přeskočit na hlavní text přeskočit na hlavní navigaci
Přihlášení email Přihlášení uživatele Obec Telnice - Morava Facebook

Hlášení rozhlasu:

Ztráta dokumentů - V Nádražní čtvrti byla ztracena složka s dokumenty týkající se koní. Případný nález odevzdejte, prosím, v kanceláři OÚ Telnice.     Oříšek jede - Pojízdná prodejna s oříšky, sušeným ovocem a cukrovinkami nabízí své zboží každý čtvrtek v době od 10:30 hod. do 11:00 hod na parkovišti U Laštůvků. Podrobnější informace o firmě a nabízeném sortimentu naleznete na webových stránkách https://www.orisek-jede.cz/nebo na facebooku Oříšek Jede.     Řeznictví a uzenářství D – MASO Blažovice - Řeznictví a uzenářství D – MASO Blažovice bude prodávat v Telnici každý čtvrtek v 10.30 hod. na obvyklém prodejním místě čerstvé kuřecí, vepřové a hovězí maso, tradiční uzeniny, uzená masa a speciality.    

Vítáme vás
na stránkách obce Telnice
 
Úvodní stránka > ...archiv novinek... > Reportáž: Tříkrálová sbírka v Telnici - 8. ledna 2011 >

Videoprezentace obce

Navigace

přeskočit navigaci

Přihlášení uživatele

Jméno:

Heslo:

zapomenuté heslo

Anketa

Kde nás najdete?

Kde nás najdete?

Malovaná mapa Brno-venkov-jih

Reportáž: Tříkrálová sbírka v Telnici - 8. ledna 2011

Sobotní probuzení doprovázelo mlhavé počasí, dalo se tedy očekávat, že se nám v Telnici nebude procházet mráz po zádech i všech končetinách, jako tomu bylo v loňském roce. Naopak, z počátku vcelku vlídné teplejší počasí vystřídalo mrholení a brzy i solidní deštík, který ke konci krásně zaléval naše koledníky - napočítal jsem jich letos 28 a od úplně mrňavých (na 4 kolech) až po tradiční matadory.

Musím uznat, že štědrost je v Telnici rok od roku větší a výší letošní sbírky jsme se na chlup přiblížili sousedním Sokolnicím, kde sbírka vynesla jen o 2 719 korun více než v Telnici (v Telnici se vybralo 42 277,- korun). A to jsme se do několika bytů či domů nedozvonili či nedoklepali, přesto nás často kromě finančního daru čekalo milé uvítání, fantastické občerstvení, zahřátí v podobě různých ohřátých či studených (energetických :-) nápojů... apod. Cesta Telnicí je vždy pro každého koledníka zážitkem a ne jinak tomu bylo i letos.

Jménem obce Telnice děkuji všem ochotným pořadatelům (z Orla jednoty Telnice) i všem obětavým koledníkům z řad dětí, mládeže i dospělých. Věřím, že se i v příštím roce opět všichni sejdeme u zpěvu tradiční tříkrálové koledy...

František Kroutil, letošní nejmohutnější Baltazar

Jen pro zajímavost uvádím statistiku vybraných bankovek a hodnotnějších mincí :
103 x  kovová padesátikoruna (50,-)
126 x  stokoruna (100,-)
99 x    kovová dvacetikoruna (20,-)
67 x    dvoustovka (200,-)
56 x    kovová desetikoruna (10,-)
19 x    papírová padesátikoruna (50,-)
9 x      pětistovka (500,-)
3 x      tisícikoruna (1 000,-)
 

Odhadem lze tedy konstatovat, že průměrně věnovala telnická domácnost na letošní sbírku zhruba 100,- korun. Díky všem za štědrost.

   


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Počet zobrazení: 2078

Doporučujeme