přeskočit na hlavní text přeskočit na hlavní navigaci
Přihlášení email Přihlášení uživatele Obec Telnice - Morava Facebook

Hlášení rozhlasu:

Drůbežárna Prace - Drůbežárna Prace bude ve středu 17. srpna 2022 v 9:00 hod. prodávat: roční slepice, mladé kuřice a kohouty, brojlerová kuřata, káčata a krůty, krmivo pro drůbež a králíky za 180 Kč, vitamínové doplňky. A dále pak vykupovat králičí kožky - cena 15 Kč/ks.     Obecní úřad v Telnici uzavřen - 22. a 23. srpna 2022 - Obecní úřad Telnice bude z důvodu přerušení dodávky el. proudu v pondělí 22. a v úterý 23. srpna 2022 uzavřen. Děkujeme za pochopení.     Pošta Partner Telnice oznamuje omezení provozu - 22. a 23. srpna 2022 - Pošta Partner Telnice oznamuje, že z důvodu přerušení dodávky el. proudu dne  22. srpna bude otevřeno od 14 do 18 hodin pouze pro výdej listovních a balíkových zásilek bez dobírek, 23. srpna bude otevřeno od 8 do 12 hodin též pro výdej listovních a balíkových zásilek bez dobírek. Finanční transakce v těchto dnech prováděny nebudou.    

Vítáme vás
na stránkách obce Telnice
 
Úvodní stránka > ...archiv novinek... > Zápis z valné hromady Spolku pro obnovu venkova z 12. ledna 2011 >

Videoprezentace obce

Navigace

přeskočit navigaci

Přihlášení uživatele

Jméno:

Heslo:

zapomenuté heslo

Anketa

Kde nás najdete?

Kde nás najdete?

Malovaná mapa Brno-venkov-jih

Zápis z valné hromady Spolku pro obnovu venkova z 12. ledna 2011

Starosta obce Telnice František Kroutil se 12. ledna 2011 zúčastnil valné hromady krajské organizace Spolku pro obnovu venkova, jejíž je naše obec členem (a s ní dalších 92 obcí jižní Moravy). Jako host se setkání mj. zúčastnil 1. náměstek hejtmana a senátor ing. Stanislav Juránek, který informoval o problematice financování středních škol z rozpočtu kraje, o situaci s výpověďmi lékařů v nemocnicích Jihomoravského kraje, o snaze České pošty rušit některé pobočky v malých vesnicích (v Telnici se pošta rušit nebude), o rušení nevyužívaných regionálních železničních tratí (Telnice se opět tento problém netýká) a také o redukci stavebních úřadů (Ministerstvo pro místní rozvoj zvažuje zrušení 230 stavebních úřadů - mezi nimi i v Sokolnicích - ten je ovšem z tohoto seznamu 5. největší co do pokrytí své působnosti - bližší informace a diskuzi o tomto tématu naleznete zde)

Staronový předseda krajské organizace spolku PaedDr. Zdeněk Peša přítomným potvrdil, že v letošním roce schválilo zastupitelstvo Jihomoravského kraje pro Program rozvoje venkova celkový objem dotací ve výši 80 miliónů korun a doporučil obcím podobné velikosti jako Telnice, aby z tohoto titulu čerpali především příspěvky na úroky z úroků svých investičních úvěrů. Tohoto doporučení se naše obec bude držet a ve čtvrtek doručíme krajskému úřadu naši žádost o tuto dotaci.

Výše úroků, které naše obec v letošním roce zaplatí z úvěru za "splaškovou kanalizaci Sokolnice-Telnice nádražní čtvrť, rozšíření čističky odpadních vod Telnice", bude činit 69 919,10 Kč. Dotace je možná do 70% této hodnoty, proto žádáme o 48 943,37 Kč. Věříme, že stejně jako v loňském roce naše obec dotaci získá.

Spolek pro obnovu venkova je pořadatelem soutěže Vesnice roku. Naše obec se stala historickým prvním celostátním vítězem této soutěže, informace o soutěži a našem tehdejším hrdém vítězství  získáte zde.

Celý zápis z valné hromady je dostupný zde.

Informace o činnosti spolku naleznete na adrese: www.spov.org.

 

 

Počet zobrazení: 2639

Doporučujeme