přeskočit na hlavní text přeskočit na hlavní navigaci
Přihlášení email Přihlášení uživatele Obec Telnice - Morava Facebook

Hlášení rozhlasu:

Nalezena taška - V pondělí 10. května byla u prodejny s potravinami nalezena taška s oblečením. Případný majitel si ji může vyzvednout na obecním úřadě.     Nelezen šátek - V ulici Růžová byl nalezen šátek. Případný majitel se může ozvat na tel. č. 544 224 410.     Oříšek jede - Pojízdná prodejna s oříšky, sušeným ovocem a cukrovinkami nabízí své zboží každý čtvrtek v době od 10:30 hod. do 11:00 hod na parkovišti U Laštůvků. Podrobnější informace o firmě a nabízeném sortimentu naleznete na webových stránkách https://www.orisek-jede.cz/nebo na facebooku Oříšek Jede.    

Vítáme vás
na stránkách obce Telnice
 
Úvodní stránka > Aktuálně - úvodní strana > Slavná Grand Prix Telnice 2021 - 21. března 2021 >

Videoprezentace obce

Navigace

přeskočit navigaci

Přihlášení uživatele

Jméno:

Heslo:

zapomenuté heslo

Anketa

Kde nás najdete?

Kde nás najdete?

Malovaná mapa Brno-venkov-jih

Slavná Grand Prix Telnice 2021 - 21. března 2021

Nedělní chladivé odpoledne o prvním jarním dnu by nikoho na první pohled z domu nevylákalo. Poletující sníh, studený vánek, co venku? Naše Grand Prix Telnice 2021 však nebyla určena slabším povahám. Už pozvánka upozorňovala na to, že je třeba se překonat, opustit své přátele počítač, herní konzoli a televizi. A to všichni, kteří dorazili, výborně zvládli. Zvláště potěšily ty rodiny, které došli na dočasně uzavřenou asfaltovou polní cestu pěšky. Někteří dokonce až z Nádražní čtvrti, všechna čest!

Organizátoři obestavěli dva retardéry kužely, lany, dřevěnými houpačkami a dalšími překážkami, aby umožnili celkem 39 závodníkům z řad místních nadějí ve věku 6-13 let (do výšky 160 cm) projet dvěma tratěmi šlapací čtyřkolkou. Trať byla uzpůsobena tak, aby doprovázející rodiny mohly svého jezdce či jezdkyni povzbuzovat, mávat mu šachovnicovou vlajkou start i průjezd cílem. Každá rodina byla u svého vlastního závodu sama pro sebe. Organizátor pouze měřil čas a zapsal si ho do evidence.

Následovalo předání zlaté medaile, kterou s opravdu všichni zasloužili – nejen pro své závodnické nadšení, ale i proto, že se v takovém počasí vydali na mokrou a místy i blátivou cestu. Splnili jsme všechny požadavky na hygienu, všichni měli poctivě zakryté tváře, i když by to mimo zastavěné území ani nebylo nutné. Kdo neměl rukavice, dostal gumové. Musíme opravdu všechny rodiny pochválit, všichni byli ohleduplní.

Hlavní ale je, že radost měly nejen děti, i jejich rodiče. Prostě celá rodina. Rodina Michlova dokonce přišla i s připravenými transparenty a svou závodnici Kristýnku velice bouřlivě podporovala.

Na závěr bych chtěl poděkovat všem, kteří se o organizaci této akce zasloužili. V první řadě svým dvěma synům Fandovi a Vaškovi, zvláště pak mladšímu za generální management. Ale díky také i mé drahé polovičce Hance a dceři Markétce. I to totiž patřilo k podmínkám této aktivity: organizaci měla na starosti jedna jediná rodina – i na místě. To, aby nám tato myšlenka nemohla být ani v tomto detailu ničím a nikým napadena. Děkuji také všem ostatním, kteří nás jakkoliv podporovali. A děkuji také za radost zúčastněným rodinám, kterou nám různým způsobem předávaly.

Systém vyhodnocení počítal se dvěma kategoriemi závodníků (rozděleno podle výšky jezdců). V kategorii závodníků do 130 cm výšky zvítězil Vojtěch Krist, stříbrnou příčku si vyjezdil Matyáš Burda, třetí místo obsadil Tomáš Holásek. V kategorii 131-160 cm získal zlatý vavřínový věnec Tadeáš Skoupý, stříbrný Petr Gabrhel ml. a bronzový David Trubiroha. Nejrychlejším jezdcem ze všech se stal Vojtěch Krist, takže se mohl těšit na hlavní cenu – dětskou šlapací čtyřkolku. Věříme, že mu udělala radost. Jelikož se zúčastnilo i 12 děvčat, vyhlásili jsme také mimořádně i vítězky v této kategorii: nejrychlejší byla Eliška Demková, následována Kristýnou Michlovou a Karolinou Gabrhelovou. Všem jezdcům a jezdkyním velká gratulace!

František Kroutil, starosta obce


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Počet zobrazení: 267

Doporučujeme