přeskočit na hlavní text přeskočit na hlavní navigaci
Přihlášení email Přihlášení uživatele Obec Telnice - Morava Facebook

Hlášení rozhlasu:

MUDr. Pirner oznamuje - Zubní lékař z Újezda u Brna MUDr. Jiří Pirner oznamuje svým pacientům, že v době od 8. do 30. července 2021 bude čerpat dovolenou.     Přerušena dodávka el. energie - 9. června 2021 - Z důvodu plánovaných prací na zařízení distribuční soustavy bude přerušena dodávka elektrické energie dne 9. června od 8 do 15:30 v oblasti U Rybníka č.p. 287, k/632, Růžová od č.p. 31 a 105 po č.p. 317 a 409. Děkujeme za pochopení.     Oříšek jede - Pojízdná prodejna s oříšky, sušeným ovocem a cukrovinkami nabízí své zboží každý čtvrtek v době od 10:30 hod. do 11:00 hod na parkovišti U Laštůvků. Podrobnější informace o firmě a nabízeném sortimentu naleznete na webových stránkách https://www.orisek-jede.cz/nebo na facebooku Oříšek Jede.    

Vítáme vás
na stránkách obce Telnice
 
Úvodní stránka > Aktuálně - úvodní strana > Hodová posezení přinesla radost všem generacím - 19. a 20. června 2021 >

Videoprezentace obce

Navigace

přeskočit navigaci

Přihlášení uživatele

Jméno:

Heslo:

zapomenuté heslo

Anketa

Kde nás najdete?

Kde nás najdete?

Malovaná mapa Brno-venkov-jih

Hodová posezení přinesla radost všem generacím - 19. a 20. června 2021

Telnické hody se letos odehrály v mírně upravené podobě. Místo zažitých (před)hodových zábav byla nakonec uspořádána posezení s oblíbenými protagonisty lidových písní. V sobotu 19. června 2021 jsme si poseděli a pozpívali s cimbálovou muzikou Aleše Smutného, která mistrně reagovala na zájem publika i stárků a svůj repertoár podle toho přízpůsobovala. Dorazili i přespolní krojovaní z Těšan či Rajhradu - děkujeme! Fotogalerii naleznete zde.

V neděli pak hodový průvod doporovodila dechová hudba Zlaťanka, která následně v sokolském areálu zahrála k poslechu, když nástup v krojích předvedla telnická chasa. Děkujeme. Fotogalerii naleznete zde.

Celý hodový program provázela přísná opatření v duchu aktuálně platných hygienických omezení. Ještě v pátek 18. června 2021 nabídla obec všem stárkům ale i veřejnosti možnost antigenního testování v obecní knihovně (za spolupráci děkujeme firmě Pedicor). V sobotu a neděli pak lidé, kteří se chtěli programu zúčastnit, museli vyplnit a podepsat čestné prohlášení. Následně pak byli na ruce označeni barevnou páskou, která prokazovala splnění nezbytných požadavků pro účast na programu uvnitř sokolského areálu.

Za spolupráci při organizaci děkujeme všem vypomáhajícím sokolským pořadatelům, za přípravu areálu pak také stárkům z řad telnické chasy. A také velké díky Renatě Jahodové za skvěle připravené telnické kroje.

Souběžně s programem telnických hodů bylo také možné si vyzkoušet atrakce Lunaparku Kočka - děkujeme za spolupráci. Fotogalerii z Lunaparku Kočka naleznete zde.

       
       
 

Počet zobrazení: 161

Doporučujeme