přeskočit na hlavní text přeskočit na hlavní navigaci
Přihlášení email Přihlášení uživatele Obec Telnice - Morava Facebook

Hlášení rozhlasu:

MUDr. Pirner oznamuje - Zubní lékař z Újezda u Brna MUDr. Jiří Pirner oznamuje svým pacientům, že v době od 8. do 30. července 2021 bude čerpat dovolenou.     Přerušena dodávka el. energie - 9. června 2021 - Z důvodu plánovaných prací na zařízení distribuční soustavy bude přerušena dodávka elektrické energie dne 9. června od 8 do 15:30 v oblasti U Rybníka č.p. 287, k/632, Růžová od č.p. 31 a 105 po č.p. 317 a 409. Děkujeme za pochopení.     Oříšek jede - Pojízdná prodejna s oříšky, sušeným ovocem a cukrovinkami nabízí své zboží každý čtvrtek v době od 10:30 hod. do 11:00 hod na parkovišti U Laštůvků. Podrobnější informace o firmě a nabízeném sortimentu naleznete na webových stránkách https://www.orisek-jede.cz/nebo na facebooku Oříšek Jede.    

Vítáme vás
na stránkách obce Telnice
 
Úvodní stránka > Aktuálně - úvodní strana > Telnický ležák Pernova 11° "pokřtěn" - 20. června 2021 >

Videoprezentace obce

Navigace

přeskočit navigaci

Přihlášení uživatele

Jméno:

Heslo:

zapomenuté heslo

Anketa

Kde nás najdete?

Kde nás najdete?

Malovaná mapa Brno-venkov-jih

Telnický ležák Pernova 11° "pokřtěn" - 20. června 2021

Program telnických hodů byl letos sice o poznání jiný, než na jaký jsme byli zvyklí dříve, přesto doslova jedinečný. O odhalení pamětní desky Františka Vykouřila jsme již psali zde. Vyjímečnost letošní hodů potvrdil mimořádný (ne)křest telnického piva Pernova 11°, který se odehrál v 17 hodin o hodové neděli 20. června 2021.

Autorem myšlenky je Tomáš Sobotka, provozovatel Restaurace U Seňora, pro kterého nový jedenáctistupňový nefiltrovaný ležák vaří rajhradský pivovar Dug & Dog. Spolu s panem hospodským se (křtu) ujal místní starosta František Kroutil a také vzácný host a kmotr - jeho kamarád Jiří Horák, starosta Bučovic. Tito tři pánové pronesly pamětná slova o Františku Pernovi, jenž je jednou z nejvýznamnějších osobnosti naší vesnice (více informací o jeho životě naleznete zde). Na etiketě nového piva pak můžeme nalézt historickou fotografii tohoto významného učitele, kronikáře, cvičitele, varhaníka, hudebního skladatele atd. ve chvíli, kdy sedí u piva v hospodě u Hrdličků.

Po úvodních proslovech došlo na samotný (ne)křest, když ze skleněné lahvičky byl sud piva namísto "svěcené vody" obřadně polit vodou ze Zlatého potoka.

Děkujeme za srdečné svolení rodině Františka Perny, která tuto zprávu s radostí přivítala. Letos si v říjnu připomeneme již 130 let od Pernova narození.

Díky také všem protagonistům za spolupráci a DH Zlaťanka za slavnostní doprovod.

Pernovu 11° můžete okoštovat právě v Restauraci u Seňora.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Počet zobrazení: 199

Doporučujeme