přeskočit na hlavní text přeskočit na hlavní navigaci
Přihlášení email Přihlášení uživatele Obec Telnice - Morava Facebook

Hlášení rozhlasu:

Oříšek jede oznamuje - Naposledy v tomto roce přijede pojízdná prodejna prodávat 23. prosince 2021. V roce 2022 začnou opět s pravidelnými zastávkami od 13. ledna 2022.     DŮLEŽITÉ INFORMACE - S ohledem na současnou epidemiologickou situaci oznamujeme zrušení těchto kulturních a společenských akcí v Telnici: Bude zrušen doprovodný program rozsvícení vánočního stromu – v neděli 28. listopadu v 16:30 hod. dojde pouze k prostému rozsvícení stromu na kostelním nádvoří. Bude zrušeno také divadelní představení pro děti: Kde spí motýli, které bylo naplánováno na neděli 28. listopadu, Zrušeny jsou také připravované vánoční mini-Trhy na Sokolovně, Vánoční hry a Silvestr pro děti na Orlovně a Halové mistrovství Telnice v tenisové čtyřhře ve sportovní hale a Štěpánský turnaj ve stolním tenise na Sokolovně. Na náhradní termín v příštím roce bude přeloženo také Adventní setkání se seniory, které se mělo konat na Orlovně. Děkujeme za pochopení.     Páteční čtení dětem do odvolání ZRUŠENO - Obec Telnice a paní Ludmila Jašková tímto oznamují, že páteční čtení dětem do odvolání nebude. Děkujeme za pochopení.    

Vítáme vás
na stránkách obce Telnice
 
Úvodní stránka > ...archiv novinek... > Křest knihy o Telnici >

Videoprezentace obce

Navigace

přeskočit navigaci

Přihlášení uživatele

Jméno:

Heslo:

zapomenuté heslo

Anketa

Kde nás najdete?

Kde nás najdete?

Malovaná mapa Brno-venkov-jih

Křest knihy o Telnici

Letošní, již tradiční hodové posezení u cimbálové muziky na telnickém náměstí bylo spojeno nejen s příjemnou hudbou cimbálové muziky Vonica, ale také s událostí pro naši obec jistě významnou. Byla představena a uvedena do života nová kniha „Telnice - historie a současnost“, která mapuje život naší obce od dávné minulosti po dnešek. Mnozí z vás si knihu již zakoupili a měli tak možnost ještě ten večer zjistit něco nového o naší obci, o tom jak se zde žilo a co vše se v ní odehrálo. Přeji si, aby tato kniha byla průvodcem obyvatel Telnice, protože poznat historii a minulost místa  kde žijeme nás zavazuje k tomu, aby generace, které přijdou po nás měli také jednou o čem psát.

Knihu symbolicky pokřtila Gita Kalvodová (redaktorka), František Vykouřil, který pomáhal při sestavení knihy a dále starosta Ladislav Šustr a místostarosta Jan Ryšavý. Poděkování se také dostalo Janu Královi a Ladislavu Kořalníkovi, kteří přispěli zpracováním spolkové činnosti a dále všem, kteří zapůjčili své fotografie a dokumenty.

Přeji Vám příjemné čtení 

 
                                                                                              Ladislav Šustr
 

Počet zobrazení: 2300

Doporučujeme