přeskočit na hlavní text přeskočit na hlavní navigaci
Přihlášení email Přihlášení uživatele Obec Telnice - Morava Facebook

Hlášení rozhlasu:

Drůbežárna Prace - Drůbežárna Prace bude ve středu 17. srpna 2022 v 9:00 hod. prodávat: roční slepice, mladé kuřice a kohouty, brojlerová kuřata, káčata a krůty, krmivo pro drůbež a králíky za 180 Kč, vitamínové doplňky. A dále pak vykupovat králičí kožky - cena 15 Kč/ks.     Obecní úřad v Telnici uzavřen - 22. a 23. srpna 2022 - Obecní úřad Telnice bude z důvodu přerušení dodávky el. proudu v pondělí 22. a v úterý 23. srpna 2022 uzavřen. Děkujeme za pochopení.     Pošta Partner Telnice oznamuje omezení provozu - 22. a 23. srpna 2022 - Pošta Partner Telnice oznamuje, že z důvodu přerušení dodávky el. proudu dne  22. srpna bude otevřeno od 14 do 18 hodin pouze pro výdej listovních a balíkových zásilek bez dobírek, 23. srpna bude otevřeno od 8 do 12 hodin též pro výdej listovních a balíkových zásilek bez dobírek. Finanční transakce v těchto dnech prováděny nebudou.    

Vítáme vás
na stránkách obce Telnice
 
Úvodní stránka > ...archiv novinek... > PETICE k novele zákona o pozemních komunikacích >

Videoprezentace obce

Navigace

přeskočit navigaci

Přihlášení uživatele

Jméno:

Heslo:

zapomenuté heslo

Anketa

Kde nás najdete?

Kde nás najdete?

Malovaná mapa Brno-venkov-jih

PETICE k novele zákona o pozemních komunikacích

Dopravní bezpečnost je jedním s největších problémů naší obce, který se snažíme aktivně řešit. Vedle projekčních řešení úprav komunikací, prevence bezpečnosti v ZŠ, instalace informačních radarů a dohlížení strážníků přechodech je měření rychlosti s následným postihem řidičů za její překračování jedním z nástrojů, jak situaci zlepšit. 

Poslední novela zákona o pozemních komunikacích však tento nástroj zcela degraduje, když ukládá městské policii označit měřený úsek dopravním značením a to pouze v době měření. Efekt hrozby sankce za nezodpovědnou jízdu se mění na jistotu těchto řidičů, že pokud nevidí značku, nic jim nehrozí. Považuji tuto situaci za výsměch všem našim snahám o zlepšení bezpečnosti v naší obci a proto se osobně připojuji k petici obce Koleč podpořené Svazem měst a obcí ČR, která žádá toto nesmyslné ustanovení zrušit.

Pokud máte stejný názor, můžete petici podpořit svým podpisem na OÚ v Telnici. Text petice naleznete na níže uvedeném odkazu.

http://www.kolec.cz/VismoOnline_ActionScripts/File.aspx?id_org=6804&id_dokumenty=2104 

 

Počet zobrazení: 2407

Doporučujeme