přeskočit na hlavní text přeskočit na hlavní navigaci
Přihlášení email Přihlášení uživatele Obec Telnice - Morava Facebook

Hlášení rozhlasu:

Oříšek jede - Pojízdná prodejna s oříšky, sušeným ovocem a cukrovinkami nabízí své zboží každý čtvrtek v době od 10:30 hod. do 11:00 hod na parkovišti U Laštůvků. Podrobnější informace o firmě a nabízeném sortimentu naleznete na webových stránkách https://www.orisek-jede.cz/nebo na facebooku Oříšek Jede.     Řeznictví a uzenářství D – MASO Blažovice - Řeznictví a uzenářství D – MASO Blažovice bude prodávat v Telnici každý čtvrtek v 10.30 hod. na obvyklém prodejním místě čerstvé kuřecí, vepřové a hovězí maso, tradiční uzeniny, uzená masa a speciality.     Pojízdná prodejna JATKA Borkovany - Pojízdná prodejna JATKA Borkovany bude prodávat každou středu od 8.30 do 9.15 hodin na parkovišti U Laštůvků čerstvé vepřové, hovězí a kuřecí maso včetně výborných uzenin. Nový ceník vybraného zboží je následující: vepřová kotleta s kostí 129 Kč, v. kotleta bez kosti 149 Kč, v. krkovice s kostí 129 Kč, v. krkovice bez kosti 149 Kč, v. plec 129 Kč, v. kýta 139 Kč, v. bok s kostí 109 Kč, v. bok bez kosti 119 Kč.    

Vítáme vás
na stránkách obce Telnice
 
Úvodní stránka > ...archiv novinek... > Nové podmínky zápůjčky telnických krojů >

Videoprezentace obce

Navigace

přeskočit navigaci

Přihlášení uživatele

Jméno:

Heslo:

zapomenuté heslo

Anketa

Kde nás najdete?

Kde nás najdete?

Malovaná mapa Brno-venkov-jih

Nové podmínky zápůjčky telnických krojů

Zastupitelstvo obce se na svém 5. zasedání, které se konalo 24. ledna 2011 s ohledem na současný stav telnických krojů rozhodlo, že zvýší poplatek za jejich vypůjčení. Důvodem je především stále se zvyšující cena za údržbu a především opravy krojů, včetně nezadržitelně postupujícího opotřebení.

Jen v letošním roce bude nezbytné vydat z obecního rozpočtu na údržbu a opravy krojů řádově desítky tisíc korun, otázkou je, jak se bude v této věci vyvíjet situace nadále. Cílem je, aby se půjčování krojů lépe podchytilo, aby se zajistila dostatečně kvalitní přejímka vždy zpět od výpůjčitelů. Nově schválené podmínky půjčování krojů jsou zde:

- telnický kroj si smí půjčit pouze ten, kdo má v Telnici trvalé bydliště (fyzická osoba) nebo ta společnost/organizace s místním sídlem
- kromě ceny za půjčení kroje bude nutné, aby každý zodpovídal za veškeré poškození, které se mu při zápůjčce přihodí
- jednotná doba zápůjčky byla stanovena na 7 dní
- cena zápůjčky: pánský kroj - 400 Kč, dámský - 500 Kč. V obou případech se jedná o cenu zápůjčky, nikoliv jen (či částečně) zálohu. Tato částka zůstává obci na vyčištění, vyžehlení či nezbytnou běžnou údržbu každého kroje.
- opravu poškozeného kroje bude hradit ten, kdo jej měl zapůjčen.

Telnické kroje jsou důležitým svědkem a dědictvím tradice, která má pro Telnici velký význam a sluší se ji ctít a vážit si jí. Věříme, že ustanovení těchto pravidel přispěje k tomu, že se lidé začnou ke krojům chovat ještě s větší úctou a ohleduplností.

 

Počet zobrazení: 2221

Doporučujeme