přeskočit na hlavní text přeskočit na hlavní navigaci
Přihlášení email Přihlášení uživatele Obec Telnice - Morava Facebook

Hlášení rozhlasu:

Oříšek jede - Pojízdná prodejna s oříšky, sušeným ovocem a cukrovinkami nabízí své zboží každý čtvrtek v době od 10:30 hod. do 11:00 hod na parkovišti U Laštůvků. Podrobnější informace o firmě a nabízeném sortimentu naleznete na webových stránkách https://www.orisek-jede.cz/nebo na facebooku Oříšek Jede.     Řeznictví a uzenářství D – MASO Blažovice - Řeznictví a uzenářství D – MASO Blažovice bude prodávat v Telnici každý čtvrtek v 10.30 hod. na obvyklém prodejním místě čerstvé kuřecí, vepřové a hovězí maso, tradiční uzeniny, uzená masa a speciality.     Pojízdná prodejna JATKA Borkovany - Pojízdná prodejna JATKA Borkovany bude prodávat každou středu od 8.30 do 9.15 hodin na parkovišti U Laštůvků čerstvé vepřové, hovězí a kuřecí maso včetně výborných uzenin. Nový ceník vybraného zboží je následující: vepřová kotleta s kostí 129 Kč, v. kotleta bez kosti 149 Kč, v. krkovice s kostí 129 Kč, v. krkovice bez kosti 149 Kč, v. plec 129 Kč, v. kýta 139 Kč, v. bok s kostí 109 Kč, v. bok bez kosti 119 Kč.    

Vítáme vás
na stránkách obce Telnice
 
Úvodní stránka > ...archiv novinek... > Výsadba zeleně - každý prvňáček si zasadil svůj strom >

Videoprezentace obce

Navigace

přeskočit navigaci

Přihlášení uživatele

Jméno:

Heslo:

zapomenuté heslo

Anketa

Kde nás najdete?

Kde nás najdete?

Malovaná mapa Brno-venkov-jih

Výsadba zeleně - každý prvňáček si zasadil svůj strom

OÚ Telnice v spolupráci se základní školou v Telnici uspořádal akci pro žáky 1.třídy školního ročníku 2007/2008, „Zasaď si svůj strom“. V průběhu měsíce října byla vytipována místa na výsadbu stromů a to následujících druhů : jasan ztepilý, javor mleč, lípa srdčitá, dub zimní a buk lesní. Pracovníci OÚ připravili jámy na výsatbu a zajistí potřebný počet stromků s hliněným balem.


Žáci prvního ročníku se společně svoji třídní učitelkou Mgr. Leonou Bímovou seznámili s jednotlivými stromy  v hodině přírodovědy a v pátek 19.října 2007 si každý zasadil svůj strom. Stromky jsou označeny cedulkami s názvem stromu a jménem svého patrona.
 

V příštích letech chceme akci opakovat a založit tak tradici v péči o zeleň v Telnici a okolí. Doufáme, že dospělí budou svoji radou a pomocí těmto malým zahradníkům příkladem.
 

Jan Ryšavý
místostarosta

Fotogalerie ZDE

Děti ze základní školy sázejí stromy
Děti ze základní školy sázejí stromy
 

Počet zobrazení: 2555

Doporučujeme