přeskočit na hlavní text přeskočit na hlavní navigaci
Přihlášení email Přihlášení uživatele Obec Telnice - Morava Facebook

Hlášení rozhlasu:

Nalezena zimní čepice - V ulici Růžová byla ve středu 8. prosince nalezena zimní čepice. Případný majitel si ji může vyzvednout na OÚ.     Kontroly a čištění komínů, spalinových cest - Českomoravské kominictví Menšík a Novotný bude ve vaší obci dne 13. prosince 2021 provádět kontroly a čištění komínů, spalinových cest, čištění spalinových cest u plynových kotlů a revize kotlů na tuhá paliva. Cena za čištění a kontrolu i se zprávou o provedení kontrol a čištění činí 370 Kč. Cena revize kotlů na tuhá paliva všech tipů značky VIADRUS činí 800Kč.Zájemci se mohou objednávat na telefonním čísle 778 144 563.     D-MASO Blažovice - celozávodní dovolená - V době od 24. prosince do 9. ledna 2022 bude mít D-MASO celozávodní dovolenou. Děkujeme za pochopení.    

Vítáme vás
na stránkách obce Telnice
 
Úvodní stránka > Aktuálně - úvodní strana > Reportáž: Setkání Klubu aktivních seniorů - 9. března 2021 - tentokrát přes internet >

Videoprezentace obce

Navigace

přeskočit navigaci

Přihlášení uživatele

Jméno:

Heslo:

zapomenuté heslo

Anketa

Kde nás najdete?

Kde nás najdete?

Malovaná mapa Brno-venkov-jih

Reportáž: Setkání Klubu aktivních seniorů - 9. března 2021 - tentokrát přes internet

Setkání členek KLASu se 9. března 2021 uskutečnilo především díky zapojení místostarosty obce Jana Dudáka a vedoucí učitelky MŠ Veroniky Slezákové. Vyšel nám vstříc i ředitel školy Petr Gabrhel. Všem patří srdečný dík nejen za ono úterý, ale i za minulý pátek, kdy proběhla zkouška připojení nejen z domovů, ale i z prostor ZŠ. 

Z počátku při postupném připojování sice zavládl tak trochu chaos, ale časem se situace zlepšila. Z reakce členek bylo zřejmé, že byly tomuto setkání rády a že snad toto "setkání" nebylo tím posledním. Vždyť od posledního KLASu uběhlo dlouhých 5 měsíců...

Po zahájení jsme si chtěly zazpívat, ale zpěv naší znělky se zpěvu příliš nepodobal, a tak jsme přešly k procvičení paměti a pozornosti formou pracovního listu, který babičky obdržely v zalepené obálce. Počínaly si velmi dobře, a tak jsme přidaly další z možností. Dlouhodobá paměť byla dál procvičena přiřazováním příjmení českých herců a hereček k danému jménu. Zapojovaly se všechny a bylo znát, že paměť stále funguje. K hlavnímu tématu se vázal další úkol, týkající se jména autora při přečtení názvu knihy. Výsledek byl jednoznačný. Český národ je národem čtenářů! Vždyť v Evropě patříme k těm, co se mohou pochlubit množstvím knihoven, půjčoven knih apod. Zaposlouchaly jsme se do ukázky knihy současné české spisovatelky Aleny Mornštajnové. Také jsme nahlédly do historie knih, která souvisí s Gutenbergovým vynálezem knihtisku v 15. století, Ten byl postupně nahrazen ofsetovým tiskem. Dnes vycházejí knihy v audioverzi pro zrakově postižené, existují čtečky.

Čtenáři mohou podpořit Nadaci Leontýnka u příležitosti Světového dne knihy a autorských práv - UNESCO vybralo 23. duben (den úmrtí světových velikánů Shakespeare a Servantese). Nemohly jsme nevzpomenout na Jana Amose Komenského, českého velikána. Mnohé jeho citáty a moudra platí dodnes. 28. března vzpomeneme na tohoto " učitele národů ". Za shlédnutí by stál životopisný film "Jako letní sníh ".

Závěrem našeho setkání se rozvinula debata, spontánní sdělování svých zkušeností, dotazů... Také náš pan místostarosta se dotazoval, jak jsme byly s připojením spokojeny, rovněž i ochotná slečna Veronika. Na chvíli se z svého důležitého jednání uvolnil i pan starosta, který nás všechny srdečně pozdravil a ve stručnosti sdělil, co pokládal za důležité k dnešní situaci. Všem, kteří nám toto "setkání" umožnili, ještě jednou srdečný dík! 

Na příští setkání (přesný termín si ještě upřesníme v pozvánce) se těší

Marie Fialová, animátorka KLAS Telnice

   

Počet zobrazení: 459

Doporučujeme