přeskočit na hlavní text přeskočit na hlavní navigaci
Přihlášení email Přihlášení uživatele Obec Telnice - Morava Facebook

Hlášení rozhlasu:

Nalezena taška - V pondělí 10. května byla u prodejny s potravinami nalezena taška s oblečením. Případný majitel si ji může vyzvednout na obecním úřadě.     Nelezen šátek - V ulici Růžová byl nalezen šátek. Případný majitel se může ozvat na tel. č. 544 224 410.     Oříšek jede - Pojízdná prodejna s oříšky, sušeným ovocem a cukrovinkami nabízí své zboží každý čtvrtek v době od 10:30 hod. do 11:00 hod na parkovišti U Laštůvků. Podrobnější informace o firmě a nabízeném sortimentu naleznete na webových stránkách https://www.orisek-jede.cz/nebo na facebooku Oříšek Jede.    

Vítáme vás
na stránkách obce Telnice
 
Úvodní stránka > Aktuálně - úvodní strana > Telnická pomoc Dětské nemocnici (FN Brno) >

Videoprezentace obce

Navigace

přeskočit navigaci

Přihlášení uživatele

Jméno:

Heslo:

zapomenuté heslo

Anketa

Kde nás najdete?

Kde nás najdete?

Malovaná mapa Brno-venkov-jih

Telnická pomoc Dětské nemocnici (FN Brno)

Díky koronavirové době a složitým procedurám pro získávání finančních prostředků na dokončení umělecké výmalby dětského oddělení fakultní nemocnice Brno byla Obec Telnice požádána nadačním fondem Víly pro děti (IČ: 04784880) o finanční pomoc při dokončení tohoto prospěšného projektu. Ten si již stihl získat obdiv a ocenění nejen z řad dětí, rodičů, ale také zdravotního personálu a i celé veřejnosti. Projekt s rozpočtem si můžete prohlédnout zde. Více informací o nadaci vč. fotografií z již dokončených realizací nejen tohoto projektu naleznete zde.

O spolupráci oslovila nadační fond Víly pro děti sama Fakultní nemocnice Brno:

"Především hygienické důvody nás nutí odstranit nástěnky, které tvoří výzdobu ve velké části Poliklinické ambulantní části Dětské nemocnice. Pod dojmem, který na veřejnost i zaměstnance udělalo Vaše dílo, jsme Vás chtěli požádat o uměleckou výmalbu, která by nástěnky nahradila, povýšila estetickou úroveň prostor, dětem zpříjemnila čekání a odtrhla jejich mysl od vlastního trápení i vědomí, že se nachází v nemocnici. Jedná se o rozsáhlou a místy i komplikovanou plochu chodeb, která není příliš prosvětlená a jejíž výzdoba vyžaduje velkou invenci i důmysl. Na druhé straně dává možnost např. vytvořit na sebe navazující příběh po vzoru leporela, což je počin i u nás nevídaný. Stejně tak volají po výmalbě některé z vyšetřoven. Velmi bychom uvítali Vaši návštěvu a radu, která místa považujete za vhodná a samozřejmě i Vaše rozhodnutí, zda je Váš nadační fond v této záležitosti pomoci Dětské nemocnici, jako již několikrát.

Se srdečným pozdravem
PhDr. Jana Šífová, MBA
Zástupce Zdravotnického náměstka pro NLZP pro Dětskou nemocnici FN Brno
Dětská nemocnice
Černopolní 9, 625 00 Brno"

Na doporučení členek sociální komise obce projednalo tuto žádost Zastupitelstvo obce Telnice s pozitivními výsledkem. Nadačnímu fondu Víly pro děti poskytla naše vesnice finanční dar ve výši 10 000 korun. Jakmile bude podpořené dílo hotové, zveřejníme Vám hotovou místnost, která byla z našich prostředků vymalována. 

V brněnské Dětské nemocnici se léčí i telnické děti, jelikož je pro Telnici nejbližším lůžkovým zdravotnickým zařízením tohoto druhu. Věříme, že tuto žádost o podporu vyslyší i další obce okresu Brno-venkov a brněnské městské části.

       
       

Počet zobrazení: 147

Doporučujeme