přeskočit na hlavní text přeskočit na hlavní navigaci
Přihlášení email Přihlášení uživatele Obec Telnice - Morava Facebook

Hlášení rozhlasu:

Nalezena taška - V pondělí 10. května byla u prodejny s potravinami nalezena taška s oblečením. Případný majitel si ji může vyzvednout na obecním úřadě.     Nelezen šátek - V ulici Růžová byl nalezen šátek. Případný majitel se může ozvat na tel. č. 544 224 410.     Oříšek jede - Pojízdná prodejna s oříšky, sušeným ovocem a cukrovinkami nabízí své zboží každý čtvrtek v době od 10:30 hod. do 11:00 hod na parkovišti U Laštůvků. Podrobnější informace o firmě a nabízeném sortimentu naleznete na webových stránkách https://www.orisek-jede.cz/nebo na facebooku Oříšek Jede.    

Vítáme vás
na stránkách obce Telnice
 
Úvodní stránka > Aktuálně - úvodní strana > 4. setkání KLASu po internetu - 27. dubna 2021 >

Videoprezentace obce

Navigace

přeskočit navigaci

Přihlášení uživatele

Jméno:

Heslo:

zapomenuté heslo

Anketa

Kde nás najdete?

Kde nás najdete?

Malovaná mapa Brno-venkov-jih

4. setkání KLASu po internetu - 27. dubna 2021

V úterý 27. dubna 2021 se KLAS „sešel“ prostřednictvím internetu a za pomoci pana místostarosty Jana Dudáka a paní učitelky Veroniky Slezákové, za což oběma moc děkujeme. 

Po přivítání jsme se věnovaly procvičení paměti vymýšlením názvů potravin na danou hlásku - zapojovaly se všechny ženy, v hledání slov byly pohotové. V hlavním tématu jsme se věnovaly všemu, co souvisí se stravováním ve stáří, jaké nástrahy na člověka ve stravování mohou číhat. Jedná se například o snížený pocit hladu, možnou postupnou ztráta chuti a čichu, zpomalený metabolismus, potíže s kousáním potravy, mnohdy odbývání se v jídle, ale také často zaznamenanou chuť na sladké.

Řekly jsme si o nejdůležitějších složkách potravy, které výrobky vynechat nebo omezit, které vitaminy zařadit a jak nezapomínat na pitný režim a pokud možno dostatek pohybu.

Připomněly jsme si vzorec pro výpočet BMI - na příkladu, vyslechly jsme si statistické údaje Státního zdravotního úřadu o tom, že v naší zemi trpí nadváhou téměř polovina obyvatel. Také jsme si řekly o možnosti orientace naší hmotnosti měřením obvodu pasu, do jaké hranice možno „dojít“, abychom neonemocněly. Také brát v úvahu, že by výdej energie měl převyšovat její příjem.

Vyslechly jsme zmínku o možné otravě rostlinami při manipulaci s nimi nebo náhodném pozření. Cvičení pozornosti proběhlo za pomoci řady názvů potravin a postupným vyřazováním slova, které mezi ostatní významem nepatří. Reakce od seniorek byla rychlá a správná.

Na závěr našeho setkání se opět „na dálku“ dostavil pan starosta, za což děkujeme a jsme rády za to, že si udělal čas probrat s námi události obce za uplynulých čtrnácti dní a reagoval na dotazy od nás.

Příští setkání by mělo proběhnout 11. května 2021 - přijměte pozvání na ně: více zde.

Za KLAS Telnice
Marie Fialová, animátorka

 

Počet zobrazení: 93

Doporučujeme