přeskočit na hlavní text přeskočit na hlavní navigaci
Přihlášení email Přihlášení uživatele Obec Telnice - Morava Facebook

Hlášení rozhlasu:

Oznámení o přerušení dodávky elektrické energie - Z důvodu plánovaných prací na zařízení distribuční soustavy bude přerušena dodávka elektrické energie dne 21. dubna od 8 do 10 hodin v oblasti: U Mlýna, U Rybníka včetně čov a po č.p. 474, V Dědině, Růžová od ul. U Rybníka po č.p. 317 a 409, Nová, Masarykovo nám. č.p. 77 a 8, Draha č.p. 303, 304, 462 a od 12 do 14 hodin bude vypnutá oblast: Draha od Masarykova nám. č.p. 286, 344 a 337, Palackého, Masarykovo náměstí pravá strana od č.p. 1 po ul. Palackého a Draha včetně Základní i Mateřské školy, levá strana č.p. 243, Růžová č.p. 195 a 289. Děkujeme za pochopení     Firma JUKKA oznamuje - Firma JUKKA bude prodávat v úterý 13. dubna 2021  v čase  14.45 - 15.30 hodin na parkovišti U Laštůvků následující stromky k jarní výsadbě. Jabloně a hrušně i sloupovité, meruňky, nektarinky, broskve, odolné švestky vhodné na pálení, švestky japonské, durancie, třešně, višně, třešňovišně, kdouloně, oskeruše, jedlé kaštany semenáče v kontejneru v akci za 120 Kč kus, keřové a stromkové rezistentní angrešty, keřové rybízy černé a červené, keřovou jostu, lísky keřové a stromkové, ostružiny, maliny, stolní vinnou révu, kanadské a čukotské borůvky, kiwi, fíkovníky, růže keřové i stromkové, rododendrony, azalky,   stálozelené magnólie, převislé vrby, převislé moruše, sazenice jahod ,  a jiné.  Více informací najdete na letácích ve vašich poštovních schránkách.     D-MASO Blažovice - celozávodní dovolená - V době od 2. do 10. dubna 2021 má D-MASO Blažovice celozávodní dovolenou. Děkujeme za pochopení.    

Vítáme vás
na stránkách obce Telnice
 
Úvodní stránka > Aktuálně - úvodní strana > Dopis hejtmana k očkovací strategii na Jižní Moravě >

Videoprezentace obce

Navigace

přeskočit navigaci

Přihlášení uživatele

Jméno:

Heslo:

zapomenuté heslo

Anketa

Kde nás najdete?

Kde nás najdete?

Malovaná mapa Brno-venkov-jih

Dopis hejtmana k očkovací strategii na Jižní Moravě

Vážený pane starosto,

rád bych Vás informoval, že Rada Jihomoravského kraje na své dnešní schůzi schválila Strategii očkování v Jihomoravském kraji. Naším cílem je naočkovat 70 % obyvatel našeho kraje do konce srpna. Budeme se opírat o čtyři pilíře, které tvoří – nemocnice a mobilní týmy, velkokapacitní centra, praktičtí lékaři a soukromý a neziskový sektor. Více informací i časový harmonogram najdete přímo ve strategii, kterou zasílám v příloze.

V současné době také připravujeme informační kampaň k očkování, kterou bychom rádi spustili v průběhu měsíce května. Byl bych rád, pokud byste nám mohli pomoci s propagací prostřednictvím vašich komunikačních kanálů, za což Vám předem děkuji.

Současně si Vás dovoluji informovat o aktuálním vývoji ve věci očkování u praktických lékařů. Včera jsme na videokonferenci s vládou dostali oficiální informaci, že lékaři se budou moci zapojit do systému od 1. března letošního roku. Lidé se nebudou muset speciálně registrovat, lékař ale bude moci nahlédnout do systému a ověřit, zda jsou již jeho pacienti zaregistrovaní či nikoli. Pokud ještě neobdrželi vakcínu, může se s nimi domluvit na vakcinaci ve své ordinaci. Samotné očkování u praktiků nezačne pravděpodobně hned 1. března, ale bude nabíhat postupně v dalších dnech či spíše týdnech. Ministerstvo ještě včera nemělo pro lékaře přesný metodický pokyn, z toho důvodu jsem o něj při našem jednání požádal, ať praktici ví, jak se mají připravit. Avšak i tento způsob očkování bude stále limitován postupnými dodávkami vakcín.

Jak jste již pravděpodobně slyšeli z médií, vláda v tuto chvíli neplánuje další otevírání škol vzhledem k současné špatné epidemické situaci. Ani my, hejtmani, nemáme konkrétnější informace.

Mnozí z vás se také ptali na harmonogram očkování v sociálních službách a domovech s pečovatelskou službou. Příští týden budeme mít naočkovány všechny zájemce z řad pobytových sociálních služeb, a chráněných bydlení. U domovů s pečovatelskou službou včetně zájemců z řad pečovatelských služeb a domácí ošetřovatelské péče bude do 5. 3. 2021 všude podána 1. dávka vakcíny a už je plánováno i přeočkování. Podrobnou tabulku najdete opět v příloze.

S pozdravem

Jan Grolich, hejtman Jihomoravského kraje

Přílohy:
- Strategie očkování v Jihomoravském kraji
- Očkovací plán v sociálních službách

 

 

 

Počet zobrazení: 184

Doporučujeme