přeskočit na hlavní text přeskočit na hlavní navigaci
Přihlášení email Přihlášení uživatele Obec Telnice - Morava Facebook

Hlášení rozhlasu:

MUDr. Pirner oznamuje - Zubní lékař z Újezda u Brna MUDr. Jiří Pirner oznamuje svým pacientům, že v době od 8. do 30. července 2021 bude čerpat dovolenou.     Přerušena dodávka el. energie - 9. června 2021 - Z důvodu plánovaných prací na zařízení distribuční soustavy bude přerušena dodávka elektrické energie dne 9. června od 8 do 15:30 v oblasti U Rybníka č.p. 287, k/632, Růžová od č.p. 31 a 105 po č.p. 317 a 409. Děkujeme za pochopení.     Oříšek jede - Pojízdná prodejna s oříšky, sušeným ovocem a cukrovinkami nabízí své zboží každý čtvrtek v době od 10:30 hod. do 11:00 hod na parkovišti U Laštůvků. Podrobnější informace o firmě a nabízeném sortimentu naleznete na webových stránkách https://www.orisek-jede.cz/nebo na facebooku Oříšek Jede.    

Vítáme vás
na stránkách obce Telnice
 
Úvodní stránka > ...archiv novinek... > Výzva starosty obce (k neohleduplným majitelům psů) >

Videoprezentace obce

Navigace

přeskočit navigaci

Přihlášení uživatele

Jméno:

Heslo:

zapomenuté heslo

Anketa

Kde nás najdete?

Kde nás najdete?

Malovaná mapa Brno-venkov-jih

Výzva starosty obce (k neohleduplným majitelům psů)

Vážení spoluobčané.

V posledních týdnech se stále více množí stížnosti obyvatel Telnice na jednání některých majitelů psů, kteří dovolují svým čtyřnohým přátelům zanechávat exkrementy na veřejných prostranstvích. Veřejným prostranstvím se v tomto případě myslí jak obecní pozemky, tak i soukromé předzahrádky, trávníky, záhony apod. Vzhledem k tomu, že majitel psa je povinen podle  §47, odst.1,  písm. d), zákona 200/1990 Sb. zajistit úklid takto způsobeného znečištění po svém psu, bude obec Telnice ve spolupráci s Městskou policií Židlochovice nekompromisně postupovat proti porušování tohoto zákona.

Do konce ledna 2011 budou strážníci městské policie upozorňovat každého, kdo bude při takovémto jednání přistižen a trpělivě ho informovat o následnících jeho jednání. Od února 2011 pak již přistoupí k důslednému postihování a to formou blokové pokuty do výše až 1 000,- korun. Pokud bude majitel psa přistižen opět při stejném přestupku, bude jeho chování řešeno již správním řízením, ve kterém může být udělena pokuta až do výše 20 000,- korun.  Při opakovaném správním řízení je možné postihnout stejného majitele i dalšími sankcemi.

Rád bych upozornil také na to, že Městská policie Židlochovice si může předvolat takového majitele psa i na základě svědectví občanů, kteří oznámí zmíněné neohleduplné jednání na obecním úřadě.

Věřím, že je společným zájmem nás všech, aby Telnice byla krásnou a čistou vesnicí. Pokud někteří občané tento společný zájem nesdílejí, není možné jim nebránit v takovémto neohleduplném jednání.

Současně vyzývám všechny, kteří chtějí doporučit nové místo pro umístění popelnice se sáčky pro psí exkrementy, aby nás kontaktovali na níže uvedeném telefonním čísle či e-mailu nebo se zastavili osobně. Pokusíme se v této problematice vyjít maximálně vstříc.

S přáním příjemného dne a čistě uklizené Telnice

 

František Kroutil, starosta obce

tel.: 544 224 410, obec@telnice.cz

 

Celý zákon 200/1990 Sb (o přestupcích) si můžete přečíst zde.

 

Počet zobrazení: 1763

Doporučujeme