přeskočit na hlavní text přeskočit na hlavní navigaci
Přihlášení email Přihlášení uživatele Obec Telnice - Morava Facebook

Hlášení rozhlasu:

DŮLEŽITÉ INFORMACE - S ohledem na současnou epidemiologickou situaci oznamujeme zrušení těchto kulturních a společenských akcí v Telnici: Bude zrušen doprovodný program rozsvícení vánočního stromu – v neděli 28. listopadu v 16:30 hod. dojde pouze k prostému rozsvícení stromu na kostelním nádvoří. Bude zrušeno také divadelní představení pro děti: Kde spí motýli, které bylo naplánováno na neděli 28. listopadu, Zrušeny jsou také připravované vánoční mini-Trhy na Sokolovně, Vánoční hry a Silvestr pro děti na Orlovně a Halové mistrovství Telnice v tenisové čtyřhře ve sportovní hale a Štěpánský turnaj ve stolním tenise na Sokolovně. Na náhradní termín v příštím roce bude přeloženo také Adventní setkání se seniory, které se mělo konat na Orlovně. Děkujeme za pochopení.     MUDr. Picková oznamuje - MUDr. Hana Picková oznamuje, že bude v prosinci očkovat proti nemoci Covid 19, a to třetí i první dávkou. Zájemci se můžou nahlásit na telefonním čísle 544 884 117.     Páteční čtení dětem do odvolání ZRUŠENO - Obec Telnice a paní Ludmila Jašková tímto oznamují, že páteční čtení dětem do odvolání nebude. Děkujeme za pochopení.    

Vítáme vás
na stránkách obce Telnice
 
Úvodní stránka > ...archiv novinek... > Zápis z 2. zasedání kulturní komise 20.1. 2011 >

Videoprezentace obce

Navigace

přeskočit navigaci

Přihlášení uživatele

Jméno:

Heslo:

zapomenuté heslo

Anketa

Kde nás najdete?

Kde nás najdete?

Malovaná mapa Brno-venkov-jih

Zápis z 2. zasedání kulturní komise 20.1. 2011

Přítomni: Mgr. Leona Bímová, Mgr. Jan Vybíral, Mgr. Marie Gabrhelová, Ing. Mgr. Eva Hrazdírová, Bc. Miroslava Filáková, Bc. Kateřina Rožnovská, Šárka Oborná, František Kroutil

Omluveni: Markéta Kupská, Monika Haniková

Program:

1. Projednání návrhu plánu práce, rozdělení úkolů
2. Telnické kroje – údržba a poplatky
3. E-mail členů komise
4. Sborník písní
5. Informační brožura obce
6. Informace o zasedání sociální komise
7. Kulturní léto
8. Schválení příspěvků na kulturní a sportovní akce na 1. čtvrtletí 2011
9. Zpravodaj

ad.1) Členové komise byli seznámeni s návrhem plánu práce na rok 2011. měli možnost se vyjádřit k jeho náplni, připomínkovat jednotlivé body. Byly dohodnuty termíny zasedání komise – poslední týden v lichém měsíci. V případě potřeby dle dohody.

Členové komise byli pověřeni těmito úkoly:

Jan Vybíral - Telnický zpravodaj
Marie Gabrielová – spolupráce s Telnickým sluníčkem
Šárka Oborná – spolupráce s TJ Sokol Telnice
Eva Hrazdírová – spolupráce s jednotou Orel Telnice
Miroslava Filáková – koordinace kulturních a sportovních akcí během roku
Kateřina Rožnovská – sborník písní
Monika Haniková – jubilanti obce
Markéta Kupská – akce pro děti a mládež

ad.2) Komise projednala návrh na údržbu telnických krojů předložený zastupitelstvu obce paní Horákovou z Těšan. Na základě rozpočtu na tuto údržbu navrhuje zvýšení poplatků za půjčení kroje takto:

dámský kroj 500,- Kč
pánský kroj 400,- Kč

Tyto částky budou vybírány při půjčení kroje, jsou nevratné a závazné pro všechny, kdo si chtějí kroj půjčit. Dále budou navržena pravidla pro půjčování krojů – telnickým občanům, na akce pořádané v místě a podobně, včetně sankcí při poškození nebo zničení kroje.

ad.3) Všem členům komise byla přidělena e-mailová adresa ve tvaru jmeno.prijmeni@telnice.cz

ad.4) sestavováním sborníku písní byla pověřena Kateřina Rožnovská, pomoc přislíbil pan Jan Přerovský. Paní Marie Fialová byla požádána o ilustrace sborníku.

ad.5) Starosta obce požádal členy komise o spolupráci při tvorbě informační brožury obce, v níž mají možnost se prezentovat telnické organizace, spolky podnikatelé a podobně. Doplňkem tohoto materiálu budou informace o mimoškolních aktivitách a kroužcích pro děti na začátku nového školního roku.

ad.6) Starosta obce informoval členy komise o zasedání sociální komise a výsledky jejich jednání.

ad.7) Komise projednala termíny akcí během kulturního léta, včetně předběžného rozpočtu na tento projekt.

ad.8) Komise projednala žádosti o příspěvky na kulturní a sportovní akce na 1. čtvrtletí roku 2011 a doporučí je zastupitelstvu ke schválení.

ad.9) Uzávěrka zpravodaje 1/2011 bude 31. ledna 2011, vyjde během měsíce února. Příspěvky je možné čerpat z webových stránek obce nebo zasílat přímo Janu Vybíralovi na adresu: zpravodaj@telnice.cz.

 

Mgr. Leona Bímová, předsedkyně kulturní komise

 

 

Počet zobrazení: 930

Doporučujeme