přeskočit na hlavní text přeskočit na hlavní navigaci
Přihlášení email Přihlášení uživatele Obec Telnice - Morava Facebook

Hlášení rozhlasu:

Oříšek jede hlásí dovolenou - Firma „Oříšek jede“ oznamuje, že pojízdná prodejna s oříšky, sušeným ovocem a cukrovinkami bude mít od 28. – 30. září 2021 dovolenou. Děkujeme za pochopení.     Kamenická firma Suchánek-Holub - Do naší obce přijede v sobotu 25. září soukromá kamenická firma Suchánek – Holub a nabízí své služby. Na lesklé obruby nabízí slevu 45 %. Firma se na místním hřbitově zdrží za jakéhokoliv počasí v době od 13:30 do 14:00 hodin.     Drůbežárna Prace - Drůbežárna Prace bude v úterý 28. září 2021 v 9:00 hod. prodávat: mladé kuřice  a chovné kohouty za 200 Kč/ks, slepice ve snášce, brojlerová kuřátka, jatečné kachny, krmivo pro nosnice a králíky, vitamínové doplňky, dále pak vykupovat králičí kožky - cena 10 Kč/ks.    

Vítáme vás
na stránkách obce Telnice
 
Úvodní stránka > ...archiv novinek... > PETICE k novele zákona o pozemních komunikacích >

Videoprezentace obce

Navigace

přeskočit navigaci

Přihlášení uživatele

Jméno:

Heslo:

zapomenuté heslo

Anketa

Kde nás najdete?

Kde nás najdete?

Malovaná mapa Brno-venkov-jih

PETICE k novele zákona o pozemních komunikacích

Dopravní bezpečnost je jedním s největších problémů naší obce, který se snažíme aktivně řešit. Vedle projekčních řešení úprav komunikací, prevence bezpečnosti v ZŠ, instalace informačních radarů a dohlížení strážníků přechodech je měření rychlosti s následným postihem řidičů za její překračování jedním z nástrojů, jak situaci zlepšit. 

Poslední novela zákona o pozemních komunikacích však tento nástroj zcela degraduje, když ukládá městské policii označit měřený úsek dopravním značením a to pouze v době měření. Efekt hrozby sankce za nezodpovědnou jízdu se mění na jistotu těchto řidičů, že pokud nevidí značku, nic jim nehrozí. Považuji tuto situaci za výsměch všem našim snahám o zlepšení bezpečnosti v naší obci a proto se osobně připojuji k petici obce Koleč podpořené Svazem měst a obcí ČR, která žádá toto nesmyslné ustanovení zrušit.

Pokud máte stejný názor, můžete petici podpořit svým podpisem na OÚ v Telnici. Text petice naleznete na níže uvedeném odkazu.

http://www.kolec.cz/VismoOnline_ActionScripts/File.aspx?id_org=6804&id_dokumenty=2104 

 

Počet zobrazení: 2035

Doporučujeme