přeskočit na hlavní text přeskočit na hlavní navigaci
Přihlášení email Přihlášení uživatele Obec Telnice - Morava Facebook

Hlášení rozhlasu:

MUDr. Pirner oznamuje - Zubní lékař z Újezda u Brna MUDr. Jiří Pirner oznamuje svým pacientům, že v době od 8. do 30. července 2021 bude čerpat dovolenou.     Přerušena dodávka el. energie - 9. června 2021 - Z důvodu plánovaných prací na zařízení distribuční soustavy bude přerušena dodávka elektrické energie dne 9. června od 8 do 15:30 v oblasti U Rybníka č.p. 287, k/632, Růžová od č.p. 31 a 105 po č.p. 317 a 409. Děkujeme za pochopení.     Oříšek jede - Pojízdná prodejna s oříšky, sušeným ovocem a cukrovinkami nabízí své zboží každý čtvrtek v době od 10:30 hod. do 11:00 hod na parkovišti U Laštůvků. Podrobnější informace o firmě a nabízeném sortimentu naleznete na webových stránkách https://www.orisek-jede.cz/nebo na facebooku Oříšek Jede.    

Vítáme vás
na stránkách obce Telnice
 
Úvodní stránka > ...archiv novinek... > Farnost Telnice předala Domovu pro postižené děti Lila vánoční dar >

Videoprezentace obce

Navigace

přeskočit navigaci

Přihlášení uživatele

Jméno:

Heslo:

zapomenuté heslo

Anketa

Kde nás najdete?

Kde nás najdete?

Malovaná mapa Brno-venkov-jih

Farnost Telnice předala Domovu pro postižené děti Lila vánoční dar

Ve středu 12. ledna 2011 předaly zástupkyně telnické farnosti Pavla Chovancová a Mgr. Marie Gabrhelová do rukou ředitelky Domova pro postižené děti Mgr. Ludmily Pšenákové 3 krabice s vánočními dary, které sbírali farníci v telnickém kostele a v sokolnické kapli v průběhu vánoční doby, od sokolnických pak ještě navíc obálku s finanční hotovostí ve výši 2 500,- korun. Dodatečně budou LILE předány také sladkosti které si malí koledníci vykoledovali  (a nerozebrali) při Tříkrálové sbríce. Paní ředitelka všem štědrým dárcům srdečně děkuje a těší se na případnou další spolupráci...

LILA Domov pro postižené děti Otnice, příspěvková organizace je nestátní zdravotnické zařízení v resortu zdravotnictví. Zapsán v obchodním rejstříku vedeném u Krajského soudu v Brně oddíl Pr vložka číslo 1216. Zřizovatelem je Jihomoravský kraj . Domov pečuje v nepřetržitém provozu o 35 dětí s tělesným, duševním, smyslovým nebo sociálním postižením, ve věku od 1 do 10 let, které z různých důvodů nemohou mít v péči jejich rodiče. Nejčastější diagnóza je M.Down (Downův syndrom), DMO (dětská mozková obrna), vrozené vývojové vady a psychomotorické retardace. O děti pečuje 12 sester, 3 ošetřovatelky, 3 fyzioterapeuti, 6 speciálních pedagogů včetně logopeda. Děti jsou rozděleny do třech skupin podle svých schopností a míry postižení. Rozděleni jsou i pracovníci, takže každá skupinka dětí má své čtyři sestry, ošetřovatelku a fyzioterapeuta. Každá skupina má svoji hernu, kuchyňku, sanitární zařízení a ložničky.

Další informace o Domově pro postižené děti naleznete na adrese: www.lila.cz. Podnikatelé a firmy mohou domov podpořit např. účastí v projektu Sbírej toner, více informací naleznete na adrese: www.sbirej-toner.cz.

   

Počet zobrazení: 2123

Doporučujeme