přeskočit na hlavní text přeskočit na hlavní navigaci
Přihlášení email Přihlášení uživatele Obec Telnice - Morava Facebook

Hlášení rozhlasu:

Oříšek jede oznamuje - Naposledy v tomto roce přijede pojízdná prodejna prodávat 23. prosince 2021. V roce 2022 začnou opět s pravidelnými zastávkami od 13. ledna 2022.     DŮLEŽITÉ INFORMACE - S ohledem na současnou epidemiologickou situaci oznamujeme zrušení těchto kulturních a společenských akcí v Telnici: Bude zrušen doprovodný program rozsvícení vánočního stromu – v neděli 28. listopadu v 16:30 hod. dojde pouze k prostému rozsvícení stromu na kostelním nádvoří. Bude zrušeno také divadelní představení pro děti: Kde spí motýli, které bylo naplánováno na neděli 28. listopadu, Zrušeny jsou také připravované vánoční mini-Trhy na Sokolovně, Vánoční hry a Silvestr pro děti na Orlovně a Halové mistrovství Telnice v tenisové čtyřhře ve sportovní hale a Štěpánský turnaj ve stolním tenise na Sokolovně. Na náhradní termín v příštím roce bude přeloženo také Adventní setkání se seniory, které se mělo konat na Orlovně. Děkujeme za pochopení.     Páteční čtení dětem do odvolání ZRUŠENO - Obec Telnice a paní Ludmila Jašková tímto oznamují, že páteční čtení dětem do odvolání nebude. Děkujeme za pochopení.    

Vítáme vás
na stránkách obce Telnice
 
Úvodní stránka > Aktuálně - úvodní strana > Velikonoční stezka (29. března - 5. dubna 2021) >

Videoprezentace obce

Navigace

přeskočit navigaci

Přihlášení uživatele

Jméno:

Heslo:

zapomenuté heslo

Anketa

Kde nás najdete?

Kde nás najdete?

Malovaná mapa Brno-venkov-jih

Velikonoční stezka (29. března - 5. dubna 2021)

Neexistuje snad v Telnici rodina, která by na Vánoce nezdobila vánoční stromeček různými dekoracemi. Stejně tak ale v některých zemích - například v Něměcku - patří k Velikonocím neodmyslitelně zdobení stromečků nebo jiných rostlin barevnými vajíčky. Tam se jim říká „Ostereierbaum“, což v překladu znamená Velikonoční vajíčkový strom. V naší rodině se tato tradice drží, proto mě napadlo, že bychom si i v Telnici mohli společně ozdobit tzv. Vajíčkovník a přivítat tak jaro a probarvit pomalu se probouzející přírodu. Vzhledem k dlouhodobě uzavřeným školkám a školám se rovnou nabízelo spojit tuhle akci i se stezkou pro menší děti, která by je zavedla k předem připravenému stromku a zabavila je během dlouhé chvíle (a těch je v poslední době víc než dost).

Velikonoční stezka vedoucí klidnou částí Telnice (ulice Augarty a U Mlýna) byla k dispozici během celého týdne s plánovaným ukončením na Velikonoční pondělí. Na děti čekalo 7 stanovišť s interaktivními úkoly, při kterých si procvičily nejen mozkové závity, ale i šikovnost ručiček, představivost, zaměřili jsme se i na trénink hmatu, sluchu a paměti, oprášili jsme znalost přírody i jejich životních cyklů a nechybělo i trochu z hodiny sportu a zpěvu. Děti měly mj. hledat rozdíly mezi dvěma velikonočními obrázky, skládat zvířátka z kostek podle předlohy, objevovat, co ukrývá tajemný pytlík, ve správné časové posloupnosti poskládat obrázky znázorňující vznik motýla či žáby, narození kačenky a růst květiny, názorně předvést, zda znají jednotlivé příbytky zvířat a také rodičům ukázat, že umí skákat dál než zajíc. Po úspěšném splnění všech úkolů měla místní kvočna pro malé účastníky připravený koš plný sladkých odměn a také pár úkolů na doma s velikonoční tématikou. A pak už se jen stačilo vydat se po mostíku k mlýnskému kolu za pirátem, vodníkem a vodnicí, kteří dnem i nocí strážili telnický Vajíčkovník a měli radost z každé originální ozdoby a barevné stuhy, kterou děti zavěsily na strom.

Velikonoční stezky se zúčastnilo několik desítek rodin z Telnice i blízkého okolí. Děkujeme Vám ze srdce za krásnou zpětnou vazbu a slova chvály a díků. Velice nás to těší! Stejně tak my děkujeme vám, že jste si našli čas vydat se s dětmi na procházku Telnicí, věnovali čas vytváření originálních velikonočních ozdob a pomohli navodit velikonoční atmosféru vytvořením takové nádhery. Závěrem bych chtěla zopakovat, že po skončení akce a odstrojení Vajíčkovníku budou ozdoby k vyzvednutí ve vestibulu obecního úřadu vedle vchodu na poštu.

Petra Skop, Telnické sluníčko


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Počet zobrazení: 369

Doporučujeme