přeskočit na hlavní text přeskočit na hlavní navigaci
Přihlášení email Přihlášení uživatele Obec Telnice - Morava Facebook

Hlášení rozhlasu:

Nalezena láhev na pití - Byla nalezena láhev na pití. Majitel si ji může vyzvednout na OÚ Telnice. Tel. č. 544 224 410.     Oříšek jede - Pojízdná prodejna s oříšky, sušeným ovocem a cukrovinkami nabízí své zboží každý čtvrtek v době od 10:30 hod. do 11:00 hod na parkovišti U Laštůvků. Podrobnější informace o firmě a nabízeném sortimentu naleznete na webových stránkách https://www.orisek-jede.cz/nebo na facebooku Oříšek Jede.     Řeznictví a uzenářství D – MASO Blažovice - Řeznictví a uzenářství D – MASO Blažovice bude prodávat v Telnici každý čtvrtek v 10.30 hod. na obvyklém prodejním místě čerstvé kuřecí, vepřové a hovězí maso, tradiční uzeniny, uzená masa a speciality.    

Vítáme vás
na stránkách obce Telnice
 
Úvodní stránka > ...archiv novinek... > Křest knihy o Telnici >

Videoprezentace obce

Navigace

přeskočit navigaci

Přihlášení uživatele

Jméno:

Heslo:

zapomenuté heslo

Anketa

Kde nás najdete?

Kde nás najdete?

Malovaná mapa Brno-venkov-jih

Křest knihy o Telnici

Letošní, již tradiční hodové posezení u cimbálové muziky na telnickém náměstí bylo spojeno nejen s příjemnou hudbou cimbálové muziky Vonica, ale také s událostí pro naši obec jistě významnou. Byla představena a uvedena do života nová kniha „Telnice - historie a současnost“, která mapuje život naší obce od dávné minulosti po dnešek. Mnozí z vás si knihu již zakoupili a měli tak možnost ještě ten večer zjistit něco nového o naší obci, o tom jak se zde žilo a co vše se v ní odehrálo. Přeji si, aby tato kniha byla průvodcem obyvatel Telnice, protože poznat historii a minulost místa  kde žijeme nás zavazuje k tomu, aby generace, které přijdou po nás měli také jednou o čem psát.

Knihu symbolicky pokřtila Gita Kalvodová (redaktorka), František Vykouřil, který pomáhal při sestavení knihy a dále starosta Ladislav Šustr a místostarosta Jan Ryšavý. Poděkování se také dostalo Janu Královi a Ladislavu Kořalníkovi, kteří přispěli zpracováním spolkové činnosti a dále všem, kteří zapůjčili své fotografie a dokumenty.

Přeji Vám příjemné čtení 

 
                                                                                              Ladislav Šustr
 

Počet zobrazení: 2508

Doporučujeme