přeskočit na hlavní text přeskočit na hlavní navigaci
Přihlášení email Přihlášení uživatele Obec Telnice - Morava Facebook

Hlášení rozhlasu:

Nalezena taška - V pondělí 10. května byla u prodejny s potravinami nalezena taška s oblečením. Případný majitel si ji může vyzvednout na obecním úřadě.     Nelezen šátek - V ulici Růžová byl nalezen šátek. Případný majitel se může ozvat na tel. č. 544 224 410.     Oříšek jede - Pojízdná prodejna s oříšky, sušeným ovocem a cukrovinkami nabízí své zboží každý čtvrtek v době od 10:30 hod. do 11:00 hod na parkovišti U Laštůvků. Podrobnější informace o firmě a nabízeném sortimentu naleznete na webových stránkách https://www.orisek-jede.cz/nebo na facebooku Oříšek Jede.    

Vítáme vás
na stránkách obce Telnice
 
Úvodní stránka > Aktuálně - úvodní strana > Velikonční radost v Telnici >

Videoprezentace obce

Navigace

přeskočit navigaci

Přihlášení uživatele

Jméno:

Heslo:

zapomenuté heslo

Anketa

Kde nás najdete?

Kde nás najdete?

Malovaná mapa Brno-venkov-jih

Velikonční radost v Telnici

Cílem této nevšední aktivity bylo přinést lidem trochu velikonoční radosti do jinak omezeného slavení Velikonoc. Chlapci a chlapi vyráběli dívkám a ženám malé pomlázky. Děvčata různého věku pak připravovala mužskému světu výslužky. Všechno probíhalo zcela anonymně. O Velikonoční neděli večer dobrovolníci roznesli dary s pokynem, aby adresát daru vše rozbaloval až v pondělí ráno. Každou vyrobenou pomlázku doprovázela papírem napsaná básnička či písnička. Obsahem výslužkových balíčků pak byly různé předměty s velikonoční tématikou, ať už ručně vyrobené či zakoupení, sladkosti a další věci. Vše leželo několik dní vzdáleno běžnému provozu tak, aby distribuce proběhla co nejbezpečnější cestou - stejně tak i všichni dobrovolníci používali rukavice.

Sešlo se více než sto darů, takže věříme, že se mnoha lidem podařilo zpříjemnit Velikonoce sice tradičními symboly, avšak netradiční cestou.

Velice děkujeme všem, kteří se zapojili a chtěli udělat radost někomu jinému. Za organizaci akce děkujeme paní Ivaně Mifkové z obecního úřadu a za organizační pomoci také poštovním úřednicím z telnické pošty. Za pomoc s roznáškou díky paní Oldřišce Kozderové a pracovní četě.

Při všech mimořádných aktivitách, které letošní Velikonoce provázely, věříme, že lidé zažili mnoho nezapomenutelných okamžiků, na které se bude jistě v dobrém vzpomínat.


 

 

 

 

 
Počet zobrazení: 129

Doporučujeme