přeskočit na hlavní text přeskočit na hlavní navigaci
Přihlášení email Přihlášení uživatele Obec Telnice - Morava Facebook

Hlášení rozhlasu:

Oznámení o přerušení dodávky elektrické energie - Z důvodu plánovaných prací na zařízení distribuční soustavy bude přerušena dodávka elektrické energie dne 21. dubna od 8 do 10 hodin v oblasti: U Mlýna, U Rybníka včetně čov a po č.p. 474, V Dědině, Růžová od ul. U Rybníka po č.p. 317 a 409, Nová, Masarykovo nám. č.p. 77 a 8, Draha č.p. 303, 304, 462 a od 12 do 14 hodin bude vypnutá oblast: Draha od Masarykova nám. č.p. 286, 344 a 337, Palackého, Masarykovo náměstí pravá strana od č.p. 1 po ul. Palackého a Draha včetně Základní i Mateřské školy, levá strana č.p. 243, Růžová č.p. 195 a 289. Děkujeme za pochopení     Firma JUKKA oznamuje - Firma JUKKA bude prodávat v úterý 13. dubna 2021  v čase  14.45 - 15.30 hodin na parkovišti U Laštůvků následující stromky k jarní výsadbě. Jabloně a hrušně i sloupovité, meruňky, nektarinky, broskve, odolné švestky vhodné na pálení, švestky japonské, durancie, třešně, višně, třešňovišně, kdouloně, oskeruše, jedlé kaštany semenáče v kontejneru v akci za 120 Kč kus, keřové a stromkové rezistentní angrešty, keřové rybízy černé a červené, keřovou jostu, lísky keřové a stromkové, ostružiny, maliny, stolní vinnou révu, kanadské a čukotské borůvky, kiwi, fíkovníky, růže keřové i stromkové, rododendrony, azalky,   stálozelené magnólie, převislé vrby, převislé moruše, sazenice jahod ,  a jiné.  Více informací najdete na letácích ve vašich poštovních schránkách.     D-MASO Blažovice - celozávodní dovolená - V době od 2. do 10. dubna 2021 má D-MASO Blažovice celozávodní dovolenou. Děkujeme za pochopení.    

Vítáme vás
na stránkách obce Telnice
 
Úvodní stránka > Aktuálně - úvodní strana > Aktuální informace od hejtmana JMK k situaci s očkováním >

Videoprezentace obce

Navigace

přeskočit navigaci

Přihlášení uživatele

Jméno:

Heslo:

zapomenuté heslo

Anketa

Kde nás najdete?

Kde nás najdete?

Malovaná mapa Brno-venkov-jih

Aktuální informace od hejtmana JMK k situaci s očkováním

Vážená paní starostko, vážený pane starosto,

omlouvám se, že nejčerstvější informaci o vývoji očkování u praktických lékařů jste se museli dozvědět nejdříve z médií. Minulý týden jsem Vás informoval o tom, jak přípravy na očkování u praktických lékařů v našem kraji postupují. Na včerejší videokonferenci hejtmanů s předsedou vlády jsme se však dozvěděli, že nyní zapojení těchto lékařů do očkovacího procesu nemáme řešit, neboť pan premiér s nimi počítá nejdříve poté, co budou proočkovány prioritní skupiny včetně seniorů starších osmdesáti let.

Jsem přesvědčen, že tento postup není správný, a proto jsem se proti němu veřejně ohradil. Ostatně i vy sami dobře víte, že senioři z vašich obcí se chtějí nechat naočkovat ideálně u svého lékaře a praktičtí lékaři jsou na to připraveni. Bohužel jsme v situaci, kdy podle pana premiéra není tato varianta na stole. Mým cílem je na ten stůl tuto možnost vrátit a jednou z mála cest, která zbývá, je mediální tlak.

Abyste měli kompletní informace k předpokládaným počtům očkování, tak při dvanáctihodinovém ostrém provozu je maximální kapacita naplánovaných očkovacích center více než deset tisíc lidí denně. Zájem o očkování ve svých ordinacích potvrdilo zhruba 470 praktických lékařů, kteří tak tuto kapacitu mohou ještě zvýšit.

Na závěr mi dovolte alespoň jednu pozitivní zprávu. Máme potvrzeno, že bude možné zahájit očkování v domovech s pečovatelskou službou. Ještě chvíli bude trvat, než to připravíme a než dorazí vakcíny, ale jakmile mobilní týmy dokončí očkování v domovech pro seniory, spustíme očkování v domovech s pečovatelskou službou bez ohledu na zřizovatele.

S úctou
Jan Grolich, hejtman Jihomoravského kraje

 

Počet zobrazení: 174

Doporučujeme