přeskočit na hlavní text přeskočit na hlavní navigaci
Přihlášení email Přihlášení uživatele Obec Telnice - Morava Facebook

Hlášení rozhlasu:

Pálení dřevitého odpadu - V neděli 2. dubna 2023 v dopoledních hodinách proběhne pálení skládky dřevitého odpadu u hospodářského mostu.  Akci provedou telničtí hasiči, kteří zajistí všechny zákonem stanovené ohlašovací povinnosti.     Sběrné místo obecního dvora uzavřeno - V sobotu 8. dubna 2023 bude sběrné místo na obecním dvoře (Růžová 243, Telnice) uzavřeno. Děkujeme za pochopení.     Provoz obecního úřadu a pošty - čtvrtek 6. dubna 2023 - Oznamujeme občanům, že ve čtvrtek 6. dubna 2023 bude Obecní úřad Telnice uzavřen. Pošta Partner Telnice bude otevřena jen do 16:00 hodin. Děkujeme za pochopení.    

Vítáme vás
na stránkách obce Telnice
 
Úvodní stránka > Aktuálně - úvodní strana > Reportáž: Veterán Bus Kříž – II. ročník - 24. srpna 2019 >

Videoprezentace obce

Navigace

přeskočit navigaci

Přihlášení uživatele

Jméno:

Heslo:

zapomenuté heslo

Anketa

Kde nás najdete?

Kde nás najdete?

Malovaná mapa Brno-venkov-jih

Reportáž: Veterán Bus Kříž – II. ročník - 24. srpna 2019

Telnická rodina Jaroslava Kříže renovuje historické autobusy od roku 1997 a za tu dobu už znovu vdechl život několika desítkám z nich. Zákazníky jsou většinou nadšenci starých veteránů po celé zemi a někteří z nich se do Telnice znovu vrátili v sobotu 24. srpna 2019, aby potěšili místní i přespolní návštěvníky svými krásnými historickými vozy. Stejně jako loni nechyběly autobusy RO, RTO Škoda 706, Karosa ŠL, ale také hasičské speciály a nově nákladní vozidlo Škoda RO Barča i osobní vozy značky Tatra, Fiat a Škoda.

Dopoledne byli přivítáni všichni účastníci Monikou Součkovou v dobovém oblečení a pozváni k prohlídce všech vystavených exponátů. Po vynikajícím obědě v místní restauraci U Seňora se vydaly zástupy mladších i starších zájemců autobusy na prohlídkovou jízdu na zámek do Slavkova u Brna. Díky spolupráci s vedením zámku bylo umožněno zaparkovat vozy na terase zámecké zahrady a každý si mohl na tomto nádherném místě užít dvě hodiny po svém. Někteří vyrazili na prohlídku zámku, jiní si užili osvěžujícího klidu v zahradě, další navštívili centrum města. Panovalo příznivé počasí, takže si lidé mohli pořídit spousty nezapomenutelných záběrů s historickými vozy a zámkem v pozadí.

Trošku nás zarazilo, když se kolem čtvrté odpolední začala ke Slavkovu přibližovat bouřka a objevily se i kapky deště… Vzpomněli jsi si na loňskou průtrž a obávali se, jestli nás to opět nepotká. Naštěstí se však v Telnici opět ukázalo sluníčko a krásné počasí, takže nic nebránilo tomu, abychom pokračovali v připraveném programu v areálu Sokola. K dobré náladě i poslechu hrál náš kamarád Mirek Hamrla, lidé se bavili až do brzkých ranních hodin.

Neděle pak už byla jen uklízecí, všichni autobusoví přátelé se rozloučili a tiše si slíbili, že za rok třeba zase… v Telnici… pište si: sobota 22. srpna 2020 (ale znáte to, termín je to bez záruky).

Chtěli bychom poděkovat za spolupráci telnickému Sokolu a Tomáši Sobotkovi alias restauraci U Seňora za vynikající občerstvení a obci Telnice.

Rodina Křížova

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Počet zobrazení: 1443

Doporučujeme