ve které se socha nachází – je to místo piety bitvy tří císařů, kde odpočívají vojáci zúčastněných armád. Samotnému žehnání byl přítomen také otec Pavel Lacina z Pozořic a zástupci obce Telnice a Pozořic. Po slavnostním obřadu následovalo přátelské setkání s účastníky a drobné občerstvení. Za spolupráci i pohoštění děkujeme rodině Rožnovských, obci Telnice a všem dalším, kteří se jakkoliv zapojili do přípravy této slavnosti.

Kéž se P. Maria přimlouvá za rodiny naši farnosti a žehná naší budoucnosti.

Telnická farnost


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Počet zobrazení: 132

Doporučujeme