přeskočit na hlavní text přeskočit na hlavní navigaci
Přihlášení email Přihlášení uživatele Obec Telnice - Morava Facebook

Hlášení rozhlasu:

Oříšek jede oznamuje - Naposledy v tomto roce přijede pojízdná prodejna prodávat 23. prosince 2021. V roce 2022 začnou opět s pravidelnými zastávkami od 13. ledna 2022.     DŮLEŽITÉ INFORMACE - S ohledem na současnou epidemiologickou situaci oznamujeme zrušení těchto kulturních a společenských akcí v Telnici: Bude zrušen doprovodný program rozsvícení vánočního stromu – v neděli 28. listopadu v 16:30 hod. dojde pouze k prostému rozsvícení stromu na kostelním nádvoří. Bude zrušeno také divadelní představení pro děti: Kde spí motýli, které bylo naplánováno na neděli 28. listopadu, Zrušeny jsou také připravované vánoční mini-Trhy na Sokolovně, Vánoční hry a Silvestr pro děti na Orlovně a Halové mistrovství Telnice v tenisové čtyřhře ve sportovní hale a Štěpánský turnaj ve stolním tenise na Sokolovně. Na náhradní termín v příštím roce bude přeloženo také Adventní setkání se seniory, které se mělo konat na Orlovně. Děkujeme za pochopení.     Páteční čtení dětem do odvolání ZRUŠENO - Obec Telnice a paní Ludmila Jašková tímto oznamují, že páteční čtení dětem do odvolání nebude. Děkujeme za pochopení.    

Vítáme vás
na stránkách obce Telnice
 
Úvodní stránka > Aktuálně - úvodní strana > Velikonční radost v Telnici >

Videoprezentace obce

Navigace

přeskočit navigaci

Přihlášení uživatele

Jméno:

Heslo:

zapomenuté heslo

Anketa

Kde nás najdete?

Kde nás najdete?

Malovaná mapa Brno-venkov-jih

Velikonční radost v Telnici

Cílem této nevšední aktivity bylo přinést lidem trochu velikonoční radosti do jinak omezeného slavení Velikonoc. Chlapci a chlapi vyráběli dívkám a ženám malé pomlázky. Děvčata různého věku pak připravovala mužskému světu výslužky. Všechno probíhalo zcela anonymně. O Velikonoční neděli večer dobrovolníci roznesli dary s pokynem, aby adresát daru vše rozbaloval až v pondělí ráno. Každou vyrobenou pomlázku doprovázela papírem napsaná básnička či písnička. Obsahem výslužkových balíčků pak byly různé předměty s velikonoční tématikou, ať už ručně vyrobené či zakoupení, sladkosti a další věci. Vše leželo několik dní vzdáleno běžnému provozu tak, aby distribuce proběhla co nejbezpečnější cestou - stejně tak i všichni dobrovolníci používali rukavice.

Sešlo se více než sto darů, takže věříme, že se mnoha lidem podařilo zpříjemnit Velikonoce sice tradičními symboly, avšak netradiční cestou.

Velice děkujeme všem, kteří se zapojili a chtěli udělat radost někomu jinému. Za organizaci akce děkujeme paní Ivaně Mifkové z obecního úřadu a za organizační pomoci také poštovním úřednicím z telnické pošty. Za pomoc s roznáškou díky paní Oldřišce Kozderové a pracovní četě.

Při všech mimořádných aktivitách, které letošní Velikonoce provázely, věříme, že lidé zažili mnoho nezapomenutelných okamžiků, na které se bude jistě v dobrém vzpomínat.


 

 

 

 

 
Počet zobrazení: 308

Doporučujeme