přeskočit na hlavní text přeskočit na hlavní navigaci
Přihlášení email Přihlášení uživatele Obec Telnice - Morava Facebook

Hlášení rozhlasu:

Ztráta dokumentů - V Nádražní čtvrti byla ztracena složka s dokumenty týkající se koní. Případný nález odevzdejte, prosím, v kanceláři OÚ Telnice.     Oříšek jede - Pojízdná prodejna s oříšky, sušeným ovocem a cukrovinkami nabízí své zboží každý čtvrtek v době od 10:30 hod. do 11:00 hod na parkovišti U Laštůvků. Podrobnější informace o firmě a nabízeném sortimentu naleznete na webových stránkách https://www.orisek-jede.cz/nebo na facebooku Oříšek Jede.     Řeznictví a uzenářství D – MASO Blažovice - Řeznictví a uzenářství D – MASO Blažovice bude prodávat v Telnici každý čtvrtek v 10.30 hod. na obvyklém prodejním místě čerstvé kuřecí, vepřové a hovězí maso, tradiční uzeniny, uzená masa a speciality.    

Vítáme vás
na stránkách obce Telnice
 
Úvodní stránka > ...archiv novinek... > Návštěva z Telnice a obecní zabíjačka >

Videoprezentace obce

Navigace

přeskočit navigaci

Přihlášení uživatele

Jméno:

Heslo:

zapomenuté heslo

Anketa

Kde nás najdete?

Kde nás najdete?

Malovaná mapa Brno-venkov-jih

Návštěva z Telnice a obecní zabíjačka

V pátek 17.4.2009 naši obec navštívili zástupci obce Telnice okres Ústí nad Labem, se kterými nás kromě stejného názvu obce pojí dlouholeté přátelství.

Po přivítání na obecním úřadě a společném obědě v restauraci u Laštůvků si telničtí prohlédli naši obec - novou ulici Augarty, dětské hřiště u rybníka a čističku odpadních vod. Po večeři s našimi zastupiteli proběhl na Orlovně turnaj v kuželkách. V sobotu ráno po snídani odjeli s panem starostou, místostarostou a panem Vlasákem na  Mohylu míru. Po návratu už po náměstí voněly jitrničky, jelita, ovar a v jednom z kotlů bublala černá polévka a v druhém voněl guláš. Fronta před prodejním stánkem naznačovala, že v sobotu v mnohých telnických domácnostech byly k obědu zabíjačkové dobroty. O sladké pohoštění ke kávě se postaraly místní hospodyňky. O zdařilosti této akce svědčí to, že ve čtyři hodiny odpoledne nebylo po dobrotách ani památky.

Foto zabíjačka

Zabíjačka
Zabíjačka
 
Zástupci obce Telnice okr.Ústí n.Labem
Zástupci obce Telnice okr.Ústí n.Labem
 
Výlet na Mohylu míru
Výlet na Mohylu míru
 
Výlet na Mohylu míru
Výlet na Mohylu míru
 

Počet zobrazení: 2545

Doporučujeme