přeskočit na hlavní text přeskočit na hlavní navigaci
Přihlášení email Přihlášení uživatele Obec Telnice - Morava Facebook

Hlášení rozhlasu:

Nalezen mobilní telefon - Na Brněnské ulici byl v pondělí 13. září 2021 nalezen mobilní telefon. Případný majitel si jej může vyzvednout na obecním úřadě.     Orel jednota Telnice zve - Orel jednota Telnice zve na aerobik. Každý čtvrtek od 17 do 18:00 hodin v malém sále Orlovny. Více informací naleznete na webových stránkách.     Oznámení o přerušení dodávky el. energie 23. září 2021 -  Z důvodu plánovaných prací na zařízení distribuční soustavy bude přerušena dodávka elektrické energie dne 23. září 2021 od 8:00 do 16:30. Vypnutá oblast: U Rybníka od Růžové po č.p. 474, Růžová od č.p. 29 a 43 po č.p. 317 a 409, Draha č.p. 462, 303, 304, Nová, V Dědině č.p. 29 a 58. Děkujeme za pochopení.

Vítáme vás
na stránkách obce Telnice

Úvodní stránka > ...archiv novinek... > Telničtí starší žáci postoupili mezi 16 nejlepších týmů v ČR >

Telničtí starší žáci postoupili mezi 16 nejlepších týmů v ČR

Ve druhém kole házenkářské žákovské ligy bylo zbylých 20 celků rozděleno do čtyř pětičlenných skupin. Stejně jako v kole prvním se se soutěží měl rozloučit nejslabší účastník každé skupiny. Do skupiny G byl krom Telnice zařazen pořádající HBC Jíčín, HC Zlín, nám dobře známé družstvo KP Brno a favorizované Gumárny Zubří. Turnaj pro nás začínal před desátou hodinou právě zápasem se Zubřím. Po poločase 16:12 pro soupeře jsme se ještě na začátku druhé půle pokusili o zvrat, ale zkušený soupeř překvapení nepřipustil a pohledný zápas dovedl ve vysokém tempu k vítězství 28:22. Druhým utkáním bylo jihomoravské derby s „kénikem“. Stejně jako v jihomoravské lize byl soupeř lepší a po zásluze vyhrál 27:20.
Po hodinové pauze nás pak čekal vyrovnaný tým Zlína. Utkání jsme měli deset minut před koncem dobře rozehrané, když jsme vedli 13:10. Houževnatí ševci se ale vzchopili a rychle zvrátili vedení na svoji stranu. My jsme byli nakonec rádi za trefu pět sekund před koncem, díky které se dělili body za remízu 16:16. Právě díky tomuto bodu jsme šli do rozhodujícího zápasu proti domácím s vědomím, že pokud neprohrajeme bude postup náš.
Domácí Jičín vstoupil do posledního zápasu mnohem lépe a po deseti minutách vedl 7:3, do poločasu jsme vyrovnali hru a udrželi čtyřbrankovou ztrátu. Během přestávky jsme posbírali zbytky sil a šli do posledních osmnácti minut. Hned na začátku druhého poločasu bylo v hale vidět více než cokoli jiného absolutní vyčerpání klíčových hráčů Jičína, kteří doslova únavou padali na lopatky. To byl signál pro naše kluky, kteří po náročném celodenním programu dokázali zrychlit hru a pět minut před koncem otočili na 19:18. V nervy drásající koncovce se podařilo domácím dvakrát vyrovnat a vytvořit si i další šance. Díky takticky dobře zvládnuté poslední minutě jsme to ale byli my, kdo se radoval z remízy 20:20 a fantastického postupu do třetího kola žákovské ligy, kde se v polovině února potká 16-ti členná elita české házené.