přeskočit na hlavní text přeskočit na hlavní navigaci
Přihlášení email Přihlášení uživatele Obec Telnice - Morava Facebook

Hlášení rozhlasu:

Drůbežárna Prace - Drůbežárna Prace bude ve středu 17. srpna 2022 v 9:00 hod. prodávat: roční slepice, mladé kuřice a kohouty, brojlerová kuřata, káčata a krůty, krmivo pro drůbež a králíky za 180 Kč, vitamínové doplňky. A dále pak vykupovat králičí kožky - cena 15 Kč/ks.     Obecní úřad v Telnici uzavřen - 22. a 23. srpna 2022 - Obecní úřad Telnice bude z důvodu přerušení dodávky el. proudu v pondělí 22. a v úterý 23. srpna 2022 uzavřen. Děkujeme za pochopení.     Pošta Partner Telnice oznamuje omezení provozu - 22. a 23. srpna 2022 - Pošta Partner Telnice oznamuje, že z důvodu přerušení dodávky el. proudu dne  22. srpna bude otevřeno od 14 do 18 hodin pouze pro výdej listovních a balíkových zásilek bez dobírek, 23. srpna bude otevřeno od 8 do 12 hodin též pro výdej listovních a balíkových zásilek bez dobírek. Finanční transakce v těchto dnech prováděny nebudou.    

Vítáme vás
na stránkách obce Telnice
 
Úvodní stránka > ...archiv novinek... > Telničtí starší žáci postoupili mezi 16 nejlepších týmů v ČR >

Videoprezentace obce

Navigace

přeskočit navigaci

Přihlášení uživatele

Jméno:

Heslo:

zapomenuté heslo

Anketa

Kde nás najdete?

Kde nás najdete?

Malovaná mapa Brno-venkov-jih

Telničtí starší žáci postoupili mezi 16 nejlepších týmů v ČR

Ve druhém kole házenkářské žákovské ligy bylo zbylých 20 celků rozděleno do čtyř pětičlenných skupin. Stejně jako v kole prvním se se soutěží měl rozloučit nejslabší účastník každé skupiny. Do skupiny G byl krom Telnice zařazen pořádající HBC Jíčín, HC Zlín, nám dobře známé družstvo KP Brno a favorizované Gumárny Zubří. Turnaj pro nás začínal před desátou hodinou právě zápasem se Zubřím. Po poločase 16:12 pro soupeře jsme se ještě na začátku druhé půle pokusili o zvrat, ale zkušený soupeř překvapení nepřipustil a pohledný zápas dovedl ve vysokém tempu k vítězství 28:22. Druhým utkáním bylo jihomoravské derby s „kénikem“. Stejně jako v jihomoravské lize byl soupeř lepší a po zásluze vyhrál 27:20.
Po hodinové pauze nás pak čekal vyrovnaný tým Zlína. Utkání jsme měli deset minut před koncem dobře rozehrané, když jsme vedli 13:10. Houževnatí ševci se ale vzchopili a rychle zvrátili vedení na svoji stranu. My jsme byli nakonec rádi za trefu pět sekund před koncem, díky které se dělili body za remízu 16:16. Právě díky tomuto bodu jsme šli do rozhodujícího zápasu proti domácím s vědomím, že pokud neprohrajeme bude postup náš.
Domácí Jičín vstoupil do posledního zápasu mnohem lépe a po deseti minutách vedl 7:3, do poločasu jsme vyrovnali hru a udrželi čtyřbrankovou ztrátu. Během přestávky jsme posbírali zbytky sil a šli do posledních osmnácti minut. Hned na začátku druhého poločasu bylo v hale vidět více než cokoli jiného absolutní vyčerpání klíčových hráčů Jičína, kteří doslova únavou padali na lopatky. To byl signál pro naše kluky, kteří po náročném celodenním programu dokázali zrychlit hru a pět minut před koncem otočili na 19:18. V nervy drásající koncovce se podařilo domácím dvakrát vyrovnat a vytvořit si i další šance. Díky takticky dobře zvládnuté poslední minutě jsme to ale byli my, kdo se radoval z remízy 20:20 a fantastického postupu do třetího kola žákovské ligy, kde se v polovině února potká 16-ti členná elita české házené.

David Bím, oddíl házené T.J. Sokol Telnice

 

Počet zobrazení: 879

Doporučujeme