přeskočit na hlavní text přeskočit na hlavní navigaci
Přihlášení email Přihlášení uživatele Obec Telnice - Morava Facebook

Hlášení rozhlasu:

MUDr. Pirner oznamuje - Zubní lékař z Újezda u Brna MUDr. Jiří Pirner oznamuje svým pacientům, že v době od 8. do 30. července 2021 bude čerpat dovolenou.     Přerušena dodávka el. energie - 9. června 2021 - Z důvodu plánovaných prací na zařízení distribuční soustavy bude přerušena dodávka elektrické energie dne 9. června od 8 do 15:30 v oblasti U Rybníka č.p. 287, k/632, Růžová od č.p. 31 a 105 po č.p. 317 a 409. Děkujeme za pochopení.     Oříšek jede - Pojízdná prodejna s oříšky, sušeným ovocem a cukrovinkami nabízí své zboží každý čtvrtek v době od 10:30 hod. do 11:00 hod na parkovišti U Laštůvků. Podrobnější informace o firmě a nabízeném sortimentu naleznete na webových stránkách https://www.orisek-jede.cz/nebo na facebooku Oříšek Jede.    

Vítáme vás
na stránkách obce Telnice
 
Úvodní stránka > ...archiv novinek... > PETICE k novele zákona o pozemních komunikacích >

Videoprezentace obce

Navigace

přeskočit navigaci

Přihlášení uživatele

Jméno:

Heslo:

zapomenuté heslo

Anketa

Kde nás najdete?

Kde nás najdete?

Malovaná mapa Brno-venkov-jih

PETICE k novele zákona o pozemních komunikacích

Dopravní bezpečnost je jedním s největších problémů naší obce, který se snažíme aktivně řešit. Vedle projekčních řešení úprav komunikací, prevence bezpečnosti v ZŠ, instalace informačních radarů a dohlížení strážníků přechodech je měření rychlosti s následným postihem řidičů za její překračování jedním z nástrojů, jak situaci zlepšit. 

Poslední novela zákona o pozemních komunikacích však tento nástroj zcela degraduje, když ukládá městské policii označit měřený úsek dopravním značením a to pouze v době měření. Efekt hrozby sankce za nezodpovědnou jízdu se mění na jistotu těchto řidičů, že pokud nevidí značku, nic jim nehrozí. Považuji tuto situaci za výsměch všem našim snahám o zlepšení bezpečnosti v naší obci a proto se osobně připojuji k petici obce Koleč podpořené Svazem měst a obcí ČR, která žádá toto nesmyslné ustanovení zrušit.

Pokud máte stejný názor, můžete petici podpořit svým podpisem na OÚ v Telnici. Text petice naleznete na níže uvedeném odkazu.

http://www.kolec.cz/VismoOnline_ActionScripts/File.aspx?id_org=6804&id_dokumenty=2104 

 

Počet zobrazení: 1953

Doporučujeme