přeskočit na hlavní text přeskočit na hlavní navigaci
Přihlášení email Přihlášení uživatele Obec Telnice - Morava Facebook

Hlášení rozhlasu:

Oříšek jede oznamuje - Naposledy v tomto roce přijede pojízdná prodejna prodávat 23. prosince 2021. V roce 2022 začnou opět s pravidelnými zastávkami od 13. ledna 2022.     DŮLEŽITÉ INFORMACE - S ohledem na současnou epidemiologickou situaci oznamujeme zrušení těchto kulturních a společenských akcí v Telnici: Bude zrušen doprovodný program rozsvícení vánočního stromu – v neděli 28. listopadu v 16:30 hod. dojde pouze k prostému rozsvícení stromu na kostelním nádvoří. Bude zrušeno také divadelní představení pro děti: Kde spí motýli, které bylo naplánováno na neděli 28. listopadu, Zrušeny jsou také připravované vánoční mini-Trhy na Sokolovně, Vánoční hry a Silvestr pro děti na Orlovně a Halové mistrovství Telnice v tenisové čtyřhře ve sportovní hale a Štěpánský turnaj ve stolním tenise na Sokolovně. Na náhradní termín v příštím roce bude přeloženo také Adventní setkání se seniory, které se mělo konat na Orlovně. Děkujeme za pochopení.     Páteční čtení dětem do odvolání ZRUŠENO - Obec Telnice a paní Ludmila Jašková tímto oznamují, že páteční čtení dětem do odvolání nebude. Děkujeme za pochopení.    

Vítáme vás
na stránkách obce Telnice
 
Úvodní stránka > ...archiv novinek... > Zpráva o činnosti TJ Sokol Telnice v roce 2010 >

Videoprezentace obce

Navigace

přeskočit navigaci

Přihlášení uživatele

Jméno:

Heslo:

zapomenuté heslo

Anketa

Kde nás najdete?

Kde nás najdete?

Malovaná mapa Brno-venkov-jih

Zpráva o činnosti TJ Sokol Telnice v roce 2010

První pořádanou akcí v roce 2010 byl Sportovní ples. Házenkářům se za pomoci oddílů volejbalu, basketbalu, tenisu, stolního tenisu a florbalu v místní sokolovně podařilo připravit netradiční ples. V průběhu večera vystoupily s tanečním číslem Berušky ze ZŠ Telnice a minižáci TJ Sokol Telnice předvedli svoje házenkářské umění. Před půlnocí byly vylosovány hlavní ceny z tomboly, prémie k těmto výhrám si ovšem výherci museli zasloužit vstřelením branky gólmanům družstva mužů. Nemusíme snad zastírat, že si při tom všichni zúčastnění i přihlížející užili spoustu legrace. Závěrečným bodem programu bylo úžasné pěvecké vystoupení slečny Veroniky Slezákové. Celý večer se o hudební doprovod starala výtečná skupina Raffael z Drnholce.

Plesová sezona pokračovala tradičními Šibřinkami. Večerem provázela kapela Sonet a na tanečním parketu se sešly masky v hojném počtu. Mohli jste tam potkat třeba červenou Karkulku s myslivcem, Ivánka s Nastěnkou či orientální Gejši. Berušky sedmitečné s mravenečky, baletku nebo polotučné mléko z mlékárny Kunín.
 
O dva dny později následoval ples pro nejmenší – Dětské radovánky. Pod vedením tří klaunů, čekalo na děti odpoledne plné zábavy, smíchu a tance. Nechybělo i plno nejrůznějších soutěží, za které obdrželi soutěžící drobné sladkosti. Na závěr si děti vylosovali ceny z bohaté tomboly.
 
Na svolané Valné hromadě Sokola jsme zvolili nové členy výboru pro období 2010 – 2013.
 
Na přelomu března a dubna se družstva mladších a starších žáků zúčastnila mezinárodního turnaje Mitteleuropa Adria Cup 2010 v házené v chorvatském Trogiru. Sehráli tam spoustu utkání, prohlédly různé památky a někteří otužilci si i zaplavali v Jadranu. Oba týmy se shodně po třech vítězstvích a jedné porážce umístili na 2. místě.
 
V dubnu jsme vyrazili tradičně už po 18. na pochod do Starého lesa u Žatčan. Tuto akci pořádají žatčanští sokolové pro široké okolí. Letos připravili opět plno soutěží a samozřejmě nechyběla ani velice oblíbená střelba ze vzduchovky. Velice pěkným překvapením bylo, že jsme se umístili mezi prvními ve čtyřech věkových kategoriích. Po vyhlášení a rozdělení cen jsme mohli zhlédnout souboj mezi mušketýry, zásah hasičů a umění psovodů. Dokonce nás přijelo navštívit „koťátko“, pět měsíců stará samice geparda jménem Dua. Na zpáteční cestě jsme obdivovali ukázkové lety pilotů ze žatčanského modelářského klubu.
 
