přeskočit na hlavní text přeskočit na hlavní navigaci
Přihlášení email Přihlášení uživatele Obec Telnice - Morava Facebook

Hlášení rozhlasu:

Oříšek jede oznamuje - Naposledy v tomto roce přijede pojízdná prodejna prodávat 23. prosince 2021. V roce 2022 začnou opět s pravidelnými zastávkami od 13. ledna 2022.     DŮLEŽITÉ INFORMACE - S ohledem na současnou epidemiologickou situaci oznamujeme zrušení těchto kulturních a společenských akcí v Telnici: Bude zrušen doprovodný program rozsvícení vánočního stromu – v neděli 28. listopadu v 16:30 hod. dojde pouze k prostému rozsvícení stromu na kostelním nádvoří. Bude zrušeno také divadelní představení pro děti: Kde spí motýli, které bylo naplánováno na neděli 28. listopadu, Zrušeny jsou také připravované vánoční mini-Trhy na Sokolovně, Vánoční hry a Silvestr pro děti na Orlovně a Halové mistrovství Telnice v tenisové čtyřhře ve sportovní hale a Štěpánský turnaj ve stolním tenise na Sokolovně. Na náhradní termín v příštím roce bude přeloženo také Adventní setkání se seniory, které se mělo konat na Orlovně. Děkujeme za pochopení.     Páteční čtení dětem do odvolání ZRUŠENO - Obec Telnice a paní Ludmila Jašková tímto oznamují, že páteční čtení dětem do odvolání nebude. Děkujeme za pochopení.    

Vítáme vás
na stránkách obce Telnice
 
Úvodní stránka > Aktuálně - úvodní strana > Malování nové zídky u rybníka - 29. května 2021 >

Videoprezentace obce

Navigace

přeskočit navigaci

Přihlášení uživatele

Jméno:

Heslo:

zapomenuté heslo

Anketa

Kde nás najdete?

Kde nás najdete?

Malovaná mapa Brno-venkov-jih

Malování nové zídky u rybníka - 29. května 2021

Poslední květnovou sobotu to v parku u rybníka pořádně žilo. Ne že by jindy byla na hřišti nouze o zábavu, ale tentokrát děti do parku přilákala možnost vyřádit se i jinak, než jak jsou zvyklé. Nalákala je možnost nechat volný průchod své kreativitě, talentu, představivosti i zručnosti, a tím se spolupodílet na vyzdobení nové zídky u myslivny. Po letech neutěšeného stavu se zídka dočkala kompletní rekonstrukce a přímo volala po tom, aby se stala novou ozdobou a částečně součástí přilehlého hřiště.

Sympatická a talentovaná Martina Hostěradská vytvořila pro děti kolem dvaceti šablon s přírodní tématikou, které těm menším i méně sebevědomým malířům pomohly vytvořit alespoň základní kontury jejich budoucích výtvorů. Jinak se dětem nechávala víceméně volná ruka při umístění a barevnosti jejich originálních maleb. Ze začátku tvoření byla u dětí patrná ještě menší zdrženlivost a ostych. Tréma z nich naštěstí velmi brzo opadla a v průběhu dalšího tvoření se to jen hemžilo předáváním šablon, mícháním barev (no schválně – z jakých dvou barev byste namíchali hnědou?) a hledáním volného místa pro malbu dalších originálních výtvorů. Tak během překvapivě teplého a slunečného dopoledne vzniklo jedinečné přírodní panorama s pestrobarevnými květinami, houbami, zajíčky, lištičkami, šneky, motýli, vážkami a dalšími zvířátky, kterým nad hlavou svítí ne jedno, ale rovnou pět sluníček – v dětském světě zkrátka jedno rozhodně nestačí! Pro více než třicet šikovných malířek a malířů byly nachystány památeční dřevěné medaile (některé děti si je iniciativně ještě na místě barevně ozdobily) a také drobné sladkosti, kterých bylo prozíravě víc než dost (při tvorbě takových veleděl se přece spálí neuvěřitelné množství energie – to dá rozum). Pro nejmenší sourozence byl po celou dobu akce k dispozici skromný hrací koutek na rozloženém barevném padáku, aby bylo rodičům umožněno se alespoň chvíli nerušeně věnovat starším dětem.

Věříme, že se dopoledne všem zúčastněným líbilo a doufáme, že jsou s konečným výsledkem společného tvoření minimálně stejně tak spokojení jako my. Z našeho pohledu výsledek předčil veškerá naše očekávaní! Děkujeme všem malým Pablům Picassům a Fridám Kahlo, protože díky nim zůstává Telnice nejen „místem, kde se dobře žije“, ale i kde to hlavně stále žije.

Petra Skop


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Počet zobrazení: 552

Doporučujeme