přeskočit na hlavní text přeskočit na hlavní navigaci
Přihlášení email Přihlášení uživatele Obec Telnice - Morava Facebook

Hlášení rozhlasu:

Nalezena taška - V pondělí 10. května byla u prodejny s potravinami nalezena taška s oblečením. Případný majitel si ji může vyzvednout na obecním úřadě.     Nelezen šátek - V ulici Růžová byl nalezen šátek. Případný majitel se může ozvat na tel. č. 544 224 410.     Oříšek jede - Pojízdná prodejna s oříšky, sušeným ovocem a cukrovinkami nabízí své zboží každý čtvrtek v době od 10:30 hod. do 11:00 hod na parkovišti U Laštůvků. Podrobnější informace o firmě a nabízeném sortimentu naleznete na webových stránkách https://www.orisek-jede.cz/nebo na facebooku Oříšek Jede.    

Vítáme vás
na stránkách obce Telnice
 
Úvodní stránka > Aktuálně - úvodní strana > Ukliďme Telnici - 24. dubna 2021 >

Videoprezentace obce

Navigace

přeskočit navigaci

Přihlášení uživatele

Jméno:

Heslo:

zapomenuté heslo

Anketa

Kde nás najdete?

Kde nás najdete?

Malovaná mapa Brno-venkov-jih

Ukliďme Telnici - 24. dubna 2021

V sobotu 24. dubna 2021 jsme se dočkali krásného počasí, které přálo mimo jiné také hojné účasti na akci „Ukliďme Telnici“. Sluníčko a cíl přispění k očistě naší obce motivovalo celkem dvacet šest účastníků. Devítičlenná skupina z nádražní čtvrti se rozdělila na tři úseky. Remízek za nádražím, okraj cesty ulice Na vilách a cestu kolem potoka od železničního mostu směrem do obce. Z centra obce jsme se vydali různými směry. Vyčistili jsme úseky kolem silnice ulice Brněnská, okolí čerpací stanice a příkopy u silnice směr Moutnice, dále pak prostory u čističky odpadních vod, oblast u u-rampy, cestu za areálem zemědělského družstva, a úsek mezi ulicemi Za sokolovnou a U mlýna. Uklízejícím bylo nabídnuto občerstvení v podobě oplatku a minerální vody. Samozřejmě nechyběli ani ochranné pracovní pomůcky a nově i kleště na sběr odpadků, z kterých měli radost zejména nejmladší pracanti.

A tak jsme v sobotu společnými silami odlehčili Telnici od cca čtyřiceti pytlů odpadu, který jsme předali na sběrné místo. Dle kvanta posbíraných odpadků lze soudit, že máme před sebou ještě dlouhou cestu, jak přimět lidi, aby se chovali ekologičtěji, než je tomu nyní.

Díky všem zúčastněným za vynaloženou aktivitu a pozitivní přístup, se kterým se v sobotu opřeli do práce.

Za všechny brigádníky
Ivana Mifková


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Počet zobrazení: 174

Doporučujeme