přeskočit na hlavní text přeskočit na hlavní navigaci
Přihlášení email Přihlášení uživatele Obec Telnice - Morava Facebook

Hlášení rozhlasu:

Nalezena láhev na pití - Byla nalezena láhev na pití. Majitel si ji může vyzvednout na OÚ Telnice. Tel. č. 544 224 410.     Oříšek jede - Pojízdná prodejna s oříšky, sušeným ovocem a cukrovinkami nabízí své zboží každý čtvrtek v době od 10:30 hod. do 11:00 hod na parkovišti U Laštůvků. Podrobnější informace o firmě a nabízeném sortimentu naleznete na webových stránkách https://www.orisek-jede.cz/nebo na facebooku Oříšek Jede.     Řeznictví a uzenářství D – MASO Blažovice - Řeznictví a uzenářství D – MASO Blažovice bude prodávat v Telnici každý čtvrtek v 10.30 hod. na obvyklém prodejním místě čerstvé kuřecí, vepřové a hovězí maso, tradiční uzeniny, uzená masa a speciality.    

Vítáme vás
na stránkách obce Telnice
 
Úvodní stránka > ...archiv novinek... > Výroční zpráva o činnosti Telnického sluníčka - rok 2010 >

Videoprezentace obce

Navigace

přeskočit navigaci

Přihlášení uživatele

Jméno:

Heslo:

zapomenuté heslo

Anketa

Kde nás najdete?

Kde nás najdete?

Malovaná mapa Brno-venkov-jih

Výroční zpráva o činnosti Telnického sluníčka - rok 2010

V tomto roce pokračovala pravidelná úterní setkávání maminek s dětmi. Společně jsme si hráli, zpívali, tancovali, povídali, cvičili a sledovali pohádky ve velkém sále Orlovny, ve slunečných dnech května a června na hřišti, o prázdninách v parku u rybníka a od září v malém sále Orlovny.

V únoru se děti vydováděly na tradičním karnevalu s tombolou, v dubnu probudily na podzim uspané broučky, v červnu oslavily Den dětí soutěžemi ve spolupráci s MŠ a ZŠ na Sokolovně. V rámci oslav proběhla i Sluníčková olympiáda na hřišti u rybníka, zakončená piknikem v trávě. Jedno úterní odpoledne jsme navštívili mateřskou školku, aby se stávající „absolventi“ Sluníčka seznámili s prostředím, do kterého v září nastoupí. O prázdninách jsme podnikli autobusem výlet do ZOO Vyškov a oblíbeného Dinoparku.. Poslední srpnovou neděli jsme zakončili volné letní dny Dnem pro rodinu, jehož tématem bylo využití a třídění odpadu. Pozvání přijala i paní žonglérka. Pak přišlo září a s ním oslava narozenin Sluníčka, tentokrát už čtvrtých. Příchod zimy jsme přivítali lampiónovým průvodem, při kterém jsme uspávali broučky.

I v tomto roce měli děti možnost shlédnout divadelní představení – v březnu loutkovou pohádku Krteček a Myška a v prosinci Vánoční pohádku v provedení Divadla Rolničky.

Pro šikovné maminky byly připraveny dva tvořivé večery – na jaře batikování šátků a před začátkem adventu výroba adventních věnců pod vedením Hany Zvěřinové, majitelky květinářství. Kdo se chtěl v oblasti rodičovství „prakticky“ vzdělávat, mohl se přihlásit do kurzu Efektivní rodičovství organizovaného brněnským Centrem pro rodinu. Příležitosti využilo patnáct maminek. Během osmi pátků se postupně dozvídaly, jak působit pozitivně na dítě, jak zvládat jeho i své emoce, jak motivovat, odměňovat a trestat a mnoho dalších poznatků.

Děkujeme všem, s jejichž pomocí akce probíhaly – obecnímu úřadu za finanční podporu, vedení Orla a Sokola za poskytnutí prostor, paní ředitelce a učitelkám MŠ a ZŠ za spolupráci a všem dobrovolníkům za jejich čas a nasazení.
 

Mgr. Marie Gabrhelová, Telnické sluníčko

 

Počet zobrazení: 2186

Doporučujeme