přeskočit na hlavní text přeskočit na hlavní navigaci
Přihlášení email Přihlášení uživatele Obec Telnice - Morava Facebook

Hlášení rozhlasu:

Ztráta dokumentů - V Nádražní čtvrti byla ztracena složka s dokumenty týkající se koní. Případný nález odevzdejte, prosím, v kanceláři OÚ Telnice.     Oříšek jede - Pojízdná prodejna s oříšky, sušeným ovocem a cukrovinkami nabízí své zboží každý čtvrtek v době od 10:30 hod. do 11:00 hod na parkovišti U Laštůvků. Podrobnější informace o firmě a nabízeném sortimentu naleznete na webových stránkách https://www.orisek-jede.cz/nebo na facebooku Oříšek Jede.     Řeznictví a uzenářství D – MASO Blažovice - Řeznictví a uzenářství D – MASO Blažovice bude prodávat v Telnici každý čtvrtek v 10.30 hod. na obvyklém prodejním místě čerstvé kuřecí, vepřové a hovězí maso, tradiční uzeniny, uzená masa a speciality.    

Vítáme vás
na stránkách obce Telnice
 
Úvodní stránka > ...archiv novinek... > Žádost Národního muzea v Praze k občanům (nejen) Telnice >

Videoprezentace obce

Navigace

přeskočit navigaci

Přihlášení uživatele

Jméno:

Heslo:

zapomenuté heslo

Anketa

Kde nás najdete?

Kde nás najdete?

Malovaná mapa Brno-venkov-jih

Žádost Národního muzea v Praze k občanům (nejen) Telnice

 

Dokumentace voleb v českých zemích ve dvacátém století
 
Národní muzeum se obrací k široké veřejnosti se žádostí o pomoc při sběru dokumentů, fotografií a předmětů vztahujících se k tématu parlamentních VOLEB v českých zemích ve dvacátém století. Zaslané artefakty obohatí naše poznatky o tomto fenoménu a budou rovněž využité na výstavě Národního muzea s názvem „VOLBY“, jež se bude konat v Národním památníku na Vítkově ve druhé polovině roku 2011. Posléze budou uloženy v depozitářích NM a budou přístupné pro badatele i pro využití na dalších výstavách. Žádáme ty, kteří mají ve svém vlastnictví některý z níže uvedených artefaktů a byli by rádi, aby zůstaly zachovány i pro další generace, aby takové předměty věnovali Národnímu muzeu pro výstavní a dokumentační účely.

I. Hmotné artefakty
  1. „Volební“ předměty – např. volební urny, slavnostní výzdobu volebních síní, odznaky, a další předměty spojené s konáním voleb, i s předvolební kampaní.
 
  1. Případné písemné dokumenty spojené s konáním voleb – volební letáky, velkoformátové volební plakáty, volební brožury, volební lístky, „lidovou tvořivost“, karikatury, „ilegální“ tisky, texty básní a písní apod.
 
  1. Další výtvory lidské tvořivosti spojené s fenoménem voleb
 
II. Fotografická dokumentace
 
  1. Dobové fotografie všech aktivit spojených konáním voleb – fotografie volebních dnů, předvolebních kampaní, volebních místností, voličů, atd.
 
  1. Nápisy na veřejných místech – veršované či jinak standardizované.
 
 III) Nepublikované vzpomínky, paměti, autobiografické poznámky, nahrané či nafilmované (audio/video) záznamy a vzpomínky

 


Máme zájem o všechny fenomény výše uvedeného typu, vytvořené v období let 1918–1992.
 
Sbírka nemá časově omezenou platnost, předměty a věci je možné darovat kdykoliv. Předem děkujeme.Kontakt:
Mgr. Tomáš Bursík;                           PhDr. Ivan Malý
email: tomas_bursik@nm.cz;         ivan_maly@nm.cz
tel.: (+ 420) 222 781 676                   tel.: (+420) 222 781 676
mobil: (+420) 725 371 054
Národní muzeum
Oddělení novodobých českých dějin
Václavské náměstí 68
115 79 Praha 1

 

 

 

Počet zobrazení: 1936

Doporučujeme