přeskočit na hlavní text přeskočit na hlavní navigaci
Přihlášení email Přihlášení uživatele Obec Telnice - Morava Facebook

Hlášení rozhlasu:

Ztráta dokumentů - V Nádražní čtvrti byla ztracena složka s dokumenty týkající se koní. Případný nález odevzdejte, prosím, v kanceláři OÚ Telnice.     Oříšek jede - Pojízdná prodejna s oříšky, sušeným ovocem a cukrovinkami nabízí své zboží každý čtvrtek v době od 10:30 hod. do 11:00 hod na parkovišti U Laštůvků. Podrobnější informace o firmě a nabízeném sortimentu naleznete na webových stránkách https://www.orisek-jede.cz/nebo na facebooku Oříšek Jede.     Řeznictví a uzenářství D – MASO Blažovice - Řeznictví a uzenářství D – MASO Blažovice bude prodávat v Telnici každý čtvrtek v 10.30 hod. na obvyklém prodejním místě čerstvé kuřecí, vepřové a hovězí maso, tradiční uzeniny, uzená masa a speciality.    

Vítáme vás
na stránkách obce Telnice
 
Úvodní stránka > ...archiv novinek... > Zpráva o činnosti Sboru dobrovolných hasičů v roce 2010 >

Videoprezentace obce

Navigace

přeskočit navigaci

Přihlášení uživatele

Jméno:

Heslo:

zapomenuté heslo

Anketa

Kde nás najdete?

Kde nás najdete?

Malovaná mapa Brno-venkov-jih

Zpráva o činnosti Sboru dobrovolných hasičů v roce 2010

Výroční zpráva o činnosti Sboru dobrovolných hasičů Telnice za rok 2010

Počátkem roku 2010 probíhaly přípravy na ostatky, které se uskutečnily 13. února 2010 průvodem masek po obci Telnice za doprovodu malé kapely Donava a povozu s koňmi pana Vlacha.
V jarních měsících byl proveden sběr železného šrotu po obci.
V průběhu roku 2010 jsme vyjížděli ke třem požárům. V dubnu hořel kontejner v ulici Na Drahách za firmou Carbe. Hned za měsíc se požár opakoval. Další požár jsme zaznamenali na sýpce na nádraží v Újezdě, ale ten nebyl naštěstí většího rozsahu.
Chtěli bychom tímto poděkovat všem členům, kteří k požárům vyjížděli, neboť se vždy jednalo o výjezd do pěti minut od vyhlášení poplachu, což je velmi slušný výkon.
To ale bylo bohužel naposled. Naše zásahová jednotka byla s platností od 1. září 2010 zrušena. Ze zákona totiž nejsme schopni zajistit výjezd naší jednotky během dopoledne, protože všichni pracujeme v zaměstnání mimo naši obec. Tuto službu po nás převzala jednotka ze Sokolnic. Někteří naši členové se k této zásahové jednotce připojili a mohou tak jezdit k zásahům v Telnici, tak i k ostatním výjezdům se sokolnickou jednotkou. Po tomto rozhodnutí se bývalý starosta domníval, že tím končí celý Sbor dobrovolných hasičů v Telnici a chtěl nás rozpustit. To se ale díky některým členům tehdejšího zastupitelstva obce nepodařilo a náš sbor funguje dále.
Během roku 2010 byl také do našich řad přijat nový člen: Lukáš Vymazal. Zakoupili jsme výzbrojní materiál, nádstavec na hydrant s kulovým uzávěrem, hadice, trhací hák a vysílačka pro komunikaci se sokolnickou jednotkou.
Na počátku července jsme pořádali zájezd do Templářských sklepů v Čejkovicích. Akce měla velký úspěch a tak věříme, že se něco podobného podaří i letos.
Na pozdim roku 2010 probíhaly volby do obecního zastupitelstva, kde dnes máme svého vlastního zástupce, i když přímo není členem našeho sboru.
Ke konci roku 2010 jsme byli informováni o tom, že z důvodu výpovědi obecní knihovny z domu pana L. Šustra, bude nejspíš nutné uvolnit současnou garář našeho hasičského auta pro nové umístění knihovny. To se bohužel na přelomu roku 2010/2011 potvrdilo. V tuto chvíli nám tedy zůstala k dispozici pouze malá klubovna v místnosti bývalého kadeřnictví v budově obecního úřadu Telnice.

Za SDH Telnice Eva Vymazalová

   

Počet zobrazení: 2102

Doporučujeme