přeskočit na hlavní text přeskočit na hlavní navigaci
Přihlášení email Přihlášení uživatele Obec Telnice - Morava Facebook

Hlášení rozhlasu:

MUDr. Pirner oznamuje - Zubní lékař z Újezda u Brna MUDr. Jiří Pirner oznamuje svým pacientům, že v době od 8. do 30. července 2021 bude čerpat dovolenou.     Přerušena dodávka el. energie - 9. června 2021 - Z důvodu plánovaných prací na zařízení distribuční soustavy bude přerušena dodávka elektrické energie dne 9. června od 8 do 15:30 v oblasti U Rybníka č.p. 287, k/632, Růžová od č.p. 31 a 105 po č.p. 317 a 409. Děkujeme za pochopení.     Oříšek jede - Pojízdná prodejna s oříšky, sušeným ovocem a cukrovinkami nabízí své zboží každý čtvrtek v době od 10:30 hod. do 11:00 hod na parkovišti U Laštůvků. Podrobnější informace o firmě a nabízeném sortimentu naleznete na webových stránkách https://www.orisek-jede.cz/nebo na facebooku Oříšek Jede.    

Vítáme vás
na stránkách obce Telnice
 
Úvodní stránka > Aktuálně - úvodní strana > Pozořičtí senioři navštívili Telnici - 13. července 2021 >

Videoprezentace obce

Navigace

přeskočit navigaci

Přihlášení uživatele

Jméno:

Heslo:

zapomenuté heslo

Anketa

Kde nás najdete?

Kde nás najdete?

Malovaná mapa Brno-venkov-jih

Pozořičtí senioři navštívili Telnici - 13. července 2021

Výlet seniorů Pozořic, který vedla tamní paní místostarostka Tereza Jiráčková, navštívil Telnici v průběhu krásného dopoledne 13. července 2021. Prvním bodem programu bylo žehnání zvoničky P. Marie Přímluvkyně Na Lopatě, kterého se ujal telnický farář Oldřich Chocholáč spolu s pozořickým farářem Pavlem Lacinou. Za rodinu Rožnovských, která zde hostila účastníky žehnání, přivítal hosty z Pozořic i místní seniory Jan Rožnovský a také starosta obce František Kroutil.

Po žehnání měli všichni přítomní možnost se svést s koňmi pana Františka Vlacha anebo si zazpívat lidové písně s Františkem Jahodou a jeho kytarou. Pohodovou atmosféru doplnil i malý košt telnického vína od Petra Sklenáře. Senioři také využili možnosti návštěvy muzea panenek, kde je vřele přivítala Monika Haniková.

Návštěva dále pokračovala cestou do centra obce a vyprávěním o historii Telnice či jednotlivých staveb naší obce. Další zastavení proběhlo v místním kostele sv. Jana Křtitele s krátkým výkladem o jeho historii, ale i farní budovy. Odtud se výprava vydala do Sokolovny, kde již byly připraveny babičky z telnického KLASu, které se postaraly o vynikající program ze svého repertoáru plný veselých písní, scének či vyprávění vtipů. Nechyběly ani hry, který se aktivně zúčastnili také naši hosté. Na tento milý a veselý program navázali krojovaní: lidový tanec z oblasti Brněnska předvedli ve „svobodných“ krojích místostarosta Jan Dudák a Iva Jahodová, která následně také popsala stůj kroj všem přítomným. Představení se dočkaly také ženáčské kroje, když je společně prezentovali Adéla Palečková a František Kroutil.

Celé setkání provázalo také velmi chutné občerstvení z dílny Miroslavy Rožnovské, Moniky Součkové a Restaurace U Seňora – velké díky! O technickou přípravu setkání se postarala pracovní četa. Ze setkání byly pořízeny fotografie a také video záběry z dronu, které pořídil František Kroutil ml., kroje skvěle připravila paní Renata Jahodová. Děkujeme všem, kteří se jakkoliv podíleli na přípravě tohoto krásného setkání, které potěšilo nejen naše hosty z Pozořic, ale i členky místního KLASu, který byl při svých vystoupeních skutečně famózní! Velké díky!

Telnice se díky vzájemné spolupráci ukázala ve světle svých nejlepších tradic – pohostinnosti a přátelství.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Počet zobrazení: 183

Doporučujeme