Měsíc duben jsme zakončili symbolickým upálením čarodějnice. V podvečer filipojakubské noci se slétly do areálu místní sokolovny čarodějnice ze všech koutů a vršků Telnice. Po provedení zápisu všech přítomných čarodějnic a potvrzení jejich účasti otiskem palce, následovalo povinné přezkoušení jejich leteckého umění, za které po právu obdržely letecké průkazy. Po zapálení hranice jsme začali hodovat. Bylo připraveno plno čarodějnických pokrmů a lektvarů – krysí mozečky, zaječí bobky, sušené uši, sekané prsty, mravenčí vajíčka a dokonce i oční bulvy. Po setmění předvedly nejstarší čarodějnice taneční vystoupení přímo ze záhrobí, za které byly patřičně odměněny nejen bouřlivým potleskem, ale i sladkou pochoutkou.
 
První týden v květnu se uskutečnil na telnické sokolovně již tradiční 25. turnaj smíšených družstev ve volejbale. S obrovským nasazením po celý den bojovalo pod vysokou sítí 8 družstev složených z místních milovníků volejbalu.
 
Volejbalový turnaj smíšených amatérských družstev se uskutečnil v polovině června a úroveň sportovních výkonů byla i přes velmi horké počasí opravdu vysoká. To jistě ocenili nejen samotní hráči a hráčky, ale i početní diváci, kteří přišli některé z mnoha utkání shlédnout. Systémem ,,každý s každým“ se pod vysokou sítí dravě bojovalo až do tmy. Poturnajové veselí bylo však nakonec přerušeno bouřkou. Ani ta však nemohla pokazit radost hráčů a hráček z předvedených výkonů.
 
Každý rok v červnu ožívá obec tradičními telnickými hody a ani letos tomu nebylo jinak. Sobotní předhodovou zábavou, kterou stárci tradičně zahajují slavnostním nástupem, provázela kapela Panorama Band. Nedělní průvod se vydal k obecnímu úřadu, kde hlavní stárek spolu se svojí stárkou převzali od starosty obce hodové právo, a tím byly telnické hody oficiálně zahájeny. I když letos chybělo sluníčko a občas se spouštěl i déšť, stárci obešli obec a všichni společně zamířili do areálu sokolovny, kde už netrpělivě čekaly rodiny všech krojovaných. O hodovém nedělním odpoledni se na parketu nejdříve představili nejmladší tanečníci a zatančili lidové tanečky. Poté je střídala školní mládež, která zatančila Československou besedu.  Závěrem za doprovodu kapely pana Přerovského předvedli stárci Moravskou besedu. Večerní nedělní zábavu bylo nutné kvůli deštivému počasí přesunout do sálu, stárci ji zahájili besedou a celým večerem provázela hudební skupina Sonet.
 
V červenci se v rekreačním středisku Hutník konal sokolský tábor. Táborníci byli rozděleni do pěti oddílů. Pro děti byl připraven pohádkový les, různé táborové hry, nechyběla ani olympiáda, celodenní pochoďák, honba za pokladem, diskotéka nebo některými velmi obávaná stezka odvahy.
 
V září byl na tenisových kurtech na sokolovně uspořádán turnaj dvojic o salátovou mísu. Počasí přálo, a tak byly k vidění kvalitní vyrovnané zápasy, kdy často záleželo i na sportovním štěstí. 
 
Proběhla také oslava 85. let házené v Telnici. Po pečlivých přípravách se v dopoledním programu utkala v turnaji družstva telnických spolků. Vítězství si po zásluze odneslo družstvo myslivců, v němž se představili bývalí vynikající telničtí házenkáři. Po poledni se již za slunného počasí na hřišti postupně představily v utkáních s Duklou Praha všechny naše žákovské týmy. Pro naše nejmladší jsou takovéto zápasy vždy svátkem a všichni si je užili. Vyvrcholením sportovního dne byl zápas „starších hráčů“ TJ Sokol Telnice proti společnému týmu Dukly Praha a Sparty Praha.
 
Na začátku prosince nás na sokolovně navštívil Mikuláš a rozdal dětem spoustu dárečků. Na oplátku mu děti zazpívaly písničky a zarecitovaly básničky.
 
Rok zakončil tradiční štěpánský turnaj neregistrovaných hráčů ve stolním tenise. Turnaj patří mezi vyhledávané akce nejen telnickými rekreačními stolními tenisty.
            
Na závěr nezbývá než poděkovat všem, kteří se na výše zmíněných akcích jakkoliv podíleli a také obci Telnice za finanční podporu.
 
Následujícímu roku 2011 NAZDAR!
 
TJ Sokol Telnice

 

 

 

Počet zobrazení: 1951

Doporučujeme