přeskočit na hlavní text přeskočit na hlavní navigaci
Přihlášení email Přihlášení uživatele Obec Telnice - Morava Facebook

Hlášení rozhlasu:

Ztráta dokumentů - V Nádražní čtvrti byla ztracena složka s dokumenty týkající se koní. Případný nález odevzdejte, prosím, v kanceláři OÚ Telnice.     Oříšek jede - Pojízdná prodejna s oříšky, sušeným ovocem a cukrovinkami nabízí své zboží každý čtvrtek v době od 10:30 hod. do 11:00 hod na parkovišti U Laštůvků. Podrobnější informace o firmě a nabízeném sortimentu naleznete na webových stránkách https://www.orisek-jede.cz/nebo na facebooku Oříšek Jede.     Řeznictví a uzenářství D – MASO Blažovice - Řeznictví a uzenářství D – MASO Blažovice bude prodávat v Telnici každý čtvrtek v 10.30 hod. na obvyklém prodejním místě čerstvé kuřecí, vepřové a hovězí maso, tradiční uzeniny, uzená masa a speciality.    

Vítáme vás
na stránkách obce Telnice
 
Úvodní stránka > ...archiv novinek... > Obecní knihovna bude v "hasičce" >

Videoprezentace obce

Navigace

přeskočit navigaci

Přihlášení uživatele

Jméno:

Heslo:

zapomenuté heslo

Anketa

Kde nás najdete?

Kde nás najdete?

Malovaná mapa Brno-venkov-jih

Obecní knihovna bude v "hasičce"

Zastupitelstvo obce Telnice na svém 4. zasedání 10. ledna 2011 schválilo přestěhování obecní knihovny do prostor, v nichž dnes parkuje hasičské auto. Ačkoliv se nejedná o prostor tomuto účelu příliš vhodný, v tuto chvíli není možné zvolit jinou prostorovou variantu - žádná jiná se nenabízí.

Obec Telnice tedy zajistí úpravu garáže tak, aby se knihy mohly nadále půjčovat v důstojném prostředí, hasičské auto bude zatím parkovat na obecním dvoře, kde se pro něj vybuduje alespoň přístřešek. Klubovna Sboru dobrovolných hasičů na obecním úřadě zůstane nadále hasičům k dispozici.

Je zřejmé, že bude nezbytné nadále hledat dlouhodobější řešení této situace. Nicméně věříme, že "nová" knihovna občanům poslouží stejně dobře jako ta původní. Jedním z důležitých ohledů bylo umístění knihovny v centru obce a také bezbariérový přístup, což přízemí budovy obecního úřadu splňuje.

Zaměstnanci obecního úřadu budou v průběhu ledna pracovat na úpravě prostoru tak, aby bylo možné knihovnu přestěhovat co nejdříve. Věřím, že tímto alespoň částečně vyjdeme vstříc požadavku pana Ladislava Šustra na co nejdřívější ukončení nájemního vztahu v původní knihovně.

Věřím, že se nám podaří knihovnu přestěhovat tak, aby nenastaly větší problémy s otevírací dobou.

Občanům a především hasičům děkuji předem za pochopení.

František Kroutil, starosta obce

 

Počet zobrazení: 2020

Doporučujeme