přeskočit na hlavní text přeskočit na hlavní navigaci
Přihlášení email Přihlášení uživatele Obec Telnice - Morava Facebook

Hlášení rozhlasu:

Nalezen mobilní telefon - Na Brněnské ulici byl v pondělí 13. září 2021 nalezen mobilní telefon. Případný majitel si jej může vyzvednout na obecním úřadě.     Orel jednota Telnice zve - Orel jednota Telnice zve na aerobik. Každý čtvrtek od 17 do 18:00 hodin v malém sále Orlovny. Více informací naleznete na webových stránkách.     Oznámení o přerušení dodávky el. energie 23. září 2021 -  Z důvodu plánovaných prací na zařízení distribuční soustavy bude přerušena dodávka elektrické energie dne 23. září 2021 od 8:00 do 16:30. Vypnutá oblast: U Rybníka od Růžové po č.p. 474, Růžová od č.p. 29 a 43 po č.p. 317 a 409, Draha č.p. 462, 303, 304, Nová, V Dědině č.p. 29 a 58. Děkujeme za pochopení.     

Vítáme vás
na stránkách obce Telnice
 
Úvodní stránka > ...archiv novinek... > Obecní knihovna bude v "hasičce" >

Videoprezentace obce

Navigace

přeskočit navigaci

Přihlášení uživatele

Jméno:

Heslo:

zapomenuté heslo

Anketa

Kde nás najdete?

Kde nás najdete?

Malovaná mapa Brno-venkov-jih

Obecní knihovna bude v "hasičce"

Zastupitelstvo obce Telnice na svém 4. zasedání 10. ledna 2011 schválilo přestěhování obecní knihovny do prostor, v nichž dnes parkuje hasičské auto. Ačkoliv se nejedná o prostor tomuto účelu příliš vhodný, v tuto chvíli není možné zvolit jinou prostorovou variantu - žádná jiná se nenabízí.

Obec Telnice tedy zajistí úpravu garáže tak, aby se knihy mohly nadále půjčovat v důstojném prostředí, hasičské auto bude zatím parkovat na obecním dvoře, kde se pro něj vybuduje alespoň přístřešek. Klubovna Sboru dobrovolných hasičů na obecním úřadě zůstane nadále hasičům k dispozici.

Je zřejmé, že bude nezbytné nadále hledat dlouhodobější řešení této situace. Nicméně věříme, že "nová" knihovna občanům poslouží stejně dobře jako ta původní. Jedním z důležitých ohledů bylo umístění knihovny v centru obce a také bezbariérový přístup, což přízemí budovy obecního úřadu splňuje.

Zaměstnanci obecního úřadu budou v průběhu ledna pracovat na úpravě prostoru tak, aby bylo možné knihovnu přestěhovat co nejdříve. Věřím, že tímto alespoň částečně vyjdeme vstříc požadavku pana Ladislava Šustra na co nejdřívější ukončení nájemního vztahu v původní knihovně.

Věřím, že se nám podaří knihovnu přestěhovat tak, aby nenastaly větší problémy s otevírací dobou.

Občanům a především hasičům děkuji předem za pochopení.

František Kroutil, starosta obce

 

Počet zobrazení: 1843

Doporučujeme