přeskočit na hlavní text přeskočit na hlavní navigaci
Přihlášení email Přihlášení uživatele Obec Telnice - Morava Facebook

Hlášení rozhlasu:

Oříšek jede hlásí dovolenou - Firma „Oříšek jede“ oznamuje, že pojízdná prodejna s oříšky, sušeným ovocem a cukrovinkami bude mít od 28. – 30. září 2021 dovolenou. Děkujeme za pochopení.     Kamenická firma Suchánek-Holub - Do naší obce přijede v sobotu 25. září soukromá kamenická firma Suchánek – Holub a nabízí své služby. Na lesklé obruby nabízí slevu 45 %. Firma se na místním hřbitově zdrží za jakéhokoliv počasí v době od 13:30 do 14:00 hodin.     Drůbežárna Prace - Drůbežárna Prace bude v úterý 28. září 2021 v 9:00 hod. prodávat: mladé kuřice  a chovné kohouty za 200 Kč/ks, slepice ve snášce, brojlerová kuřátka, jatečné kachny, krmivo pro nosnice a králíky, vitamínové doplňky, dále pak vykupovat králičí kožky - cena 10 Kč/ks.    

Vítáme vás
na stránkách obce Telnice
 
Úvodní stránka > ...archiv novinek... > Zápis z valné hromady Spolku pro obnovu venkova z 12. ledna 2011 >

Videoprezentace obce

Navigace

přeskočit navigaci

Přihlášení uživatele

Jméno:

Heslo:

zapomenuté heslo

Anketa

Kde nás najdete?

Kde nás najdete?

Malovaná mapa Brno-venkov-jih

Zápis z valné hromady Spolku pro obnovu venkova z 12. ledna 2011

Starosta obce Telnice František Kroutil se 12. ledna 2011 zúčastnil valné hromady krajské organizace Spolku pro obnovu venkova, jejíž je naše obec členem (a s ní dalších 92 obcí jižní Moravy). Jako host se setkání mj. zúčastnil 1. náměstek hejtmana a senátor ing. Stanislav Juránek, který informoval o problematice financování středních škol z rozpočtu kraje, o situaci s výpověďmi lékařů v nemocnicích Jihomoravského kraje, o snaze České pošty rušit některé pobočky v malých vesnicích (v Telnici se pošta rušit nebude), o rušení nevyužívaných regionálních železničních tratí (Telnice se opět tento problém netýká) a také o redukci stavebních úřadů (Ministerstvo pro místní rozvoj zvažuje zrušení 230 stavebních úřadů - mezi nimi i v Sokolnicích - ten je ovšem z tohoto seznamu 5. největší co do pokrytí své působnosti - bližší informace a diskuzi o tomto tématu naleznete zde)

Staronový předseda krajské organizace spolku PaedDr. Zdeněk Peša přítomným potvrdil, že v letošním roce schválilo zastupitelstvo Jihomoravského kraje pro Program rozvoje venkova celkový objem dotací ve výši 80 miliónů korun a doporučil obcím podobné velikosti jako Telnice, aby z tohoto titulu čerpali především příspěvky na úroky z úroků svých investičních úvěrů. Tohoto doporučení se naše obec bude držet a ve čtvrtek doručíme krajskému úřadu naši žádost o tuto dotaci.

Výše úroků, které naše obec v letošním roce zaplatí z úvěru za "splaškovou kanalizaci Sokolnice-Telnice nádražní čtvrť, rozšíření čističky odpadních vod Telnice", bude činit 69 919,10 Kč. Dotace je možná do 70% této hodnoty, proto žádáme o 48 943,37 Kč. Věříme, že stejně jako v loňském roce naše obec dotaci získá.

Spolek pro obnovu venkova je pořadatelem soutěže Vesnice roku. Naše obec se stala historickým prvním celostátním vítězem této soutěže, informace o soutěži a našem tehdejším hrdém vítězství  získáte zde.

Celý zápis z valné hromady je dostupný zde.

Informace o činnosti spolku naleznete na adrese: www.spov.org.

 

 

Počet zobrazení: 2021

Doporučujeme