přeskočit na hlavní text přeskočit na hlavní navigaci
Přihlášení email Přihlášení uživatele Obec Telnice - Morava Facebook

Hlášení rozhlasu:

Nalezena taška - V pondělí 10. května byla u prodejny s potravinami nalezena taška s oblečením. Případný majitel si ji může vyzvednout na obecním úřadě.     Nelezen šátek - V ulici Růžová byl nalezen šátek. Případný majitel se může ozvat na tel. č. 544 224 410.     Oříšek jede - Pojízdná prodejna s oříšky, sušeným ovocem a cukrovinkami nabízí své zboží každý čtvrtek v době od 10:30 hod. do 11:00 hod na parkovišti U Laštůvků. Podrobnější informace o firmě a nabízeném sortimentu naleznete na webových stránkách https://www.orisek-jede.cz/nebo na facebooku Oříšek Jede.    

Vítáme vás
na stránkách obce Telnice
 
Úvodní stránka > Aktuálně - úvodní strana > Ptačí budky a krmítka MADE IN TELNICE >

Videoprezentace obce

Navigace

přeskočit navigaci

Přihlášení uživatele

Jméno:

Heslo:

zapomenuté heslo

Anketa

Kde nás najdete?

Kde nás najdete?

Malovaná mapa Brno-venkov-jih

Ptačí budky a krmítka MADE IN TELNICE

Pro mnohé z nás je radost pozorovat na našich zasněžených dvorech či zahradách, jak ptáčci létají do krmítka, jak se perou o potravu v době, kdy jí mají v přírodě volně nedostatek.  Celou zimu se nemůžeme dočkat závanu jara, ke kterému neodmyslitelně patří ptačí zpěv. Nějak se tak společně s ním veseleji vstává ráno z postele. V Telnici letos jistojistě budeme mít o několik ptačích rodinek více. Na počátku roku 2021 jsme ve spolupráci s Mysliveckým spolkem spustili akci „Ptačí budky a krmítka MADE IN TELNICE“. Ať podle návodu nebo vlastní fantazie, sám nebo s pomocí jiného člena rodiny, pustili se zkrátka Telničtí do práce. Na místní poštu přinesli celkem třicet devět budek a krmítek, která pracovníci obce osadili v různých lokalitách. Víme však, že pro jiné byla tato akce inspirací k vyrobení krmítek, ptačích budek a jejich samostatnému nainstalování na místech, kde budou moci opeřence pozorovat. Podařilo se nám takto oživit naši přírodu a můžeme se těšit z cvrlikání zpěvných ptáčků, kteří nám ještě poděkují i vítanými službami v podobě očisty zahrad od drobných škůdců.  Děkujeme rodinám i jednotlivcům, kteří se do této akce zapojili a pomohli přírodě. Poslání bylo splněno, věříme, že jste si při tvorbě užili pěkné chvíle a měli dobrý pocit z odvedené práce. Všem, kteří svým dílem přispěli jsme poděkovali formou pozorností, a ještě jednou za vaši nejen přírodě prospěšnou aktivitu moc děkujeme. Koukejte se při procházkách kolem sebe, doplňujte v zimních měsících krmení a v letních neuškodí miska s vodou, ať se mají naši zpěváčci kde občerstvit.

Ptačích budek a krmítek se značkou MADE IN TELNICE se nám do konce března sešlo více než 40. A to nepočítáme spousty těch, které si místní rodiny po výrobě rovnou pověsily doma na zahradě anebo i do volné přírody – i za ně velké díky. Ty se však samozřejmě v naší mapce nemohly objevit, ale určitě na ně narazíte při svých toulkách telnickými ulicemi a přírodou.

Výrobci, kteří svá díla přinesli na telnickou poštu, byli tématicky odměněni - krásnou svíčkou s ptačím motivem, knihou o ptácích či jejich krmení, ale také dalšími dary, které jim věnovala Jihomoravská pobočka České společnosti ornitologické a Ministerstvo životního prostředí. Také jim děkujeme. O výrobě ptačích budek natočila reportáž také Česká televize (více zde).

Ivana Mifková


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Počet zobrazení: 232

Doporučujeme