přeskočit na hlavní text přeskočit na hlavní navigaci
Přihlášení email Přihlášení uživatele Obec Telnice - Morava Facebook

Hlášení rozhlasu:

Oznámení o přerušení dodávky elektrické energie - Z důvodu plánovaných prací na zařízení distribuční soustavy bude přerušena dodávka elektrické energie dne 21. dubna od 8 do 10 hodin v oblasti: U Mlýna, U Rybníka včetně čov a po č.p. 474, V Dědině, Růžová od ul. U Rybníka po č.p. 317 a 409, Nová, Masarykovo nám. č.p. 77 a 8, Draha č.p. 303, 304, 462 a od 12 do 14 hodin bude vypnutá oblast: Draha od Masarykova nám. č.p. 286, 344 a 337, Palackého, Masarykovo náměstí pravá strana od č.p. 1 po ul. Palackého a Draha včetně Základní i Mateřské školy, levá strana č.p. 243, Růžová č.p. 195 a 289. Děkujeme za pochopení     Firma JUKKA oznamuje - Firma JUKKA bude prodávat v úterý 13. dubna 2021  v čase  14.45 - 15.30 hodin na parkovišti U Laštůvků následující stromky k jarní výsadbě. Jabloně a hrušně i sloupovité, meruňky, nektarinky, broskve, odolné švestky vhodné na pálení, švestky japonské, durancie, třešně, višně, třešňovišně, kdouloně, oskeruše, jedlé kaštany semenáče v kontejneru v akci za 120 Kč kus, keřové a stromkové rezistentní angrešty, keřové rybízy černé a červené, keřovou jostu, lísky keřové a stromkové, ostružiny, maliny, stolní vinnou révu, kanadské a čukotské borůvky, kiwi, fíkovníky, růže keřové i stromkové, rododendrony, azalky,   stálozelené magnólie, převislé vrby, převislé moruše, sazenice jahod ,  a jiné.  Více informací najdete na letácích ve vašich poštovních schránkách.     D-MASO Blažovice - celozávodní dovolená - V době od 2. do 10. dubna 2021 má D-MASO Blažovice celozávodní dovolenou. Děkujeme za pochopení.    

Vítáme vás
na stránkách obce Telnice
 
Úvodní stránka > Aktuálně - úvodní strana > Pollicie ČR: Zpráva o bezpečnostní situaci v Telnici za rok 2020 >

Videoprezentace obce

Navigace

přeskočit navigaci

Přihlášení uživatele

Jméno:

Heslo:

zapomenuté heslo

Anketa

Kde nás najdete?

Kde nás najdete?

Malovaná mapa Brno-venkov-jih

Pollicie ČR: Zpráva o bezpečnostní situaci v Telnici za rok 2020

POLICIE ČESKÉ REPUBLIKY
Krajské ředitelství policie Jihomoravského kraje
Územní odbor Brno – venkov
Obvodní oddělení Židlochovice

 

Zpráva o bezpečnostní situaci v obci Telnice za rok 2020

V rámci celého teritoria Obvodního oddělení Policie ČR Židlochovice bylo za uvedené období šetřeno celkem 256 trestných činů, z čehož se podařilo objasnit 104 trestných činů, tj. 40,63%. Oproti roku 2019 došlo k poklesu počtu spáchaných trestných činů o 39 trestných činů a došlo k nárůstu objasněnosti trestné činnosti o 1,65%. V trestné činnosti nejvíce převažují majetkové trestné činy, celkem bylo šetřeno 129 oznámení - krádeže vloupáním (40), krádeže prosté (47) a ostatní majetková činnost - poškození cizí věci, podvody, zpronevěry (42).


Přehled trestné činnosti v teritoriu obce Telnice v období od 1.1.2020 do 31.12.2020

Celkem bylo ve shora uvedeném období šetřen 11 trestných činů, přičemž u 5 trestných činů byl zjištěn pachatel.

Skladba trestných činů:

  • Krádeže věcí z vozidel a součástek vozidel – 2 případy
  • Krádeže vloupáním do rodinných domů, firem, novostaveb, st. buněk a rekreačních chat  – 1 případ
  • Podvodné jednání - 1 případ
  • Krádeže prosté - 2 případy
  • Ostatní trestná činnost - neoprávněné transakce na kreditním účtu, zpronevěra finanční hotovosti, neoprávněné zaměstnávání cizinců, zákaz řízení motorových vozidel, poškození fasády - 5 případů

U trestných činů převládají, jak je vidět u výše uvedeného přehledu, majetkové trestné činy, tj. Krádeže vloupáním do vozidel a krádeže prosté.


Přehled spáchaných přestupků v teritoriu obce Telnice za období od 1.1.2020 do 31.12.2020

Celkem bylo za uvedené období šetřeno 34 přestupků, z čehož byl u 32 přestupků zjištěn pachatel.

Skladba přestupků:

  • Přestupky proti majetku – 1 případ
  • Řízení vozidla pod vlivem návykové látky (alkohol, drogy) - 2 případy
  • Přestupky proti občanskému soužití - 4 případy
  • Přestupky v dopravě - 27 případů

Dále bylo v obci Telnice provedeno 9 šetření. Tato šetření se týkala součinnosti s ostatními složkami Policie ČR, zpráv pro soudy a dalších státních organizací.


Spolupráce s orgány obce:

Spolupráce s OÚ Telnice je na velmi dobé úrovni.


Spolupráce s obecní policií:

Spolupráce s MP Šlapanice je na dobré úrovni. Dochází ke kooperaci a výměně poznatků, které napomáhají při odhalování a objasňování trestných činů a přestupků. Do budoucna bude prospěšné tuto spolupráci posunout na vyšší úroveň.

 

    Zpracoval:                                                                                                            Schválil:
Prap. Miroslav Vacek                                                                                    npor. Bc. Libor Dofek
      inspektor                                                                                                        vedoucí oddělení

 

Počet zobrazení: 278

Doporučujeme