přeskočit na hlavní text přeskočit na hlavní navigaci
Přihlášení email Přihlášení uživatele Obec Telnice - Morava Facebook

Hlášení rozhlasu:

Drůbežárna Prace - Drůbežárna Prace bude ve  středu 23. 6.  v 9:00  hod. prodávat: kuřice červené, chovné kohouty, slepice ve snášce, housata, brojlerová kuřata,káčata, husokačeny Mulard, krůty, krmivo pro nosnice a králíky, vitamínové doplňky, dále pak vykupovat králičí kožky - cena 10 Kč/ks.     Oznámení o přerušení dodávky elektrické energie 1. 7. 2021 - Z důvodu plánovaných prací na zařízení distribuční soustavy bude přerušena dodávka elektrické energie dne 1. července od 8 do 15:30 hod v oblasti: Brněnská č.p. 1, 3, 423, Masarykovo nám. č.p. 4, 5, včetně kostela, V Dědině č.p. 8, 11, 75, 76, 77. Děkujeme za pochopení.     Cyklovýlet po slavkovském bojišti - Muzeum Brněnska zve všechny zájemce o napoleonskou historii na cyklovýlet po slavkovském bojišti. Cyklovýlet proběhne 26. června z Mohyly míru přes Sokolnice, Telnici, Újezd u Brna a zpět na Mohylu míru. Začátek ve 14:00 před muzejní budovou na Mohyle míru, předpokládaná doba trvání akce: do 17:00 hod. Rezervace předem nutná – volat můžete na číslo 544 544 260 nebo 544 544 246 nebo pište na e-mail mohyla-miru@mbrn.cz.    

Vítáme vás
na stránkách obce Telnice
 
Úvodní stránka > Aktuálně - úvodní strana > 5. setkání KLASu po internetu - 25. května 2021 >

Videoprezentace obce

Navigace

přeskočit navigaci

Přihlášení uživatele

Jméno:

Heslo:

zapomenuté heslo

Anketa

Kde nás najdete?

Kde nás najdete?

Malovaná mapa Brno-venkov-jih

5. setkání KLASu po internetu - 25. května 2021

V úterý 25. května 2021 se konalo páté a snad už poslední „setkání“ KLASu po internetu.

Hlavním tématem bylo „Zvládání stresu“. Po připojení třinácti účastnic jsme se pozdravily a nastalo cvičení paměti. Hledaly jsme rýmující se slovo k danému slovu (chasa – basa). Postupně se zapojovaly všechny seniorky a vymýšlely.

V hlavním tématu jsme si pověděly, co slovo stres znamená, že jistě každá z nás si během let stresovým obdobím prošla vícekrát. Řekly jsme si, že stres má mnoho fyzických i psychických příznaků. Zvláště pak, jedná-li se o stres chronický. Přečetla jsem informace o stadiích, o jednotlivých fázích. Jen doufám, že žádná z nás nebude nucena projít třetí fází, kterou je vyčerpání. Je dobré naučit se předcházet nepříjemným situacím, které mohou vyvolat stres. Zde nastupují dechová cvičení, uvědomění si vlastních možností, zahánění negativních myšlenek, naučit se radovat i z maličkostí a k tomu všemu dbát na dostatek pohybu.

Na řadu přišlo cvičení pozornosti. Přesmyčky slov viděly seniorky na kartičkách a tvořily z nich slova. Některá šla rychle, jiná stála víc přemýšlení. Dalším úkolem bylo sdělit, jakou oblíbenou lidovou píseň každá z nás má. To bude uplatněné při příštím setkání, snad již ve venkovních prostorách.

Ke konci našeho setkání se k nám připojil pan starosta, který byl už očekáván. Děkujeme, že si našel na nás čas. Také děkujeme panu místostarostovi Janu Dudákovi a slečně učitelce Veronice Slezákové za ochotu a čas při připojování do naší internetové „klubovny“.

Za KLAS Telnice
Marie Fialová, animátorka

 

Počet zobrazení: 79

Doporučujeme