přeskočit na hlavní text přeskočit na hlavní navigaci
Přihlášení email Přihlášení uživatele Obec Telnice - Morava Facebook

Hlášení rozhlasu:

Nalezen mobilní telefon - Na Brněnské ulici byl v pondělí 13. září 2021 nalezen mobilní telefon. Případný majitel si jej může vyzvednout na obecním úřadě.     Orel jednota Telnice zve - Orel jednota Telnice zve na aerobik. Každý čtvrtek od 17 do 18:00 hodin v malém sále Orlovny. Více informací naleznete na webových stránkách.     Oznámení o přerušení dodávky el. energie 23. září 2021 -  Z důvodu plánovaných prací na zařízení distribuční soustavy bude přerušena dodávka elektrické energie dne 23. září 2021 od 8:00 do 16:30. Vypnutá oblast: U Rybníka od Růžové po č.p. 474, Růžová od č.p. 29 a 43 po č.p. 317 a 409, Draha č.p. 462, 303, 304, Nová, V Dědině č.p. 29 a 58. Děkujeme za pochopení.     

Vítáme vás
na stránkách obce Telnice
 
Úvodní stránka > ...archiv novinek... > Výsadba zeleně - každý prvňáček si zasadil svůj strom >

Videoprezentace obce

Navigace

přeskočit navigaci

Přihlášení uživatele

Jméno:

Heslo:

zapomenuté heslo

Anketa

Kde nás najdete?

Kde nás najdete?

Malovaná mapa Brno-venkov-jih

Výsadba zeleně - každý prvňáček si zasadil svůj strom

OÚ Telnice v spolupráci se základní školou v Telnici uspořádal akci pro žáky 1.třídy školního ročníku 2007/2008, „Zasaď si svůj strom“. V průběhu měsíce října byla vytipována místa na výsadbu stromů a to následujících druhů : jasan ztepilý, javor mleč, lípa srdčitá, dub zimní a buk lesní. Pracovníci OÚ připravili jámy na výsatbu a zajistí potřebný počet stromků s hliněným balem.


Žáci prvního ročníku se společně svoji třídní učitelkou Mgr. Leonou Bímovou seznámili s jednotlivými stromy  v hodině přírodovědy a v pátek 19.října 2007 si každý zasadil svůj strom. Stromky jsou označeny cedulkami s názvem stromu a jménem svého patrona.
 

V příštích letech chceme akci opakovat a založit tak tradici v péči o zeleň v Telnici a okolí. Doufáme, že dospělí budou svoji radou a pomocí těmto malým zahradníkům příkladem.
 

Jan Ryšavý
místostarosta

Fotogalerie ZDE

Děti ze základní školy sázejí stromy
Děti ze základní školy sázejí stromy
 

Počet zobrazení: 2381

Doporučujeme