přeskočit na hlavní text přeskočit na hlavní navigaci
Přihlášení email Přihlášení uživatele Obec Telnice - Morava Facebook

Hlášení rozhlasu:

Nalezena taška - V pondělí 10. května byla u prodejny s potravinami nalezena taška s oblečením. Případný majitel si ji může vyzvednout na obecním úřadě.     Nelezen šátek - V ulici Růžová byl nalezen šátek. Případný majitel se může ozvat na tel. č. 544 224 410.     Oříšek jede - Pojízdná prodejna s oříšky, sušeným ovocem a cukrovinkami nabízí své zboží každý čtvrtek v době od 10:30 hod. do 11:00 hod na parkovišti U Laštůvků. Podrobnější informace o firmě a nabízeném sortimentu naleznete na webových stránkách https://www.orisek-jede.cz/nebo na facebooku Oříšek Jede.    

Vítáme vás
na stránkách obce Telnice
 
Úvodní stránka > Aktuálně - úvodní strana > Velikonoční zápichy v Telnici - Velikonoční pondělí 2021 >

Videoprezentace obce

Navigace

přeskočit navigaci

Přihlášení uživatele

Jméno:

Heslo:

zapomenuté heslo

Anketa

Kde nás najdete?

Kde nás najdete?

Malovaná mapa Brno-venkov-jih

Velikonoční zápichy v Telnici - Velikonoční pondělí 2021

Jednou nám vyprávěla paní Zdeňka Praxová o tom, jak se v Telnici kdysi slavily Velikonoce, a jak si lidé zdobili svoje předzahrádky nebo třeba květináče. Telnickou tradicí už před mnohými lety bývaly různé zápichy s velikonoční tématikou, které se potom zapichovaly na Velikonoce před dům, do zahrádek nebo do květináčů na okna. Když jsme přemýšleli, jak lidem v Telnici zpříjemnit letošní velikonoční svátky covidové doby, napadlo nás, tuto hezkou a veselou tradici svým způsobem obnovit.

Plán zněl jasně: vyrobit veselý velikonoční zápich před každý dům v Telnici. Po pravdě, když jsem vyráběla už asi třistapadesátysedmý zápich, tak jsem měla chuť pár domů v Telnici zbourat… Ale nakonec si myslím, že ta práce a námaha za to stála. Naštěstí jsem mohla počítat i se šikovnými pomocníky, kteří mi s dokončením pomohli a za to bych jim chtěla moc poděkovat! Vyrobilo se přes 550 zápichů. Na velikonoční neděli večer se sešla skvělá parta dvaceti čtyř dobrovolníků. Ti roznesli různá milá překvapení v rámci akce Velikonoční radost lidem do domů a doručili 170 obálek s velikonočními přáními od našich dětí z mateřské školy. Jakmile to měli hotové, tak s poměrně velkým úsilím umístili před každý dům v Telnici barevný velikonoční zápich! Chtěla bych jim všem za to moc poděkovat, protože díky nim se celá Telnice tak trochu rozzářila veselými barvami. Telnice doslova zářila velikonoční radostí.

Chtěli jsme těmito všemi nápady přinést velikonoční radost Telničákům až do domu a spolu s nimi oslavit jinak letos „komornější“ Velikonoce. Doufám, že se nám to alespoň spolu s vámi podařilo. 😊

Radostné Velikonoce jménem všech pomocníků a dobrovolníků přeje

Veronika Slezáková


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Počet zobrazení: 321

Doporučujeme