přeskočit na hlavní text přeskočit na hlavní navigaci
Přihlášení email Přihlášení uživatele Obec Telnice - Morava Facebook

Hlášení rozhlasu:

Ztráta dokumentů - V Nádražní čtvrti byla ztracena složka s dokumenty týkající se koní. Případný nález odevzdejte, prosím, v kanceláři OÚ Telnice.     Oříšek jede - Pojízdná prodejna s oříšky, sušeným ovocem a cukrovinkami nabízí své zboží každý čtvrtek v době od 10:30 hod. do 11:00 hod na parkovišti U Laštůvků. Podrobnější informace o firmě a nabízeném sortimentu naleznete na webových stránkách https://www.orisek-jede.cz/nebo na facebooku Oříšek Jede.     Řeznictví a uzenářství D – MASO Blažovice - Řeznictví a uzenářství D – MASO Blažovice bude prodávat v Telnici každý čtvrtek v 10.30 hod. na obvyklém prodejním místě čerstvé kuřecí, vepřové a hovězí maso, tradiční uzeniny, uzená masa a speciality.    

Vítáme vás
na stránkách obce Telnice
 
Úvodní stránka > ...archiv novinek... > Zápis z valné hromady Spolku pro obnovu venkova z 12. ledna 2011 >

Videoprezentace obce

Navigace

přeskočit navigaci

Přihlášení uživatele

Jméno:

Heslo:

zapomenuté heslo

Anketa

Kde nás najdete?

Kde nás najdete?

Malovaná mapa Brno-venkov-jih

Zápis z valné hromady Spolku pro obnovu venkova z 12. ledna 2011

Starosta obce Telnice František Kroutil se 12. ledna 2011 zúčastnil valné hromady krajské organizace Spolku pro obnovu venkova, jejíž je naše obec členem (a s ní dalších 92 obcí jižní Moravy). Jako host se setkání mj. zúčastnil 1. náměstek hejtmana a senátor ing. Stanislav Juránek, který informoval o problematice financování středních škol z rozpočtu kraje, o situaci s výpověďmi lékařů v nemocnicích Jihomoravského kraje, o snaze České pošty rušit některé pobočky v malých vesnicích (v Telnici se pošta rušit nebude), o rušení nevyužívaných regionálních železničních tratí (Telnice se opět tento problém netýká) a také o redukci stavebních úřadů (Ministerstvo pro místní rozvoj zvažuje zrušení 230 stavebních úřadů - mezi nimi i v Sokolnicích - ten je ovšem z tohoto seznamu 5. největší co do pokrytí své působnosti - bližší informace a diskuzi o tomto tématu naleznete zde)

Staronový předseda krajské organizace spolku PaedDr. Zdeněk Peša přítomným potvrdil, že v letošním roce schválilo zastupitelstvo Jihomoravského kraje pro Program rozvoje venkova celkový objem dotací ve výši 80 miliónů korun a doporučil obcím podobné velikosti jako Telnice, aby z tohoto titulu čerpali především příspěvky na úroky z úroků svých investičních úvěrů. Tohoto doporučení se naše obec bude držet a ve čtvrtek doručíme krajskému úřadu naši žádost o tuto dotaci.

Výše úroků, které naše obec v letošním roce zaplatí z úvěru za "splaškovou kanalizaci Sokolnice-Telnice nádražní čtvrť, rozšíření čističky odpadních vod Telnice", bude činit 69 919,10 Kč. Dotace je možná do 70% této hodnoty, proto žádáme o 48 943,37 Kč. Věříme, že stejně jako v loňském roce naše obec dotaci získá.

Spolek pro obnovu venkova je pořadatelem soutěže Vesnice roku. Naše obec se stala historickým prvním celostátním vítězem této soutěže, informace o soutěži a našem tehdejším hrdém vítězství  získáte zde.

Celý zápis z valné hromady je dostupný zde.

Informace o činnosti spolku naleznete na adrese: www.spov.org.

 

 

Počet zobrazení: 2271

Doporučujeme