přeskočit na hlavní text přeskočit na hlavní navigaci
Přihlášení email Přihlášení uživatele Obec Telnice - Morava Facebook

Hlášení rozhlasu:

Ztráta dokumentů - V Nádražní čtvrti byla ztracena složka s dokumenty týkající se koní. Případný nález odevzdejte, prosím, v kanceláři OÚ Telnice.     Oříšek jede - Pojízdná prodejna s oříšky, sušeným ovocem a cukrovinkami nabízí své zboží každý čtvrtek v době od 10:30 hod. do 11:00 hod na parkovišti U Laštůvků. Podrobnější informace o firmě a nabízeném sortimentu naleznete na webových stránkách https://www.orisek-jede.cz/nebo na facebooku Oříšek Jede.     Řeznictví a uzenářství D – MASO Blažovice - Řeznictví a uzenářství D – MASO Blažovice bude prodávat v Telnici každý čtvrtek v 10.30 hod. na obvyklém prodejním místě čerstvé kuřecí, vepřové a hovězí maso, tradiční uzeniny, uzená masa a speciality.    

Vítáme vás
na stránkách obce Telnice
 
Úvodní stránka > ...archiv novinek... > Slavnostní otevření nových ulic Augarty, U Mlýna, Brněnská >

Videoprezentace obce

Navigace

přeskočit navigaci

Přihlášení uživatele

Jméno:

Heslo:

zapomenuté heslo

Anketa

Kde nás najdete?

Kde nás najdete?

Malovaná mapa Brno-venkov-jih

Slavnostní otevření nových ulic Augarty, U Mlýna, Brněnská

V sobotu 31.května 2008 se uskutečnilo slavnostní otevření nově vybudovaných ulic Brněnská (nad Loučkami), Augarty a U Mlýna. Právě poslední z uvedených ulic nese také zcela nový název U Mlýna, který schválilo zastupitelstvo obce již v roce 2007 a které nejlépe vystihuje místo, kde se ulice nachází.
Kolem jedenácté hodiny dopolední se na ulici Augarty sešli občané se zastupiteli obce, hosté a ve velkém počtu děti, které v tento den v areálu sokolovny slavili svůj svátek.

Všechny zúčastněné i hosty přivítal starosta naší obce Ladislav Šustr. Mezi hosty byl také poslanec PS Parlamentu ČR a bývalý starosta obce pan Ladislav Šustr st. Dále se slavnostního otevření zúčastnily: Za projekční kancelář ADOS – Alternativní dopravní studio, ing.Adolf Jebavý a ing.Aleš Keller, za dodavatele stavby DS Brno pan Josef Smolek – jednatel společnosti, za technicko-inženýrský dozor ing.Miroslav Čenč, a v neposlední řadě páter Michael Jelínek, farář telnické farnosti.

V krátkém projevu pak místostarosta shrnul informace o průběhu stavby, zvláště pak celkové délky jednotlivých inženýrských sítí a náklady na jejich zhotovení. To vše mohli účastníci shlédnout na malé výstavce fotografií, kde mohli porovnat stav před zahájením stavby a po jejím dokončení.

Po krátkých zdravicích hostů požehnal P. Michael Jelínek novým ulicím i jejím obyvatelům šťastný a spokojený život.

O symbolické přestřižení pásky se postarali starosta obce společně s místostarostou. Během přípitku všech účastníků se děti připravovaly na závod v běhu novou ulicí. V kategorii mladších zvítězil Radim Zeman a starší kategorii ovládl Michal Florián. Při slavnostním vyhlášení byli vítězové dekorováni vavřínovým věncem a drobnými pozornostmi sponzorů. Všichni další účastníci běhu obdrželi pamětní list a sladkosti.
Závěrem starosta obce poděkoval všem zainteresovaným, popřál dětem ke Dni dětí a vyjádřil naději, že právě ony jsou budoucností nově otevřených ulic.

Jan Ryšavý, místostarosta
 

K dokončení celého díla zbývá ještě vypořádání státní dotace a majetkové vypořádání s majiteli pozemků. Většinou se jedná o zápis věcných břemen, v ojedinělých případech potom odkup nebo směna pozemků. Děkuji všem, kteří se na této náročné akci podíleli a přispěli k jejímu zdárnému průběhu.

Ladislav Šustr, starosta
 

 


 

Fotogalerie ze slavnostního otevírání

Více o projektu ZDE

slavnostní otevření ulice Augarty
slavnostní otevření ulice Augarty
 

Počet zobrazení: 2735

Doporučujeme