přeskočit na hlavní text přeskočit na hlavní navigaci
Přihlášení email Přihlášení uživatele Obec Telnice - Morava Facebook

Hlášení rozhlasu:

Nalezen mobilní telefon - Na Brněnské ulici byl v pondělí 13. září 2021 nalezen mobilní telefon. Případný majitel si jej může vyzvednout na obecním úřadě.     Orel jednota Telnice zve - Orel jednota Telnice zve na aerobik. Každý čtvrtek od 17 do 18:00 hodin v malém sále Orlovny. Více informací naleznete na webových stránkách.     Oznámení o přerušení dodávky el. energie 23. září 2021 -  Z důvodu plánovaných prací na zařízení distribuční soustavy bude přerušena dodávka elektrické energie dne 23. září 2021 od 8:00 do 16:30. Vypnutá oblast: U Rybníka od Růžové po č.p. 474, Růžová od č.p. 29 a 43 po č.p. 317 a 409, Draha č.p. 462, 303, 304, Nová, V Dědině č.p. 29 a 58. Děkujeme za pochopení.     

Vítáme vás
na stránkách obce Telnice
 
Úvodní stránka > ...archiv novinek... > Nové podmínky zápůjčky telnických krojů >

Videoprezentace obce

Navigace

přeskočit navigaci

Přihlášení uživatele

Jméno:

Heslo:

zapomenuté heslo

Anketa

Kde nás najdete?

Kde nás najdete?

Malovaná mapa Brno-venkov-jih

Nové podmínky zápůjčky telnických krojů

Zastupitelstvo obce se na svém 5. zasedání, které se konalo 24. ledna 2011 s ohledem na současný stav telnických krojů rozhodlo, že zvýší poplatek za jejich vypůjčení. Důvodem je především stále se zvyšující cena za údržbu a především opravy krojů, včetně nezadržitelně postupujícího opotřebení.

Jen v letošním roce bude nezbytné vydat z obecního rozpočtu na údržbu a opravy krojů řádově desítky tisíc korun, otázkou je, jak se bude v této věci vyvíjet situace nadále. Cílem je, aby se půjčování krojů lépe podchytilo, aby se zajistila dostatečně kvalitní přejímka vždy zpět od výpůjčitelů. Nově schválené podmínky půjčování krojů jsou zde:

- telnický kroj si smí půjčit pouze ten, kdo má v Telnici trvalé bydliště (fyzická osoba) nebo ta společnost/organizace s místním sídlem
- kromě ceny za půjčení kroje bude nutné, aby každý zodpovídal za veškeré poškození, které se mu při zápůjčce přihodí
- jednotná doba zápůjčky byla stanovena na 7 dní
- cena zápůjčky: pánský kroj - 400 Kč, dámský - 500 Kč. V obou případech se jedná o cenu zápůjčky, nikoliv jen (či částečně) zálohu. Tato částka zůstává obci na vyčištění, vyžehlení či nezbytnou běžnou údržbu každého kroje.
- opravu poškozeného kroje bude hradit ten, kdo jej měl zapůjčen.

Telnické kroje jsou důležitým svědkem a dědictvím tradice, která má pro Telnici velký význam a sluší se ji ctít a vážit si jí. Věříme, že ustanovení těchto pravidel přispěje k tomu, že se lidé začnou ke krojům chovat ještě s větší úctou a ohleduplností.

 

Počet zobrazení: 2055

Doporučujeme