přeskočit na hlavní text přeskočit na hlavní navigaci
Přihlášení email Přihlášení uživatele Obec Telnice - Morava Facebook

Hlášení rozhlasu:

Oříšek jede oznamuje - Naposledy v tomto roce přijede pojízdná prodejna prodávat 23. prosince 2021. V roce 2022 začnou opět s pravidelnými zastávkami od 13. ledna 2022.     DŮLEŽITÉ INFORMACE - S ohledem na současnou epidemiologickou situaci oznamujeme zrušení těchto kulturních a společenských akcí v Telnici: Bude zrušen doprovodný program rozsvícení vánočního stromu – v neděli 28. listopadu v 16:30 hod. dojde pouze k prostému rozsvícení stromu na kostelním nádvoří. Bude zrušeno také divadelní představení pro děti: Kde spí motýli, které bylo naplánováno na neděli 28. listopadu, Zrušeny jsou také připravované vánoční mini-Trhy na Sokolovně, Vánoční hry a Silvestr pro děti na Orlovně a Halové mistrovství Telnice v tenisové čtyřhře ve sportovní hale a Štěpánský turnaj ve stolním tenise na Sokolovně. Na náhradní termín v příštím roce bude přeloženo také Adventní setkání se seniory, které se mělo konat na Orlovně. Děkujeme za pochopení.     Páteční čtení dětem do odvolání ZRUŠENO - Obec Telnice a paní Ludmila Jašková tímto oznamují, že páteční čtení dětem do odvolání nebude. Děkujeme za pochopení.    

Vítáme vás
na stránkách obce Telnice
 
Úvodní stránka > Aktuálně - úvodní strana > I druhé internetové setkání Klubu aktivních seniorů přineslo radost - 21. března 2021 >

Videoprezentace obce

Navigace

přeskočit navigaci

Přihlášení uživatele

Jméno:

Heslo:

zapomenuté heslo

Anketa

Kde nás najdete?

Kde nás najdete?

Malovaná mapa Brno-venkov-jih

I druhé internetové setkání Klubu aktivních seniorů přineslo radost - 21. března 2021

V úterý 23. března 2021 proběhlo druhé "setkání" seniorek po internetu. Tentokrát nás už bylo 14. Připojily se i některé další členky, které s námi minule nebyly. Většina ze svých domovů, několik málo z prostor jinak uzavřené mateřské školy, odkud s námi spolupracovala slečna učitelka Veronika Slezáková, technickou podporu zabezpečoval mobilně také pan místostarosta Jan Dudák.

Po přivítání jsme přešly na procvičování paměti při vymýšlení podstatných jmen na danou slabiku, kterou měly na větší kartě možnost vidět. Reakce byly rychlé, zapojovaly se všechny babičky. Hned nato jsme se vrátily k pracovnímu listu, který nám byl z obce doručen - společně jsme kontrolovaly, co jsme každá vyplnily a dokončily to, co se nám občas nedařilo.

Tentokrát bylo hlavní téma zvoleno s ohledem na to, aby každá z nás měla možnost "dostat se ke slovu", bude - li tedy chtít. Téma "Slovo seniorek - ukázka z vaší oblíbené knihy" vybídlo některé z nás k přečtení textu… Zaposlouchaly jsme se tak například do ukázek jak s humornou tématikou, tak i s tou vážnější.

Stuha, kterou jsme měly mít všechny připravenou, posloužila k "tanci vsedě" se zaměřením na procvičení horní poloviny těla. Měly jsme "objednanou" hudbu - krásnou píseň s názvem "Jerusalema". Paní Jana ji měla připravenou, tak jsme si ji daly hned dvakrát. Vykouzlila úsměv na tvářích, a to byl hlavní záměr.

K dobré náladě snad také přispěla lidová přísloví, tentokrát v upravené verzi. Chvíli jsme se ještě věnovaly kontrolování pracovního listu. Krátkodobá paměť si přišla na své hned po chvíli, kdy si babičky vybavovaly tu upravenou verzi známých přísloví. Bylo jasné, že všechny dávaly pozor!

Také se mezi nás vzdáleně dostavil pan starosta, který byl zahrnut různými dotazy, týkajícími se dění v obci. Za KLAS si vyslechl přání k narozeninám a poděkování za další balíček, seniorům v obci doručený. Časopisy " Zahrádkář " jistě poslouží.

Poděkování si zaslouží všichni ti, kteří nám pomohli se v této době vidět, slyšet se a mít radost, která se mnohdy ze života vytrácí. Srdečný dík a pěkné prožití Velikonoc přeje jménem KLASu 

Marie Fialová, animátorka KLAS Telnice

P.S.: příště se opět sejdeme na internetu (pokud to jinak nebude možné) – 13. dubna 2021, srdečnou jsou zvány jak členky KLASu, tak i ostatní senioři.

Dovětek obecního úřadu:

Na příští setkání 13. dubna 2021 jsou zváni i další senioři. Zkusíte to také? Pokud se chcete přidat, ozvěte se prosím na obecní úřad (tel.: 544 224 410) a my vám pomůžeme se připojit nebo zajistíme techniku, ale i místo pro připojení. Pokud to čtete vy, mladší, řekněte o této možnosti svým rodičům a prarodičům - připojíme je rádi také!

 

Počet zobrazení: 456

Doporučujeme