přeskočit na hlavní text přeskočit na hlavní navigaci
Přihlášení email Přihlášení uživatele Obec Telnice - Morava Facebook

Hlášení rozhlasu:

Nalezena taška - V pondělí 10. května byla u prodejny s potravinami nalezena taška s oblečením. Případný majitel si ji může vyzvednout na obecním úřadě.     Nelezen šátek - V ulici Růžová byl nalezen šátek. Případný majitel se může ozvat na tel. č. 544 224 410.     Oříšek jede - Pojízdná prodejna s oříšky, sušeným ovocem a cukrovinkami nabízí své zboží každý čtvrtek v době od 10:30 hod. do 11:00 hod na parkovišti U Laštůvků. Podrobnější informace o firmě a nabízeném sortimentu naleznete na webových stránkách https://www.orisek-jede.cz/nebo na facebooku Oříšek Jede.    

Vítáme vás
na stránkách obce Telnice
 
Úvodní stránka > Aktuálně - úvodní strana > Reportáž: Setkání Klubu aktivních seniorů - 13. dubna 2021 - potřetí přes internet >

Videoprezentace obce

Navigace

přeskočit navigaci

Přihlášení uživatele

Jméno:

Heslo:

zapomenuté heslo

Anketa

Kde nás najdete?

Kde nás najdete?

Malovaná mapa Brno-venkov-jih

Reportáž: Setkání Klubu aktivních seniorů - 13. dubna 2021 - potřetí přes internet

V úterý 13. dubna 2021 proběhlo 3. setkání KLASu po internetu. Po postupném přivítání byly členky vyzvány, aby povstaly a minutou ticha uctily památku na naši členku, s kterou se většina z nás dnes přišla rozloučit, paní Zdenku Hrdličkovou. 

Postupně se obrazovka zaplnila známými tvářemi v počtu 13. Přistoupily jsme k procvičení paměti přiřazováním příjmení zpěvačky či zpěváka k danému jménu. Členky byly velmi pohotové, zapojovaly se a rychle odpovídaly. Postupně jsme se dostaly k hlavnímu tématu: "Hudba našeho mládí". Mluvila jsem o přelomu na začátku 20. století, kdy dochází v oblasti hudby k mnoha změnám. V padesátých a šedesátých letech přichází k nám rocková hudba a byly vytvořeny podmínky pro vznik mnoha nových směrů, žánrů a stylů v moderní populární hudbě 70. let dvacátého století, doby našeho mládí... 

Zmínily jsme se o country hudbě a o ovlivnění hudbou švédské skupiny ABBA.

Protože šlo o poměrně široké téma, nebylo možné jít příliš do podrobností. Zmínila jsem se tak o osobnostech v oblasti jazzu, operety, dechovky, folku. . .

Populární hudba z doby našeho mládí nám byla připomenuta hudební nahrávkou (děkujeme tím Veronice Slezákové). Všechny písničky byly poznány až na jednu. Šlo o píseň s názvem "Proč žiješ rád" zpěvačky Zdenky Lorencové, která se doprovázela při zpěvu na kytaru. Byla autorkou textu i hudby, žena se širokým záběrem zájmů. Vystudovala zahradní architekturu a u té také nakonec skončila. V jisté době se hodně poslouchala její píseň o "rozcuchaném kvítku, zvaném koukol" - jistě si pamětníci vzpomenou.  

Hudební ukázka se týkala stálice v oblasti populární hudby Y. Simonové, M. Kubišové, P. Bobka, J. Korna, W. Daňka, R. Cortése a A. Janouškové. Také jsme si připomněly textaře a skladatele, z nichž právě tento rok někteří odešli na věčnost.

Chvíle odreagování se ujala Jana - procvičily jsme především paže a držení hlavy. K procvičení pozornosti bez pracovního listu došlo změnou jedné hlásky ve slově, které jsem vždy řekla. Všechny se snažily vymyslet jedno, dvě i tři nová slova.

Na závěr našeho setkání se "dostavil" pan starosta. Byly shrnuty události posledních dvou týdnů - zaměřili jsme se s ním na novinky o Velikonocích, znovu jsme poděkovali slečně Veronice za velikonoční výzdobu, která stále trvá a všem těm, co se spolupodíleli. Za dnešní možnost KLASu se sejít, patří velký dík i panu místostarostovi Janu Dudákovi.

Za 14 dní bude příležitost se opět sejít - jste srdečně zváni i vy ostatní nad 60 let věku!

Za KLAS Telnice   
Marie Fialová

 

Počet zobrazení: 102

Doporučujeme