přeskočit na hlavní text přeskočit na hlavní navigaci
Přihlášení email Přihlášení uživatele Obec Telnice - Morava Facebook

Hlášení rozhlasu:

Nalezena taška - V pondělí 10. května byla u prodejny s potravinami nalezena taška s oblečením. Případný majitel si ji může vyzvednout na obecním úřadě.     Nelezen šátek - V ulici Růžová byl nalezen šátek. Případný majitel se může ozvat na tel. č. 544 224 410.     Oříšek jede - Pojízdná prodejna s oříšky, sušeným ovocem a cukrovinkami nabízí své zboží každý čtvrtek v době od 10:30 hod. do 11:00 hod na parkovišti U Laštůvků. Podrobnější informace o firmě a nabízeném sortimentu naleznete na webových stránkách https://www.orisek-jede.cz/nebo na facebooku Oříšek Jede.    

Vítáme vás
na stránkách obce Telnice
 
Úvodní stránka > Aktuálně - úvodní strana > Uctění památky obětí II. světové války >

Videoprezentace obce

Navigace

přeskočit navigaci

Přihlášení uživatele

Jméno:

Heslo:

zapomenuté heslo

Anketa

Kde nás najdete?

Kde nás najdete?

Malovaná mapa Brno-venkov-jih

Uctění památky obětí II. světové války

Obec Telnice uctila památku obětí II. světové války (z řad místních obyvatel i osvobozujících vojáků) - jménem telnických občanů jsme položili věnec k pomníku na Masarykově náměstí.
 
Před 76 lety, přesně 24. dubna 1945, osvobodila naši vesnici Rudá armáda.
 
Při této příležitosti můžeme vzpomenout na návštěvu Ljudmily Dulajevové, která byla vnučkou velitele tankové jednotky, jež naši vesnici osvobodila - nadporučíka Ivana Vasiljeviče Minajeva. Ten zahynul pravděpodobně přímo v tanku na území naší vesnice. Více v reportáži z roku 2013 zde.
 

Počet zobrazení: 117

Doporučujeme